Hrabra Zvezda pobedila Panatinaikos u Beogradu: Neverovatno drugo poluvreme

Crveno-beli su fenomenalnom igrom u završnici ostvarili važnu pobedu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Panatinaikos sa 78:73 u meču 23. kola Evrolige i žele da, osokoljeni pobedom u derbiju, konačno prekinu niz poraza koji iznosi čak 4 mečeva u najelitnijem takmičenju.

Dramatična završnica gleda se u u Areni. Zvezda je imala 70:67 na dva minuta pre kraja, a onda je Kuridža promašio dva slobodna bacanja. Dešon Tomas odmah daje trojku u sledećem napadu, a Perperoglu donosi 71:70, da bi Kalates uz koš i faul doneo 71:73 na minut pre kraja.

Zvezda kreće u napad i Punter daje trojku za 75:73 uz dodatno bacanje na 52 sekunde pre kraja.

Zvezda kreće u napad, lopta dolazi do Berona, koji je fauliran.

Utakmicu možete pratiti u tekstualnom prenosu na Telegrafu.

IV ČETVRTINA:

40. MIN: 76:73  Beron promašuje jedno bacanje, a pogađa drugo na 15 sekundi do kraja

40. MIN: 75:73 Zvezda ima prednost, ali Panatinaikos ima napad na 52 sekunde do kraja. TAJM AUT

39. MIN: 71:70 Dešon Tomas trojkom donosi novi egal na minut i po pre kraja, a Perperoglu daje samo jedno bacanje, prethodno je Kuridža promašio oba.

38. MIN: 70:65 Štimac i Perperoglu razbijaju Panatinaikos u ovim momentima, zbirno su dali 10 poena za dva minuta

37. MIN: 65:65 PEEEERPEROGLU daje trojku i donosi potpuni egal.

36. MIN: 62:65 Štimac daje nove poene za Zvezdu, a onda Perperoglu igra odlično u odbrani i svojom minijaturom donosi novu energiju.

35. MIN: 61:65 Velika borva u Areni, probudio se Perperoglu koji je propustio čak 16 utakmica u Evroligi i sada na iskustvo pokušava da doprinese igri Zvezde. Ubacio je 7 poena za 11 minuta na parketu.

32. MIN: 52:59 Bore se košarkaši Zvezde, i ta borba daje rezultat petorks Dženkins, Perperoglu, Davodovac Štimac i Punter za sada kontroliše igru i stiže rezultat polako.

III ČETVRTINA:

30. MIN: 46:57 PAO održava 10 poena i više razlike koje je ponovo stekao u trećoj četvrtini. Zvezda na samo 20% šuta za tri poena 3-15, dok je za dva šutirala 41,9%..  Ni Panatinaikos nije bolji ali ima 12 skokova u napadu.

28. MIN: 41:53 Ponovo grčki tim ima osetniju prednost, zahvaljujući greškama Zvezde u napadu i promašenim šutevima Bilija Berona i izgubljenim loptama.

26. MIN: 41:46 I dalje je Panatinaikos u blagom vođstvu,  koji je malo pojačao energiju u odbrani. Zvezda pokušava da pronađe napadački ritam, ali za sada ne ide, kao ni šut spolja.

23. MIN: 37:39 Panatinaikos pravi seriju 7-2 na startu drugog poluvremena i ponovo vraća prednost. Papajanis, Papas i Bentil su doneli preokret.

II ČETVRTINA: 26:11

20. MIN: 35:32 Samo dobra odbrana donosi rezultat i to se pokazalo i na ovom meču. Čim su malo zatvorili prilaze košu, popravili skok u odbrani, crveno-beli su dobili na sigurnosti u napadu i uspeli su sa se vrate u egal. Serija 21-5 u četiri minuta. Punter je dao trojku, pa Davidovac trojku i zakucavanje. Zvezda je dobila ovu četvrtinu sa 15 razlike.  Punter je bio čovek preokreta sa 12 poena za 11 minuta u igri, dok su po pet postigli Beron i Jagodić Kuridža, a šest Odžo,

17. MIN: 23:29 Jako neefikasna utakmica obe ekipe sa dosta promašaja i grešaka, ali Panatinaikos ipak održava vođstvo od šest do 10 poena razlike. Međutim, Zvezda je sa dva dobra napada uspela da smanji razliku.

15. MIN: 14:27 Nema rešenja Zvezda u napadu, ne uspevaju ni Štimac ni Gist da dođu do poena na ziceru, a u igri je i Perpergolu, što jasno govori da ova utakmica nije toliko značajna. Podsetimo, protiv Partizana nije igrao, jer bila bitna utakmica, a on nije spreman. Kroz ovaj meč može da podigne formu.

12.MIN: 11:23 Zvezda pokušava, ali pre svega mora da konsoliduje odbranu, tu su loši i tu je problem, a napad će svakako doći.

I ČETVRTINA: 9:21

10. MIN: 9:21 Jako loše igra odbranu Zvezda, potpuno pogrešno brani igru dva na dva koju forsira PAO, i rezultat je taj koji to pokazuje.

10. MIN: 7:17 Igra se dosta brzo, sa puno šuteva, ali neprecizno. Zvezda ima otvorene šuteve, ali ne pogađa, dok Panatinaikos pokušava iz kontranapada da nađe rešenja.

7. MIN: 5:15 Bez poena  obe ekipe skoro dva minuta, ali poražavajuće da je Zvezda dala samo jedan koš iz igre.

4. MIN: 5:15 Gosti iz Atine igraju sa mnogo više energije, što je nejasno, a Zvezda deluje kao da su uspavani na početku meča, baš kao protiv Efesa

2. MIN: 2:8 Zvezda je počela sa petorkom Braun, Lazić, Beron, Gist i Odžo dok je Panatinaikos u sastavu Papjanis, Papatetru, Papas, Kalates  i Bentil. Gosti za sada raspoloženi i lako poentiraju pod košem. Zvezda greši u napadu, a Atinjani koriste svaku priliku za kontranapad.