Jović pokorio Evropu i Bundesligu i tako postao najmlađi igrač sa ova dva rekorda (FOTO)

Luki Joviću je bilo potrebno samo 50 sekundi da postigne gol protiv francuskog velikana, Olimpika iz Marseja. Srpski reprezentativac je postigao dva gola protiv Olimpika uoči grupne faze Lige Evrope i tako osigurao prolaz Ajntrahta u dalji tok takmičenja, odnosno 1/16 finala Lige Evrope. Ajntraht je savladao Marsej sa 4:0 a Luka je postigao gol u 1 minutu i u 67. minutu. Prisetimo se da je Luka najmlađi igrač Bundes lige koji je postigao na jednoj utakimci 5 golova. On je u utakmici protiv Dizeldorfa postavio ovaj rekord a golove možete videti ispod. Pre njega je to učinio samo Robert Lewandovski koji je postigao 5 golova u 9 minuta u delu sa Wolfsburgom. Levi je tad imao 27 godina kad  je postavio rekord a naš Luka ima 20. Ovog puta Luka je rekorder i u postignutim golovima u Ligi Evrope. Trenutno je vodeći u ovom takmičenju sa postignutih 5 golova. Srbija ima neverovatnog napadača koji izgleda da nije dobar Krstajiću. Dva rekorda, Liga Evrope (5 golova), Bundes Liga (10 golova) malo li je?   Kao osmogodišnjak je primećen od strane Tomislava Milićevića, čuvenog skauta Crvene zvezde, pa je ubrzo usledio poziv da dođe na Marakanu. Šest godina je putovao iz Batara kraj Bijeljine na treninge i utakmice mlađih kategorija u Beogradu, a neretko je noć pred utakmicu spavao i u očevom „pasatu“ tokom tog perioda. Debitovao je u prvom timu Crvene zvezde na utakmici poslednjeg kola Superlige Srbije u sezoni 2013/14. u Novom Sadu protiv Vojvodine, kada je i postigao izjednačujući pogodak za svoj tim (za konačnih 3:3). Ovaj pogodak doveo je Jovića na prvo mesto liste najmlađih strelaca u istoriji Crvene zvezde. Prethodno je Dejan Stanković držao rekord, koji glasi 16 godina, 11 meseci i 24 dana, a Luki je to pošlo za nogom još i ranije – 16 godina, 5 meseci i 5 dana. ović je 18. oktobra 2015. postao najmlađi fudbaler u istoriji večitih derbija sa 16 godina, devet meseci i 25 dana. Prethodni rekord, držao je nekadašnji kapiten ‘crveno-belih’ Dejan Stanković, koji je prvu utakmicu protiv večitog rivala odigrao sa 17 godina i šest meseci. Krajem januara 2016. potpisao je ugovor sa lisabonskom Benfikom na četiri i po godine. Crvenoj zvezdi je pripalo 600.000 evra, odnosno ukupno oko dva miliona, kada se na ovu sumu doda i ona koja je dobijena prodajom 70 odsto prava na njegov ugovor Apolonu sa Kipra, tj. investicionom fondu Pinija Zahavija. U lisabonskoj Benfici nije dobijao puno prilika da se iskaže pored Žonasa, Mitroglua i Himeneza, pa je otišao na pozajmicu u Ajntraht iz Frankfurta. Posle samo jedne sezone u redovima Ajntrahta postao je napadač o kome se priča. Postigao je osam golova na 22 bundesligaška susreta (na devet mečeva bio starter), a pamtiće se vrhunski pogodak protiv Šalkea kada je petom u letu pogodio suprotan ugao i poslao Ajntraht u finale Kupa Nemačke, u kome su pobedom nad favorizovanim minhenskim Bajernom (3:1) nakon 30 godina došli do trofeja u Kupu.