Koncentracija da nas služi do 20. marta

Dejan Stanković traži od svojih fudbalera da zadrže koncentraciju i nastave u pobedničkom ritmu.

Derbi 26. kola između Crvene zvezde i Čukaričkog nije doneo priželjkivano uzbuđenje i kvalitetnu utakmicu.

Igralo se sporo i čvrsto, a otpor gostiju favorizovani domaćin slomio je dvadesetak minuta pre kraja, jubilarnim 60. golom u crveno-belom dresu za El Fardua Bena, kojim se izjednačio sa Ričmondom Boaćijem kao najefikasniji stranac u istoriji kluba. Potom je iznudio i penal koji je Aleksandar Katai pretvorio u konačnih 2:0.

Ben izvukao Zvezdu iz Čukine "anestezije", šampion kroz muke do dragocenog slavlja (VIDEO)

Reprezentativac Komora dobio je pohvale Dejana Stankovića, a zadovoljan je trener crveno-belih i izdanjem ostalih igrača, mada ih je upozorio da moraju biti sigurniji u kreiranju akcija za gol.

"Velika zahvalnost momcima. Na svaka tri dana igramo utakmice i oni izvlače svoj maksimum. Imamo naš dogovor da izdrže u ovom ritmu do utakmice sa ekipom Mladosti iz Lučana 20. marta, a da nakon toga odu na zasluženi odmor. Prvo poluvreme je bilo odlično, osim jednog kiksa Degeneka koji smo imali u poslednjoj liniji. Trebala nam je mirnoća u tom završnom pasu, tj. mirnoća u odabiru završnog pasa. To sam im rekao na pauzi. Ušli su fenomenalno u drugo poluvreme i svi koji su ušli sa klupe su bili odlični i podigli ritam igre. Izmene nisu bile zbog loše igre, već zbog drugačije zamisli u ofanzivi i drugačije strukture i sistema igre. Nemam nikome ništa da zamerim, trebaće nam svaki igrač do kraja prvenstva", istakao je Stanković.

Pauza koju je pomenuo sledi zbog termina za reprezentacije - u kom će Srbija pod vođstvom Dragana Stojkovića Piksija započeti kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Kataru - a do tada Zvezda igra protiv Mačve, Voždovca i Mladosti. Potom sledi gostovanje u Kruševcu, pa večiti derbi sa Partizanom 7. aprila na Marakani.

Podsetimo, crveno-beli su pobedom nad Čukaričkim zadržali šest bodova više od najvećeg rivala, ali imaju i utakmicu manje