GOLEADA U NOVOM PAZARU! Zvezda “uništila” Pazarce za 20 minuta – Dragović postigao PRVENAC

Crveno-belima prija da igraju kraj Jošanice. Novi Pazar savladan 4:0

Vole fudaleri Crvene zvezde kada igraju u Novom Pazaru. Izgleda da im prija vazduh kraj Jošanice, jer su na tamošnjem Gradskom stadionu za prethodnih 360 minuta igre postigli čak 15 golova!

Od poraza 1:2 iz 2015. godine, crveno-beli su savladali Novi Pazar na njegovom stadionu 4:0, 4:1, 3:1 i ove nedelje, u meču 11. kola Superlige Srbije - 4:0 (3:0).

Kako su samo poželeti mogli, odvijalo se današnje gostovanje Zvezdinih fudbalera u Raškoj. Bez mnogo prolivenog znoja i nervoze, golovima već u prvom poluvremenu, došli su do pobede i zadržali dobru atmosferu uoči puta u Bugarsku, gde će narednog četvrtka igrati sa Ludogorecom meč drugog kola Lige Evrope.

Svega 20 minuta trebalo je Beograđanima da reše pitanje pobednika, pošto su precizni bili Aleksandar DragovićAleksandar Katai i Seku Sanogo, a tačku je u 68. minutu iz penala stavio Lois Dioni.

Ishod meča najavio je Dragović već u 3. minutu. Bio je to njegov prvenac u crveno-belom dresu, a postigao ga je glavom, posle centaršuta Kange iz "skraćenog kornera" na prvu stativu i prebačene lopte Dionija.

Na 2:0 povisio je Aleksandar Katai u 14. minutu. Kapiten Crvene zvezde u odsustvu bolesnog Milana Borjana majstorski je izveo slobodnjak i nastavio fantastičnu golgetersku seriju, koja sada glasi devet pogodaka u osam uzastopnih utakmica! Podatak kojim bi se dičili i najbolji evropski napadači.

Za razliku od Kataija, Seku Sanogo ne pogađa tako često, ali kada to učini, uglavnom je reč o golu za TV špice. Tako je bilo i ovaj put. Kao iz topa opalio je levicom sa dvadesetak metara i poslao loptu u gornji ugao. Golman Novog Pazara, Nikola Vujanac, paradom je samo ulepšao pogodak defanzivnog veziste iz Obale Slonovače.

Tri gola bila su dovoljna gostima da stanu na loptu i čuvaju energiju za startog dužnika iz Razgrada. Stvorili su još par šansi do odlaska na odmor, ali bez promene rezultata, dok je domaćinu dozvoljena samo poluprilika iz kontre u poslednjim minutima prvog dela, koja je rezultirala kornerom.

Za drugi deo utakmice Dejan Stanković je uveo Petra Stanića i Rišaira Živkovića umesto mašinovođa svog tima, Kataija i Mirka Ivanića. Kasnije su se ušli i pomalo zaboravljeni Veljko NikolićNjegoš Petrović, a nove minute u seniorskom fudbalu upisao je perspektivni Marko Lazetić.

Stečena zaliha omogućila je crveno-belima da igraju mirnije, s većom pažnjom da se neko ne povredi nego da postignu još neki gol, što je i razumljivo imajući u vidu probleme koji su prethodnih dana zadesili ekipu srpskog šampiona.

Roviti Milan Pavkov i El Fardu Ben propustili su i ovaj meč kako bi dobili dodatno vreme da se vrate u ritam i konkurišu za mesto u postavi protiv Ludogoreca. U Novi Pazar nisu doputovali ni kapiten Milan Borjan i vezista Nenad Krstičić, kao i rezervni golman Miloš Gordić, pa se među stativama Zvezdinog gola našao iskusni Zoran Popović, a na klupi 16-godišnji Stefan Marinković, velika nada crveno-belih.

Nije Popović imao mnogo posla, lako je ukrotio svaku loptu koja se našla pred njih, a i to se retko dešavalo. Bilo je ovo gostovanje za njega poput treninga uoči meča u Bugarskoj gde će, po svemu sudeći, ponovo menjati Borjana.

Malo iznenađenje u startnoj postavi bio je Filipo Falko, koji je dobio priliku da odmeni Bena. Očekivalo se da će to biti Rišairo Živković, ali je novajlija iz Holandije zaigrao u drugih 45 minuta. Falko je odigrao meč do kraja i u 66. minutu lepim dodavanjem izbacio Dionija pred gol Novog Pazara. Probao je Francuz da dribla Nikolu Vujanca, ali ga je golman domaćih oborio, pa je odlukom Dejana Stankovića Dioni dobio priliku da iz penala upiše superligaški prvenac. Nije uspeo u prvom pokušaju, pročitao ga je danas odlični Vujanac, ali je Lazar Lukić ponovio izvođenje pošto je čuvar mreže prerano napustio gol-liniju s obe noge. Iz popravnog pokušaja Dioni je bio mnogo precizniji.

Bio je to i poslednji značajan detalj nedeljnog meča u Novom Pazaru. Crveno-beli se sada okreću evropskom izazovu i nastavku trke s Partizanom za prvo mesto domaćeg prvenstva, a domaćini ostaju da na pretposlednjoj poziciji čekaju duel u Lučanima protiv Mladosti, jedine ekipe lošije rangirane od njih.