Katastrofa reprezentacije Srbije, ništa od evropskog prvenstva

Sa bele tačke pala odluka!

Fudbaleri Srbije i Škotske igraju finale baraža za Evropsko prvenstvo, a dešavanja sa Marakane možete pratiti iz minuta u minut.

Penali su sledeći, Srbija - Škotska 1:1 - penali 4:5

4:5 - Mitrović tragičar!

4:5 - Meklin vraća vođstvo.

4:4 - Katai precizan!

3:4 -  Mekburni pogađa, prvi put Rajković nije pročitao udarac.

3:3 - Gudelj trese mrežu!

2:3 - Možda i najbolji penal do sada izveo je Mektomini. I treći put je Rajković pogodio stranu, ali nije mogao ovo da zaustavi.

2:2 - Jović je pogodio, iako je lopta bila na ruci Maršalu.

1:2 - Rajković ne uspeva da odbrani Mekgregoru, iako je opet pogodio istu stranu!

1:1 - Tadić precizan!

0:1 - Pogodio je stranu Rajković, ali je Grifits bio silovit.

120. minut - KRAJ! Korner nije uspeo, iako su se Škoti uplašili starog scenarija, sa iste strane je centrirao Mladenović, ali su otklonili gosti opasnost i došli do penala.

117. minut - Faul u napadu, Srbija je propustila lepu priliku, sve smo bliži penalima.

112. minut - I dalje su Škoti pasivni i nemaju snage, Robertsonu je čak lopta pobegla u aut. Onda je Katai šutirao, pravo u Maršala.

108. minut - Nastavlja se opsada gola Škota, a Spajić je zamenio Mitrovića.

105. minut - Nastavljena je borba za EURO, a sada se na povredu požalio Stefan Mitrović. Grčevi su u pitanju, Rajković je zato loptu izbacio van terena.

98. minut  Bomba Gudelja! Sa 30-ak metara je vrhunski raspalio po lopti, jedva da su to Škoti pretvorili u korner.

96. minut - Sada Orlovi diktiraju tempo, očekivano, gol je ozbiljno poljuljao samopouzdanje Škotima.

91. minut  - Luka Jović donosi produžetke!

Centrirao je Mladenović, Jović je glavom pogodio i izborio produžetke, ponovo će se igrati dodatnih 30 minuta, baš kao u Norveškoj!https://streamja.com/embed/wabXl

82. minut - Ceo meč igramo na Mitrovića, ceo meč - ne prolazi. Opet su posle centaršuta lagano intervenisali Škoti kada je napadač Fulama trebalo da dobije loptu.

77. minut - Konačno smo napravili talas napada, Škoti su se prvi put ozbiljnije "stisnuli" u svojih 16 metara. Ipak, u nekoliko vezanih prekida, uspeli su da se odbrane.

73. minut - Razigrao se Kristi, izludeo je u jednom napadu celu našu defanzivnu liniju, na kraju je bio neprecizan, imala je Srbija sreće. Uz to, šansu su dobili Katai i Jović umesto Milinković-Savića i Maksimovića.

70. minut - Posle centaršuta sa desnog krila, SMS je prebao glavom sa peterca, nije se proslavio.

61. minut - Kostić je pogrešio pri golu Škota, dodao im je loptu, a sada ga je zamenio Mladenović. Umesto krila je u igru ušao bek, pa se menja i koncepcija.

52. minut - Vodi Škotska! Prvo je Robertson propustio idealnu šansu, kada je izašao u duel "1 na 1" sa Rajkovićem, ali je onda Kristi bio precizan.

Iz okreta je šutirao vrhunski sa 20 metara, od stative je lopta otišla u mrežu!

46. minut - Nastavio se meč, ali bez izmena.

45. minut - Poluvreme za zaborav, osim jedne šanse Lukića. Forsirala se igra na Mitrovića koji je potpuno zaustavljen, naročito u vazdušnim duelima. Krila su "odsečena" i videlo se kakav je igrač Robertson u duelima sa Lazovićem.

42. minut - Ne nazire se sada ozbiljnija šansa, Škoti se disciplinovano postavljaju pri svakom pokušaju da se sa krila uputi lopta u 16 metara.

37. minut - Potop je na Marakani, što sve više utiče na igru i broj grešaka, pa i preskakanje igre dugim loptama.

32. minut - Uzaludno su delovali novi pokušaji da se probiju po krilima Škoti, naročito kada je Robertson ispratio Lazovića. Bezopasno deluju Škoti sada doduše u napadu, ali nisu ni ranjivi u odbrani.Fudbal Srbija - Škotska

25. minut - Preoprezno deluju i jedni i drugi, a Mitrović je u novoj šansi bio kada mu je centrirano na peterac. "Očistili" su to štoperi, zatim su i u novoj situaciju ukrotili napadača Fulama.

22. minut - Orlovi kao da igraju u grču, ali je onda prvi ozbiljan šut viđen u 23. minutu. Mitrović je dobio loptu, a onda dodao Lukiću.

On je raspalio sa 20-ak metra, za malo je bio neprecizan.

17. minut - Pirueta SMS-a u šesnaestercu, ali je odigrao "napamet" i nije mu uspelo da proigra saigrače, konačno je jedan napad barem obećavao posle prvog prodora i centaršuta Lazovića sa desne strane.

15. minut - Slabo su Škoti izveli slobodnjak preko Mektominija, a Orlovi nisu mogli da "probiju led" u tranziciji, mnogo je pogrešnih pasova bilo na sredini terena. Krila su nam "sasekli" Škoti, Lazović i Kostić uopšte nisu dobili priliku da istrče po boku.Fudbal Srbija - Škotska

10. minut - Neoprezno je Milenković napravio faul i "požuteo", čak više zbog svoje ljutite reakcije. Udario je po licu Mekgina i nije bilo potrebe da dodatno protestuje.

7. minut - Imali su naši reprezentativci problem u nekoliko navrata da iznesu loptu i kreiraju napad, u želji da to urade po zemlji. Posle toga, Gudelj je po levoj strani odlično obavio štoperski zadatak, zagrađivanjem za gol aut.

5. minut - Prepustili su Orlovi čak loptu Škotima, koji nisu uspeli ništa ozbiljnije da kreiraju.

1. minut - Počela je utakmica!

Srbija - Škotska 1:1

(Jović 91 - Kristi 52)

Stadion: Rajko Mitić Gledalaca - Sudija: A. Lahoz

Srbija: Rajković, Milenković, Gudelj, S. Mitrović (od 108. Spajić), Lazović, Maksimović (od 71. Jović), Milinković-Savić (od 71. Katai), Lukić, Kostić (od 59. Mladenović), Mitrović, Tadić

Škotska: Maršal, Robertson, Mektomini, Galager, O'Donel (od 116. Grifits), Tirni, Mekgin (od 83. Meklin), Džek, Kristi (od 87. Paterson), Mekgregor, Dajks (od 82. Mekburni)Fudbal Srbija - Škotska

Uoči meča

Kucnuo je čas, saznaćemo uskoro ko ide na Evropsko prvenstvo!

Srbija je pre ovog meča pobedila Norvežane posle produžetaka, a Škoti Izraelce nakon penala.

Naš tim nije igrao na EP od 2000. godine, Škoti nisu bili na velikom takmičenju još od 1998.

To dovoljno govori o želji i motivu obe selekcije!