Katastrofalna partija Srbije na prvoj utakmici… Brazil slavio sa dva gola

Ovo... Ovo je bilo očekivano i nije

Iako su se svi nadali da bi Srbija mogla da pomrsi račune prvom favoritu za osvajanje Mundijala, to se nije desilo - Brazil je slavio protiv Orlova sa 2:0 u prvom kolu grupe G Svetskog prvenstva u Kataru.

Ruku na srce, bili su prejaki. Brazil se opravdano nada "boginji", a srpska selekcija nije bila dovoljno jaka da ih na bilo kakav način uveri u suprotno.

Golovi Ričarlisona u 62. u 72. minutu bili su potvrda totalne dominacije u ovom susretu, pogotovo onaj drugi iz polu-makazica koji će verovatno završiti na špicama širom sveta.

A, što se tiče Srbije... Pa, nije ovo čemu smo se nadali, ali nije ni ono što nismo očekivali.

Odolevala je odbrana, bez ofanzivnih naleta i bez udarca u okvir gola, ali nam parametri u šansama i ostalim agilnim kolonama nisu išli na ruku.

Brazil je šutirao čak 22 puta na gol, a u čak 10 navrata je morao Vanja Milinković Savić da reaguje. Odnos snaga je jasan kada se kaže da Orlovi nisu uspeli više od tri puta da pokušaju, ali je Alison retko koristio svoje rukavice u ovom susretu.

Organizovana je odbrana Srbije bila u prvom poluvremenu, sprečeno je pletenje svetske sile i u jednom momentu su misli počele da lete samo ka očuvanju nule u ovom meču.

Vanja je u dva navrata dobro reagovao, ali prvo poluvreme je bilo zatišje za ono za šta se Brazil spremio u drugom, tako da je sve bilo najavljeno jednom velikom greškom našeg golmana koji je to, obranivši zicer Rafinji, i sanirao.

Otvaranje je usledilo, ali nije to dalo rezultata, pogotovo ne zbog inertnog Aleksandra Mitrovića koji je bio totalno odsečen u napadu. Činilo se kao da igramo bez njega, jer nije dobio niti jednu loptu onako kako on želi, ali nije ni došao po nju.

I kada je postajala nada da ćemo možda, nekom senzacijom, uspeti da se vratimo u egal, došla je potvrda dominacije Brazila. Jedna ničija lopta na korneru je umalo napravila teške probleme Južnoamerikancama, Alison je bio predaleko, a Ilić je glavom ubacio u pet metara, ali je pometnja nestala umesto da vidimo loptu u mrežu.

U 72. minutu je pristigla golčina strelca prvog gola.

Nadali se jesmo, ali dobili od toga ništa nismo.

TOK MEČA:

II POLUVREME

90+7. minut - KRAJ SUSRETA... SRBIJA JE OTVORILA MUNDIJAL PORAZOM. ZASLUŽENIM, ALI OD BRAZILA.

90. minut - Sedam minuta nadoknade...

85. minut - Srbija je malo živnula, ali nedovoljno. Kraj meča je blizu i ne možemo ništa da uradimo da bi se rezultat promenio.

80. minut - Prečka Kazemira! Brazilci sada sa svim strana udaraju, a Srbija ne uspeva ni da se primakne protivničkog kolu. Pritisak je nestao kod Južnoamerikanaca i sada rasterećeno idu ka trećem golu.

73. minut - GOL... GOLČINA. BRAZIL VODI 2:o. Previše slobodnog prostora na levoj strani, Vinisijus lako angažuje Ričarlisona na nekih 12 metara, po centrali, od gola Srbije, a napadač Totenhema iz polumakazica postiže neverovatan pogodak probušivši mrežu u donjem desnom uglu.

71. minut - Kakva šansa za Orlove! Posle kornera se gužva stvorila gde Alison nije znao gde da krene, a onda je Ilić skočio i poslao loptu na ničiju zemlju u pet metara, ali su se Brazilci izvukli.

69. minut - Otvorila se Srbija i odmah stvorila šansu. Šteta velika što Pavlović nije mogao da artikuliše pokušaj glavom nakon kornera. Dobili smo živost.

66. minut - Gotovo je, Piksi više ne želi da se povlači. U igru umesto Mladenovića ide Vlahović, a Lazović menja Lukića. Skroz ofanzivna izmena.

62. minut - GOL... VODI BRAZIL... Nije se moglo ovo izdržati, samo se čekao momenat da Srbija primi gol. Odbranio je Vanja neverovatno jedan pokušaj sa levog roga 16 metara, ali je Ričarlison bio na odbitku i ubacio je loptu u praznu mrežu.

60. minut - Stativa Aleksa Sandra! Bek je došao na nekih 25 metara i raspalio, te pogodio levu stativu. Čulo se i do Beograda kako je "puklo", ali preživeli smo.

59. minut - Evo nama i prvog kornera na susretu. Dobar centaršut Tadića, ali reaguje Tijago Silva. Ovo su nam najveće šanse, ako se uzme u obzir dosadašnji tok meča.

57. minut - Dve promene u Srbiji: Ilić umesto Gudelja i Radonjić umesto Radonjića.

55. minut - Sam Nejmar na 11 metara i promašuje okvir gola... Ako se ne rasteretimo brzo, imaćemo teških problema u nastavku.

53. minut - Kakav start Pavlovića! Pod velikim smo pritiskom, Rafinja je mogao do zicera, ali je štoper srpske selekcije uklizao u 16 metara i otklonio opasnost.

50. minut - Živi zid odrađuje posao, Nejmar je slabo gađao i imaće Brazil korner.

49. minut - Gudelj je morao da sprečava kontru, previše smo se otvorili i naš veznjak dobija žuti karton nakon starta nad Nejmarom. Imaće Brazil šansu da sa 20 metara ugrozi gol Srbije.

47. minut - Vanja spasava Srbiju! Poigravanje i jedan nesmotren pas njegov je umalo napravio teške probleme, ali je golman Srbije odbranio i ispravio sve što se desilo. Rafinja je bio u sto postotnoj prilici.

46. minut - POČEO JE DRUGI DEO IGRE!

I POLUVREME

45+1. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! NULA JE NA SNAZI!

45. minut - Velika šteta! Tadić je imao nešto u glavi, ali Sergej i on nisu razmišljali isto, tako da je za korak bio Milinković-Savić daleko od prijema i opasne situacije za Brazil.

41. minut - Greška Milenkovića je mogla da nas žestoko košta, ali je nakon toga Vinisijus traljavao šutirao iz trka, pa nije bilo komplikacija.

37. minut - Ovo je bio jedan od konkretnijih napada, a napali smo sa desne strane gde se ponovo našao Tadić koji je centrirao, a na drugoj stativi je Mladenović iz drugog plana ušao i pokušao, ali ništa od ozbiljnije prilike.

33. minut - Potpuno smo se ofanzivno ugasili i sada gledamo samo kako da se odbranimo od Brazilaca koji su svi došli na našu polovinu.

31. minut - Veljković, pa Pavlović posle kornera reaguju. Vanja je na kraju skratio muke i uhvatio loptu, ali ovo je bio jedan veći pritisak Brazila. Imamo sve većih poteškoća.

28. minut - Sjajno izletanje Vanje Milinkovića Savića! Išla je lopta ka Vinsijusa koji je ostao usamljen na drugoj, levoj stativi, ali je srpski golman odlično pokupio loptu i otklonio opasnost.

25. minut - Evo prvog izleta naših! Ukrali smo loptu koju je Tadić povukao po desnoj strani, a onda tražio Mitrovića u naletu, ali je Alison prvi stigao na nju i pokupio je.

24. minut - Usamljen je Mitrović u špicu, nemamo dovoljno ofanzivnih momenata i Markinjos i Tijago Silva za sada reaguju i dodiruju loptu samo kako bi "šurovali" sa veznim redom.

21. minut - Ponovo su trenuci kada brazilska selekcija uspostavlja dominaciju i naši su u defanzivi. Nema opasnih šansi ako se ne broji udarac Kazemira sa 35 metara koji je Vanja bez problema ukrotio.

18. minut - Ko god da je očekivao da će Brazil imati veliku inicijativu, prevario se. Za sada, posed lopte je 50-50 i taktički je za sada sve pod konac.

16. minut - Ovo su momenti kada Srbija drži loptu i pokušava da iz defanzivnog reda iznese loptu ka napred. Nude se Lukić i Gudelj i kombinuju sa štoperima, ali za sada nema prostora za napred.

12. minut - Živković je centrirao, ali je Alison lako pokupio tu loptu. Brazil, što je negde bilo i prirodno, preuzeo je loptu i naši moraju obazrivo da se poređaju u dve linije kako bi se branili u ovim momentima.

10. minut - Povukli smo se i to je moglo da nas košta. Primio je Nejmar loptu u 16 metara, ali su naši kao osice uspele da "iščačkaju" loptu.

6. minut - Zaigrao se Pavlović. Od samog starta je prilično slobodan, a sada je izleteo i izgubio loptu, a onda u trku napravio faul koji mu je obezbedio žuti karton. Već prva opomena na meču već sada.

4. minut - Koliko visok presing srpske reprezentacije... Videli smo Milenković skoro na 30 metara od gola Brazila u poteri za protivnikom. Hrabro, ali neophodno.

1. minut - UTAKMICA SRBIJE I BRAZILA JE UPRAVO POČELA!

SASTAVI

Brazil: Alison - Aleks Sandro, Tijago Silva, Markinjos, Danilo - Kazemir, Paketa, Nejmar, Rafinja - Ričarlison, Vinisijus.

Srbija: V. Milinković-Savić - Mladenović, Pavlović, Veljković, Milenković, Živković - Gudelj, Lukić - S. Milinković-Savić, Tadić - Mitrović.

PRE MEČA:

Reč selektora:

Dragan Stojković Piksi:

- Očekujem hrabru Srbiju, dobru Srbiju i nadam se da ćemo ostvariti dobar rezultat. Rekli ste a će Brazil da igra sa 4 napadača? Veoma ste srećni kada možete da igrate sa četiri napadača. A odbrana? Mora neko da igra i odbranu. Brazil je u svom zlatnom dobu. Brazil ima šansu da pobedi, ali ima i Srbija. Ne bojimo se nikoga u svetu, čak ni Brazila. Izvinite, ali tako je.

Tite:

- Srbija ima dosta iskustva, sa dobrim rezultatima, imali su neke povrede, pratimo ih, vrlo ih poštujemo, siguran sam da će svi biti spremni, ali favoriti smo samo dok ne uđemo na teren. Posebno moramo da obratimo pažnju na njihove ofanzivne karakeristike.

Potencijalni sastavi:

Srbija (3-4-2-1): V. Milinković-Savić - Pavlović, Veljković, Milenković - Mladenović, Lukić, Gudelj, Živković - Tadić, S. Milinković-Savić, Tadić - Vlahović.

Brazil (4-2-3-1): Alison - Danilo, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro - Fred, Kazemiro - Nejmar, Paketa, Rafinja - Ričarlison.