Kraj bitke za TOP 8 fazu Evrolige… Zvezda poražena od Barselone

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od Barselone 85:79 u meču 29. kola Evrolige, i tako, najverovatnije, završili bez šansi za plasman među najboljih 8 selekcija.

Crvena zvezda je odigrala dobru utakmicu, u jednom momentu prvog poluvremena preuzela je i vođstvo. Ali, furiozna serija domaćina od 17:3, kao i odlična igra u drugom poluvremenu rešile su pobednika ovog duela. Zvezda nije bila bez šansi. Naprotiv!

Drugo poluvreme crveno-beli su igrali odlično, posebno se istakao Kampaco koji je dodavanjima i poenima držao crveno-bele u egalu. Tako, na dva minuta do kraja, bilo je samo minus dva poena. Ali, promašen zicer Lazarevića, kao i torjka Kalinića rešili su pitanje pobednika.

Tako, crveno-beli su praktično ostali bez šanse da se plasiraju u plej-of Evrolige. Naime, za plasman među Top 8, potrebno je barem 18 pobeda. Tako, šanse Zvezde za ulazak među osam praktično su samo matematičke pošto bi svi ostali rezultati do kraja regularnog dela morali da idu u korist crveno-belih, uz sve trijumfe do kraja kak obi se ostvario ulazak među osam.

Kada je reč o samom duelu, dd starta viđen je odličan meč u kojem, niti jedna niti druga ekipa nisu uspevale da dođu do osetnijeg vođstva. Domaćin je koristio svoje šanse i , najviše, preko Abrinesa i Mirotića dolazio do poena. Sa druge strane, u timu Duška Ivanovića istakao se Mitrović, pa je prednost Barselone posle prve deonice iznosila 18:15.

Do poluvremena, crveno-beli pojačavaju ritam i sa nekoliko dobrih napada preokreću rezultat i dolaze do prednosti 26:20. Ipak, usledio je novi žestok nalet barselone i serija 17:3, posle koje domaćin odlazi na poluvreme sa 40:36. u ovom periodu ,posebno je bio raspoložen upravoi abrines koji je imao stoprocentan šut za tri poena od 4/4.

U nastavku, Barselona je trojkama Abrinesa i Mirotića ponovo došla do dvocifrene prednosti, ali se Zvezda vratila posle tri trojke Kampaca i jednog ubačenog šuta za tri Stafana Markovića. Tako, posle 50:48. U ovom periodu, Argentinac se potpuno razigrao i ukradenim loptama, dodavanjima i poenima držao crveno-bele u rezultatskom priključku. Potom, posle dobre odbrane Petruševa i poena Vildoze, Zvezda dolazi do izjednačenja 57:57.

Posle odlične četvrtine crveno-belih, usledio je novi nalet Barselona. tako, psoel polaganja Vildoze, Barselona koristi nekoliko vezanih napada, i posle trojke Mirotića, domaćin dolazi do 68:59.

Zvezda je ponovo napala, prišla na -5, posle nesportske greške Veselog i poena Kampaca i Petruševa. Na samo dva minuta do kraja, crveno-beli su se približili na -2, 75:73. Potom, Lazarević promašuje zicer za izjednačenje. Njegovu grešku ispravlja neverovartni Kampaco novom trojkom. Ipak, mini serija Barsleone i trojka Kalinića