Kiks Crvene zvezde na startu prolećne sezone

Fudbaleri Crvene zvezde i Vojvodine su pružili lepu igru, ali bez preteranog broja golova

Fudbaleri Crvene zvezde i Vojvodine su odigrale veoma dobru, pravu prvenstvenu, utakmicu u 20. kolu Superlige Srbije na Marakani, gde je rezultat bio 1:1. Ovim remijem je i Partizan dobio priliku da eventualnom pobedom protiv Napretka smanji bodovnu prednost.

Meč Zvezde i Vojvodine je pre svega krenuo počastima posvećenim nedavno preminulom Siniši Mihajloviću, legendi srpskog fudbala, koja je tokom karijere igrala i u redovima crveno-belih iz Beograda, ali i crveno-belima iz Novog Sada.

Zbog toga su obe ekipe bile i motivisanije, što se videlo od starta, pošto su napadački krenula oba tima. Zvezda je napadala, najjača je bila po desnoj strani gde su bili Aleks Vigo i Osman Bukari, koji su se poigravali kako su želeli, međutim, realizacija je izostala.

Pešić, glavni centarfor Zvezde, bio je odsečen od igre, a jedinu priliku koju je imao je propustio, kada ga je lopta jednostavno pogodila. Vojvodina je pažljivo čekala kontru, što je i usledilo u 25. minutu, kada je Uroš Kabić dobio loptu, a onda je odličnim udarcem poslao loptu po sredini gola. Borjan je ovde mogao bolje, ali i mroao je, no, lopta je prošla iznad njegove glave i to je bio gol - 1:0 je povela Vojvodina.

Ovaj gol je "čačnuo" Zvezdu, koja je samo posle tri minuta došla do izjednačenja preko Aleksandra Kataija, koji je sjajno lobovao Carevića.

Posle tog gola je usledilo i zatišje do poluvremena, da bi se u drugom pokazala surova dominacija domaćina, ekipe Zvezde. Napadali su, pritiskali, šutirali, ali svaki udarac je bio veoma slab, bez neke ozbiljne opasnosti po gol Carevića.

Kao i tokom priprema, izostala je realizacija, nedostatak rasnog golgetera, što je i doprinelo tome da Zvezda započne prolećni deo nešto slabijim rezultatom. Ono što može da poraduje crveno-bele jeste to da je Aleks Vigo pokazao da će i te kako biti pojačanje za ekipu Zvezde. Desni bek iz Argentine je tokom svih 90 minuta probijao, ubacivao se, a u nekoliko navrata je i sjajno progirao svoje saigrače, koji nisu uspeli da postignu pogodak.

Takođe, ovaj rezultat će biti i vetar u leđa Vojvodini, koja će nastaviti svoju borbu za Evropu.

Crvena zvezda - Vojvodina 1:1