JOŠ JEDNO ŠOKANTNO VEČE U KVALIFIKACIJAMA! Srbija saznala još dva potencijalna rivala na SP

Tamo se neće naći Italijani, koji će morati da idu u baraž posle remija bez golova u Severnoj Irskoj

Veče drame u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, nakon kojeg je Srbija saznala dva nova, potencijalna rivala u Kataru.

To će biti reprezentacije Engleske i Švajcarske, koja je u šokantnom raspletu Grupe C nadjačala Italijane koji će zbog toga morati u baraž.

Krenimo baš od te grupe, gde je bilo jasno posle remija u Rimu pre tri dana (1:1) da će upravo susreti Švajcarske i Bugarske, odnosno Severne Irske i Italije odlučiti o direktnom učesniku Svetskog prvenstva u Kataru.

Azuri su držali pol-poziciju, bilo im je potrebno da barem izjednače rezultat Švajcaraca ili da u slučaju pobeda obe ekipe gol-razlika ne bude veća od jedan.

Međutim, Švajcarska je na svom terenu u Lucernu demolirala Bugarsku (4:0), dok se Severna Irska isprečila na put Italijanima u Belfastu (0:0) i na taj način poslala Azure u novi baraž, baš kao što se to desilo pre četiri godine. Tada se tim sa Apeninskog poluostrva sastao sa Šveđanima, kada je šokantno eliminisan i propustio je put u Rusiju.

Da li će se to desiti i ovoga puta, deluje kao vrlo moguća opcija. Ovogodišnji baraž biće među najtežim do sada, a tamo su se već našle selekcije poput Portugala, Švedske, Velsa, Češke, Škotske, Rusije, Poljske, a mogle bi da se umešaju i Turska ili Norveška, pa čak i Holandija. Dakle, neće biti nimalo lako Azurima.

Ubedljivu pobedu Švajcaraca krunisali su golovima Okafor u 48. minutu, pootom Vargas devet minuta kasnije, a nakon što je Iten u 72. minutu postigao pogodak za 3:0, bilo je jasno da Italijanima "igra" samo pobeda od dva gola razlike u Belfastu ili nada da Bugari mogu do jednog gola natrag uz njihovu minimalnu pobedu. To se nije desilo, već je Frojler u prvom minutu nadoknade postavio konačnih 4:0 uz remi Azura bez golova.

Englezi samo matematički nisu obezbedili plasman pred poslednje kolo, pošto im je bio potreban remi protiv San Marina kako bi sve rešili. Ne da su to uspeli, već su nesrećnom timu iz mikrodržave "utrpali" dvocifren broj golova (0:10).

Redom se mreža tresla u 6. minutu kada je gol postigao Megvajer, potom u 15. minutu na autogol Fabrija, sledeća četiri gola postigao je Hari Kejn i to u 27, 32, 39. i 42. minutu, čime je postavljen rezultat na poluvremenu. U nastavku su golove postigli Emil Smit-Rouv u 58. minutu, potom Mings u 69. minutu, Ejbraham u 78. minutu i Saka samo minut kasnije.

U istoj grupi Poljaci su doživeli iznenađujući poraz na Nacionalnom stadionu u Varšavi od Mađarske (1:2), čime su ostali na mestu koje vodi u baraž. Austrijanci su razočaravajuću kampanju završili pobedom protiv Moldavije kod kuće (4:1), Danci su doživeli prvi poraz i to u poslednjem kolu od Škota (2:0), Izrael je izašao na kraj sa Farskim ostrvima (3:2), dok su Albanci savladali Andoru (1:0).