Katastrofa Zvezde u Pioniru! Težak poraz od Uniksa

Trojke su bile glavno oružje gostiju, dok domaći nisu igrali ni blizu prepoznatljivu odbranu

Ogroman, težak udarac za Zvezdu u dvorani "Aleksandar Nikolić". Uniks je naneo crveno-belima bolan poraz u 12. kolu Evrolige. Ruski tim bio je daleko bolji rival od početka do kraja utakmice, pogađao je u visokim procentima i na kraju je upisao veoma ubedljivu pobedu i potvrdio sjajnu formu u kojoj se nalazi - 78:98.

Navijači u Pioniru imali su priliku da gledaju jednu poprilično haotičnu utakmicu. Timovi su se smenjivali u serijama, meč su daleko bolje započeli gosti iz Rusije, ali su košarkaši Zvezde na krilima Nikole Kalinića i Branka Lazića uspevali da se trgnu i da prirede pravi "fajt". Ali, on nije dugo potrajao, samo oko 20 minuta... Jer Uniks je odigrao brutalno dobro i u drugom poluvremenu, dok je domaćin jednostavno "nestao".

Svakako se nije očekivao ogroman broj postignutih poena oba tima, ali na tome možemo zahvaliti sjajnim procentima Uniksa sa distance, ali i solidnoj realizaciji Zvezde iz reketa. Podsećalo je to na ono što smo pre manje od 24 časa gledali na meču Srbija - Letonija, na istom mestu u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Po skokovima, asistencijama, izgubljenim loptama timovi su bili gotovo poravnati i jedina razlika bili su procenti šuta. Uniks je gađao fantastično sa distance, dugo je imao više od 50% preciznosti i to je uz lošu odbranu Zvezde presudilo da odnese pobedu. Pogodili su gosti 15 trojki iz 31 pokušaja, a Zvezda je ubacila samo šest od 20.

Prva četvrtina krenula je najgore moguće po Zvezdu. Uniks je otvorio meč serijom 0:8, Radonjić je zatražio tajmaut koji je probudio samo napadačku stranu domaćih, ali ne i onu odbrambenu. Nastavili su gosti da ređaju poene, kako sa distance, tako i iz reketa, pa tim iz Beograda nije uspeo da se spusti na neki prihvatljiviji zadatak. Maksimalnu prednost Rusi su imali pred kraj deonice kada je bilo +14, da bi crveno-beli u drugih deset minuta uneli deset poena minusa.

Ni druga četvrtina nije dobro krenula, Uniks je stigao do maksimalnih +15 posle čega je Zvezda ipak odreagovala. Pogađali su Branko Lazić, Ognjen Kuzmić, Nikola Kalinić i razlika se istopila do samo jednog poseda. Usledio je ipak manji pad u igri na samom kraju, pa je gost sa pristojnih +8 otišao na veliki odmor.

Uniks - Zvezda

Novi problemi za Zvezdu i na početku treće četvrtine. Tim Dejana Radonjića nije mogao da se suprotstavi ogromnom naletu Uniksa koji je u jednom momentu došao i do +19. Rusi su pogađali apsolutno sve, kako sa distance, tako i iz reketa i činilo se da ne mogu da promaše. Ali usledio je minut odmora crnogorskog stručnjaka, nesmotren faul Lorenza Brauna i domaći su prišli na 12 poena.

Međutim, trojkama Ajzeje Kenana i Marka Spisua pred kraj ove četvrtine, Uniks je u jednom momentu prešao i granicu od 20 poena prednosti, ali je posle poena Dobrića u poslednjih deset minuta ipak ušao sa zaista ogromnih +19.

Poslednja deonica bila je samo odrađivanje posla. Rusi su držali ubedljivu prednost koja se konstantno kretala oko 20 poena, uz manje ili veće oscilacije, a Zvezda nikako nije uspevala da se vrati u meč. Uniks je na kraju upisao i više nego zasluženu pobedu u dvorani "Aleksandar Nikolić".