Košarkaši Zvezde pretrpeli novi poraz u Evrokupu (FOTO)

Šok u Andori! Favorit je bila ekipa Crvene zvezde koja je u bledom izdanju poražena od Andora sa 91:80 Crveno beli su u poslednjih 5 utakmica u Evrokupu doživeli 4 poraza dok u ABA ligi imaju perfektan skor bez i jednog poraza. Zvezda je pala sa prvog mesta na treće mesto u grupi Evrokupa. TREĆA ČETVRTINA: Crveno-beli naivno dozvolili Andori da ode na +9! Ređali su se promašaji u 3. periodu igre dugo, ali je Zvezda i pored toga uspela da održi prednost, igralo se sa malo koševa i do sredine perioda je bilo 52:55, da bi zatim Šurna pogodio za 55:55. Potom je Andora kažnjavala promašaje, poentirala preko Jelineka i povela sa 60:57, pa je Tomić uzeo novi tajm-aut. Isplatilo se poenima Reglanda za novo izjednačenje, posle kojih se opet nastavilo u ritmu "koš za koš". Kobni su potom bili koševi Jelineka uz faul, naređali su se novi laki poeni sve do 71:62, rezultata sa kojim se otišlo na pauzu pred završnih 10 minuta. ČETVRTA DEONICA: Zvezda lako položila oružje u finišu! Održavala se Andora na distanci u uvodna dva minuta, Zvezdin adut bio je Beron, ali je i bivši igrač Zvezde Dilan Enis želeo da se pokaže, to je učinio do 73:64. Napravila je potom i Zvezda mini seriju, prvo je Beron pogodio trojku, a zatim i asistirao Perperogluu. U ovom momentu je iskustvo došlo do izražaja, kreirao je Grk sebi prostor sa poludistance za čist šut i 73:70. Ipak, i za to je Andora imala odgovor, razigrani Jelinek je došao do 16. poena, a Vitalije trojkom za +8 naterao Tomića na novi tajm-aut. Malo kasnije je Branko Lazić šutirao za tri kada je Zvezda jurila rezultatski priključak, 3 minuta pre kraja, to je kaznio ekspresno Vitali za +9, nakon čega je lagano trasiran put ka sigurnoj pobedi Andore. telegraf.rs