GOLEADA! Crvena zvezda lako protiv Mladosti iz Lučana, Delije napravile HAOS!

Crveno-beli dominiraju

Fudbaleri Mladosti iz Lučana i Crvene zvezde igraju meč 9. kola Superlige, ujedno i jedan od derbija ove runde, koji za Beograđane stiže nekoliko dana pred meč sezone - protiv Ararata za prolaz u Ligu Evrope.

Stoga je trener gostiju Dejan Stanković morao da kalkuliše sa postavom, odlučio je da odmori nekolicinu standardnih, ali svakako ima jake adute na raspolaganju za duel protiv sastava Nenada Milovanovića.

Mladost - Crvena zvezda 0:4

(Gavrić 37, Katai 55, Falčineli 57, Pankov 70)

80. minut - Stanković je, posle Kange, uveo Erakovića i Pavkova, odmoriće udarne snage. Mladost u finišu pokušava da dođe do počasnog gola, ali slabo danas funkcioniše bilo šta u igri domaćeg tima.

70. minut - GOL, 0:4, Pankov! Lagano sad crveno-beli rešavaju situacije na polovini rivala, Kanga je doneo prevagu u prekidima, a upravo je posle centaršuta Gabonca Pankov očešao loptu i usmerio je ka golu.

69. minut - Potpuno je umrtvljena utakmica posle trećeg gola Zvezde, pobednik je ovde rešen...Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:44

56. minut - GOL, 0:3, Falčineli! Rešavaju utakmicu crveno-beli, Falčineli je golgeterski odreagovao na centaršut Kange, dobio skok duel sa čuvarom i doneo gostima ubedljivu prednost. Posle Zvezdinog trećeg gola navijači, koji su se očito okupili izvan stadiona, priredili su bakljadu i vatromet.

55. minut - GOL, 0:2, Katai! Zvezda je duplirala vođstvo. Sjajno je Katai iskontrolisao loptu nakon odbrane golmana Mladosti, predriblao direktnog čuvara, a onda precizno pogodio dalji ugao gola domaćih.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:13

POLUVREME

43. minut - Utihnuli su i jedni u drugi posle gola, nije bilo većih uzbuđenja pred oba gola, pa crveno-beli nose na veliki odmor gol prednosti.

37. minut - GOL, 0:1, Gavrić! Kombinacija Zvezdine dece Nikolića i Gavrića, i pogodak potonjeg, njegov već treći ove sezone. Sjajno je Nikolić probio po levoj strani, "zavrnuo" na peterac, gde je Gavrić, kod prve stative, postavio nogu i matirao golmana Lučana.

23. minut - Neće se Lučani smao braniti danas, to je jasno od starta. Iako u podređenoj poziciji u poslednjih nekoliko minuta, uspeli su da zaprete Beograđanima iz kontraudara, ipak Degenek je "namirisao" centaršut Jovanovića, intervenisao ispred napadača domaćeg tima.

15. minut - Šansa za Zvezdu, dosad najbolja! Ivanić je iz okreta vrlo vešto ubacio oštar centaršut, a Gajić izmakao pažnji čuvara, ali nije najbolje zahvatio loptu glavom.

11. minut - Zvezda je pritisla Lučance, Gajić je bio u prodoru po desnoj strani na pas Falčinelija, međutim loše je primio loptu, pa je stigao samo da je snažno uputi iz "mrtvog ugla", što je spremno dočekao golman domaćeg tima.

5. minut - Uzvratili su gosti preko Nikolića, pokušao je sa dvadesetak metara, prebacio je gol Mladosti.

2. minut - Mladost je već zapretila Zvezdi, i to posle kornera, odakle je Radivojević ubacio daleko na drugi kraj kaznenog, gde je Mićević uhvatio sjajan volej, ali je prebacio loptu preko gola. Borjan je streljao pogledom saigrače zbog pasivne intervencije.

SASTAVI

MLADOST: Zečević, L. Jovanović, Krajišnik, Radivojević, Babić, Mićević, Cvetković, Ješić, P. Jovanović, Bojović, Šatara.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Pankov, Degenek, Rodić, Petrović, Nikolić, Ivanić, Gavrić, Katai, Falčineli.