Italija postaje prava noćna mora Srbiji… Orlovi imali ogromnu prednost pa prokockali sve

Ipak su to samo pripreme, a prva četvrtina i igra iz prve četvrtine trasiraju pravi put za Orlove...

Košarkaška reprezentacija Srbije , posle uvodne pobede nad Grčkom, nije uspela da se revanšira starom rivalu Italiji, pa je protiv tima Đanmarka Poceka upisala novi poraz 89:88, ovoga puta na Akropolis Kupu u Atini.

Blistavo, lepršavo, precizno, a onda pad. Tako bi se najbolje mogla opisati igra Srbije u meču protiv Italije. Već do poluvremena, posle +17, kada su Italijani smanjili na -3, bilo je jasno da ovaj duel podseća na neke prethodne. Ipak, ono što je dobro jeste prvih 10 minuta meča proitiv Azura koji pokazuju pravac u kojem ide tim Srbije tokom ovih priprema. Snažna odbrana, raznovrtan napad, i šutevi posle izgrađenih akcija.

To je ono što svi očekuju do početka Mundobasketa. Sa druge strane, izabranici Đanmarka Poceka pokazali su da će i na ovom takmičenju biti nezgodan rival za svakog protivnika.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Nikola Jović sa 18 poena, a pratili su ga Bogdanović sa 14 poena, Vanja Marinković sa 12, dok je Gudurić upisao 11 poena.

Kada je reč o samom susretu, Srbija je odlično otvorila utakmicu. Kao i na meču sa Grčkom viđena je jaka odbrana koja je davala rezultat. Uz to, na startu meča, posle poena Bogdanovića i Nikole Jovića, dve trojke je vezao Aleksa Avramović za 11:4. Srbija je igrala raznovrsno, sa pažljivo odabranim šutevima i izgrađenim akcijama. Mnoge greške pravljene protiv Grčke su ispravljene, pa su se tako, uz dobru odbranu, nadovezale i trojke Nikole Jovića, kao i Ognjena Dobrića.

Potom, selektor Pešić je zamenio startnu petorku kada je Srbija imala +17. Tako, do kraja prve četvrtine rezultat je bio 32:19.

U nastavku, viđena je repriza četvrte četvrtine sa Evrobasketa kada je Srbija imala +14, i dozvolila Italijanima da se vrate u meč. Ovoga puta, tim selektora Poceka, odmah pravi mini seriju od 5:0 i koristi nekoliko ishitrenih šuteva Srbije da se približi.

Do kraja deonice, Italijani prilaze na svega -3. Ulazak Nikole Jovića, Milutinova i Bogdanovića u igru ponovo je stabilizovao igru Orlova pa se na poluvreme otišlo sa 47:44. Ovaj period igre Italijani su dobili sa 25:15 i tak ose vratli u igru.

Brzo su Italijani došli do poena. Prvo je Spisu pogodio torjku, a onda i Fontekija, a posle neiskorišćene trojke Avramovića, Italijani dolaze do prve prednosti na meču od 54:51. Do kraja deonice, igralo se koš za koš, a u poslednjih deset minuta ušlo se sa 70:70.

Do kraja, nije se mnogo toga promenilo u igri Srbije. Sve do sredine četvrte deonice viđen je egal. Potom, Pajola probija odbranu Srbije i poentira. Potom, Proćida krade loptu Guduriću, a Italija dolazi do najveće prednosti od +5, 80:75. Selektor Svetislav Pešić tražio je tajm-aut.

Potom, posle dobre odbrane, ponovo je Marinković sa velike udaljenosti pokušao da pogodi za tri poena, ali nije bio precizan. Usledila je serija pokušaja Srbije da sa distance dođe do izjednačenja, a posle trojke Gudurića, rezultat je na tri minuta do kraja, 83:82, za Italiju.

Ipak, posle promašenih šuteva Srbije, Italijani čuvaju prednost i dolaze nadomak pobede. Na 7 sekundi Bogdanović pogađa trojku, a onda Avramović uspeva da iznudi faul u napadu. Ipak, Bogdanović promašuje šut zapobedu i Italija na kraju slavi.