Ko ide na Zvezdu u drugom kolu kvalifikacija!? Biće izuzetno neizvesno

Neizvesno

Fudbaleri Makabi Haife i Kairat Almatija remizirali su rezultatom 1:1 u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Pobednik duela između izraelskog i kazahstanskog predstavnika sastaće se sa Crvenom zvezdom u drugoj rundi.

Makabi je poveo na svom terenu pogotkom Acilija u 45. minutu, da bi Kairat izvojevao dobar ishod pogotkom Alipa u 76. Deo zasluga za gol idu asistentu Nebojši Kosoviću, nekadašnjem vezisti Partizana.

Revanš je na programu 14. jula u Almatiju.

Legija iz Varšave dobila je Bodo/Glimt na strani sa 3:2. Lukinjas u drugom i Emreli u 41. i 61. doneli su slavlje Poljacima. Golove za Norvežane dali su Botehejm u 45. i Pernambuko u 78. Bodo je meč okončao sa desetoricom zbog isključenja Konradsena u 82. minutu.

Malme je kod kuće dobio Rigu sa 1:0 zahvaljujući golu hrvatskog napadača Antonio-Marka Čolaka u 50. minutu.

Istim rezultatom je Ludogorec dobio Soligorsk kao domaćin. Oliveira-Souza je u 90+2. doneo trijumf Bugarima.

Uspešan početak kvalifikacija imao je i Slovan koji je u Bratislavio savladao Šamrok sa 2:0, uz dva pogotka Rataoa.

Nefči Baku je kao gost bio bolji od Dinamo Tbilisija 2:1. Alasgarov i Mahmudov su pogađali mrežu Gruzina za koje se Marušić upisao u strelce.