HAOS U PIONIRU! Minut do kraja utakmice, sudije NAPUSTILE teren, evo šta se dešava

Košarkaško naelektrisanje - treći deo.

Košarkaši Partizana i Zvezde igraju treći meč serije finala ABA lige, s tim da su crno-beli sad domaćini, a navijači domaćeg kluba su, nažalost, priredili igračima Dejana Radonjića paklen prijem - gađali su ih topovskim udarima!

TOK MEČA

4/4

PREKID!

40. minut - Panter je izazvao delirijum u hali, osvojio je loptu kad su svi videli poene Zvezde, a onda pogodio trojku preko ruke Lazića. Partizan bliži pobedi, 68:65 na minut pre kraja.

38. minut - Perfektna akcija Zvezde, Mitrović je kruniše i postiže svoje prve poene (63:63). Loš napad crno-belih, Mur je zasrljao i promašio, na drugoj strani Dobrić u psoeldnjim sekundama napada dobija faul, pogađa oba penala. Zvezda vodi 65:63.

37. minut - Ide trojka Mura, tek prva posle one dve na samom početku meča. Partizan je opet u prednosti, 63:61, sada Radonjić traži predah da konsoliduje ekipu.

36. minut- Velika borba, Partizan je serijom 10:2 ušao u totalni egal (59:59), Zvezda vezuje nekoliko neiskorišćenih napada. Davidovac pravi fail u napadu, pa crno-beli imaju priliku da povedu sa linije penala. Zagorac je nezgodno prizemljio prilikom duela sa Davidovcem. Mada je morao umesto Zagorca da šutira penale. Pogađa jedno, za preorket Partizana - 60:59.

35. minut - Živ je Partizan, održava ga u životu Avramović koji je vezao četiri poena i naterao Radonjića da zove tajm-aut. Zvezda i dalje u vođstvu, ali sada je to minimalno, 59:57.

32. minut - Kreće Partizan na sve ili ništa, Avramović je probio za nove poene, gosti prave faul u napadu, Zagorac promašuje sve iz otvorenog šuta za tri. Davidovac kažnjava - pogađa trojku. Uz Dobrića, Zvezdin najbolji igrač večeras.

3/4 - 47:54

30. minut - Dobrić, trojka uz prekršaj Madara! Muk u hali. Dobrić je pogodio i dodatno bacanje, doneo gostima najveću prednost (54:47) na meču. Crveno-beli su rešili su ovaj deo meča rezultatom 23:8!

29. minut - Dobrić je drugi put na meču iznudio tri penala, ima poteškoće da izvede bacanja zbog ometanja laserima. Pogodio je 3/3 Dobrić, za vođstvo Zvezde 50:47. Serija grešaka i promašaja na obe strane.

27. minut - Kalinić donosi preokret, pogodio je "dugu dvojku" Zvezdin najbolji igrač, Partizan je sada bez rešenja u napadu, treba li to da ponavljamo - igrači oba tima se konstantno kližu i padaju po parketu! Daleka trojka Davidovca, Zvezda vodi 47:45

22. minut - I dalje je jako teško igračima da se održe na nogama, Panter je pao u povoju napada i otvorio Zvezdi kontru koju je završio Lazić. Panter je, ipak, šuterski jako raspoložen večeras, najefikasniji u oba tabora sa 15 poena. Partizan ima sigurnih 43:35. Ipak, Davidovac je odgovorio sa mini-serijom 4:0, za prilazak Zvezde na 43:39.

2/4 - 39:31

20. minut - Neverovatne greške, ispadaju lopte iz ruku i jednima i drugima, Ivanović je "prodao" 11. loptu Zvezde u prvom poluvremenu, gubi je i Panter na drugoj strani. Dobrić promašuje trojku, Lazarević pravi faul u borbi za loptu. Avramović sa penala postavlja konačan rezultat poluvremena (39:31) koje je trajalo okruglo 60 minuta.

19. minut - Trojka Avramovića Partizanu donosi najveću prednost 36:29. Uzvratio je Mitrović iz reketa.

17. minut - Uslovi za igru gotovo na ivici regularnosti, igrači se klizaju, padaju, ogromna je vlažnost u hali. Koprivica je iznudio faul, bio polovično precizan sa linije penala. Partizan vodi 31:28. Zvezda opet u kontra ritmu.

15. minut - Nekoliko loših napada Partizana, ne briljira ni Zvezda. Dobrić je izborio tri slobodna bacanja, pogodio je smao jedno. Minimalno vođstvo crveno-belih, 28:27. Tehnička greška za Radonjića zbog prigovora. Novi prekid zbog ubacivanja predmeta u teren.

13. minut - Dobrić oseća da može, pogodio je trojku, polaganje, pa iznudio slobodna bacanja - pogodio oba (25:27). Klizavo je u Pionoru, rizik od povrede je veliki. Panter je ispalio ishitren šut za tri, Smailagić prikucao promašaj.

11. minut - Obradović traži tajm-aut već posle tridesetak sekundi, pošto je zvezda preko Ivanovića pogodila trojku. Neometan je bio plejmejker crveno-belih, pogodio kao na treningu (20:19).

10. minut - Madar je doneo Partizanu "+5" šutem sa njegove omiljene pozicije, sa poludistance. Zvezda dugo bez poena, bez kreacije. Partizan izašao iz bonusa tek krajem deonice.

9. minut - Lazarević je poentirao pod košem, Partizan pre toga preko Pantera uz dosta sreće. Lazić je ekspresno zaradio dva penala, u napadu i u odbrani. Oba puta nad Lesorom. Francuz pogađa oba bacanja - 19:16.

7. minut - Tri vezane trojke, dve su ubacili igrači Partizana preko Ledeja i Pantera, za Zvezdu je bio precizan Kalinić. Rasplamsala se šuterska bitka u grotlu crno-belog "Pionira". Vode domaći 15:14.

5. minut - Serija Zvezde 7:0! Sve je krenulo sa trojkom Davidovca, Kuzmić je potom izdominirao u reketu, vezao četiri poena. Na drugoj strani Panter poentira uz faul, pogađa i dodatno bacanje- za 9:9.

4. minut - Već treća izgubljena lopta u organizaciji napada zvezde, teško se gosti privikavaju na pritisak koji se sručio na njih. Promašio je i Partizan nekoliko vezanih napada. Davidovac trojkom prekida prazan hod crveno-belih.

2. minut - Dve uzastopne trojke Dalasa Mura, za delirijum na tribinama, Partizan vodi 6:2.

DEŠAVANJA NEPOSREDNO PRE UTAKMICE

Ovaj napad na igrače Zvezde desio se po njihovom izlasku na teren, grunulo je dva puta dok su bili na centru i po svemu sudeći čeka nas još jedna mučna atosfera, kao i u drugoj utakmici...Play Video

Ako želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)

1:04

Prethodno, navijači Partizana vređali su i članove porodice Nebojše Čovića.Play Video

Prva dva meča su otišla na crveno-belu stranu, Zvezda je pred svojom publikom povela 2:0 u finalnoj seriji sa Partizanom koja se igra na tri pobede, i "samo" je još jedan trijumf deli od odbrane titule i direktnog plasmana u Evroligu za narednu sezonu.

Ali, ovog puta (od 20.30) ekipa Dejana Radonjića će imati daleko teži izazov ispred sebe, i igrače rivala i navijače, a ovi drugi će, sva je prilika, sigurno prirediti najgori mogući prijem za goste s obzirom na dešavanja iz drugog duela dva tima. Iz Partizana, otud, stižu tonovi koji pozivaju na smirivanje tenzija.

Nadamo se da će ovog puta sve proći u fer i sportskim oklonostima, a sva najzanimljivija dešavanja iz hale "Aleksandar Nikolić", možete pratiti na našem portalu. baš na ovom mestu, od 20:30 sati.