GOTOVO! Crvena zvezda je ŠAMPION Srbije 4. put za redom, rekord oboren

I četvrta uzastopna titula prvaka Srbije ide u Ljutice Bogdana, sledeći cilj je Kup i dupli trijumf koji se čeka na Marakani od 2007. godine

Crvena zvezda je pobedom nad Vojvodinom od 1:0 u 34. kolu Superlige i zvanično obezbedila 32. šampionsku titulu, a četvrtu vezanu u elitnom takmičenju zvanom Linglong Superliga. Pogodak za crveno-bele postigao je štoper gostiju Siniša Saničanin koji je u 13. minutu matirao svog golmana.

Vojvodina je samo na momente pokazala da može da ugrozi pobedu lidera Superlige. Zaista, iz meča u meč se uvećava broj neuspeha novosadskog tima protiv Zvezde, a ovog četvrtka izgubili su čak 13. utakmicu u nizu sa Beograđanima, pa je pitanje koliko su utakmice ova dva tima derbiji.

Dve sjajne odbrane Milana Borjana u prvom minutu posle udaraca Vukadinovića i Čovića, kao i promašaj Petra Bojića u 44. minutu na centaršut Zukića, bile su konkretan učinak gostiju u prvom poluvremenu u kome su se više branili nego što su napadali.

Sve ostalo je bila dominacija Crvene zvezde koja je posle nekoliko pokušaja u ranoj fazi utakmice, uspela da povede autogolom Saničanina u 13. minutu. Nespretno je štoper Vojvodine zahvatio loptu posle ubacivanja sa strane Milana Gajića i matirao svog golmana možda bolje nego što bi neki napadač Zvezde to uradio - 1:0.Play Video0:40

Potom je Zvezda dominirala u posedu, ali osim nekoliko nepreciznih udaraca sa distance Mirka Ivanića, Veljka Nikolića i El Fardua Bena nismo videli previše izglednih prilika za pogodak.

Drugo poluvreme nije donelo bolji i kvalitetniji fudbal, iako je Nenad Lalatović izvršio dve izmene i ubacio ofanzivne igrače Veljka Simića i Miodraga Gemovića. Mirko Ivanić je u 51. minutu umalo kaznio kiks desnog beka Đurića, ali je golman Simić bio na mestu.

Utakmica je faktički bila završena u 61. minutu kada je Vojvodina ostala sa desetoricom na terenu jer je isključen desni bek Đorđe Đurić nakon što je pokupio u kontri Veljka Nikolića.

Do kraja utakmice i jedni i drugi gotovo da nisu šutnuli na gol rivala, iako smo u finišu videli malo drame u nadoknadi.

Prvo je glavni sudija Danilo Grujić u 90. minutu poništio gol glavom Pavkova posle kornera Kange zbog faula u napadu, dok je na drugoj strani u 91. minutu Borjan nokautirao Milunovića u nameri da spreče izjednačenje posle opasnog kornera Novosađana.

Pored četvrte vezane titule (32. u istoriji), Crvena zvezda je upisala i 22. uzastopnu pobedu u Superligi, a do kraja sezone moćiće da sruši rekord generacije predvođene Miodragom Grofom Božovićem koja je nanizala 26 pobeda u jednoj od prethodnih šampionskih sezona.

C. ZVEZDA - VOJVODINA 1:0 (1:0)

Uživo:

85. minut - Ulazimo u sam finiš utakmice, kao da svi čekaju kraj meča i početak slavlja crveno-belih.

78. minut - Pogrešio je Kanga, predao loptu Drinčiću koji je uposlio Gemovića, ali napadač Vojvodine nije uspeo da šutira iz dobre pozicije.FK Crvena Zvezda- Vojvodina

74. minut - Još nekoliko izmena. Kod Zvezde su iz igre izašli Petrovič i Ben, a ušči Kanga i Vukanović. Na drugoj strani Topića je zamenio Novica Maksimović.

71. minut  Ništa interesantno se ne dešava na terenu od isključenja desnog beka Vojvodine. Novosađani su se i pre tog detalja poprilično predali, pa deluje da svi čekaju kraj utakmice.

65. minut - Prva izmena u Zvezdi, umesto Veljka Nikolića na terenu je Srnić.

61. minut - Crveni karton za fudbalera Vojvodine Đorđa Đurića! Grub start u kontri nad Veljkom Nikolićem kojeg je pokupio visoko podignutom nogom i glavni sudija Danilo Grujić je odlučio ga pošalje u svlačionicu, iako nije bio poslednji igrač odbrane.

60. minut - Prvi korner za Vojvodinu na utakmici.

54. minut - Pokušao je Milunović posle kornera Bena, ali je neprecizno pored gola.

51. minut - Malo je falilo da Zvezda dođe do drugog gola, Đurić je pogrešio, poklonio loptu Ivaniću, ovaj prešao Bralića i šutirao, ali pravo u golmana Simića. Samo korner za Zvezdu.

47. minut - Od starta drugog poluvremena Zvezda opasno napada, a posle kornera Ben je šutirao iz odbitka u spoljni deo mreže. Požuteo je i štoper Vojvodine Slavko Bralić zbog udaranja laktom rivala u skoku.

46. minut - Počinje drugo poluvreme! Dvostruka izmena u Vojvodini, izašli su Zukić i Čović, a ušli Gemović i Veljko Simić.FK Crvena Zvezda- Vojvodina

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Zasluženo vođstvo lidera Superlige koji je bio bolji u prvih 45 minuta, dok je Vojvodina tek na momente uspela da zapreti.

44. minut - Kakva šansa za Petra Bojića, Zukić je centrirao sa desne strane, a iskusni napadač Vojvodine zamalo šutirao glavom pored gola. "Nemoj da se za***avamo" uzviknuo je Milan Brojan.

40. minut - Opada tempo kako se približavamo finišu prvog poluvremena, nema izglednih šansi pred golom Novosađana, dok Milan Borjan osim one dve intervencije u prvom minutu nije imao posla.FK Crvena Zvezda- Vojvodina

36. minut - Nova gužva u kaznenom prostoru Novosađana, posle kornera Nikolića prvo je glavom probao Sanogo koji je izblokiran, a kasnije je i Ben sprečen u odsudnom trenutku.

32. minut - Oprobao je i Mirko Ivanić udarac sa oko 18 metara po sredini, ali iznad prečke.

31. minut -  Ben se našao u dobroj poziciji, dobio loptu od Falčinelija, ali ju je loše prihvatio pa je golman Simić otklonio opasnost.

28. minut - Prvi izlet Novosađana ka šesnaestercu Zvezde, centaršut Stefana Đorđevića sa leve strane i lako izbačena lopta od strane Sanoga.FK Crvena Zvezda- Vojvodina

25. minut - Oprobao je Veljko Nikolić udarac sa distance posle prekršaja nad Njegošem Petrovićem, ali je šutirao pravo u golmana Vojvodine.

17. minut - Zagospodarila je Zvezda igrom posle vođstva, a Vojvodina osim onog napada iz prvog minuta jedva da je prešla centar. Pokušali su crveno-beli dugom loptom za Bena, ali je napadač napravio prekršaj u napadu.

13. minut - GOOOL za Zvezdu, i to autogol Siniše Saničanina. Gajić je ubacio loptu iza leđa odbrane gostiju, a štoper Novosađana nespretno reagovao i matirao svog golmana.

8. minut - Pokušao je Falčineli, šutirao sa desnog krila u dalji ugao, ali je bio poprilično neprecizan.

4. minut - Uzvraća Zvezda, Ben je izveo korner, ali je golman gostiju Simić izbio loptu iz svog peterca.

1. minut - Počeo je meč na Marakani. I odmah dve šanse za Novosađane posle samo 30 sekundi. Šutirali su dva Vukadinović i Čović, ali je Milan Borjan sačuvao mrežu u oba navrata.

Ivica Veselinov

Fudbaleri Crvene zvezde imaju priliku da pobedom protiv Vojvodine (18.55, TV B92, Arena sport) četiri kola pre kraja obezbede 32. šampionsku titulu, a četvrtu uzastopnu.

Utakmice sa Novosađanima poslednjih sezona prestale su da budu derbiji, pošto beogradski crveno-belih imaju čak 12 uzastopnih pobeda u međusobnim mečevima, a navijači Vojvodine su već navikli da njihovi ljubimci kako krenu ka prestonici ispuste bodove već kod Beške.

Izašli su i sastavi timova, a zanimljivo da se Gelor Kanga, nakon navoda o lažiranom pasošu i godinama u Gabonu nalazi na klupi za rezerve.

Crvena zvezda - Vojvodina (18.55, TV B92, Arena sport)

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Rodić - Sanogo - Ben, Nikolić, Petrović, Ivanić - Falčineli.

VOJVODINA (4-4-2): Simić - Saničanin, Bralić, Đurić, Đorđević - Zukić, Drinčić, Topić, Vukadinović - Čović, Bojić.