ERUPCIJA U ŠTARK ARENI! Moćna Srbija predvođena Jokićem slavila nakon produžetaka!

Grčka "zver" igrala na mlazni pogon, ali je as Denvera u dodatnih pet minuta obezbedio trijumf Orlovima - iako je na 20 sekundi promašio dva penala

Drama, meč za anale! Ali ako se po jutru dan poznaje, biće ovo berićetna košarkaška jesen za srpsku košarku. Orlovi su uspeli večeras da na startu druge faze kvalifikacija za Mundobasket 2023. godine dođu do ogromne pobede protiv sigurno jednog od favorita predstojećeg Evropskog prvenstva, ekipe Grčke u krcatoj “Areni" - 100:94!

Luda atmosfera, neverovatna košarka, suvi kvalitet... Odavno nije viđen bolji meč pod svodovima najveće dvorane na Balkanu u kojoj su svi na tribinama igrali u ritmu Pešićevih Orlova i moćnih Grka. Nije da smo to hteli, ali valjda Bogovi košarke hteli da ovaj meč ode i u taj produžetak.

Grickali smo nokte, nervirali smo se svih 45 minuta, tokom kojih je Srbija pokazala da u najvećoj “pripremnoj“ utakmici pred Eurobasket (nema veze što je i ova sama u nekom smislu bila takmičarska za Mundobasket iduće godine) ima snage da se bori sa najjačima.

Promašio je Jaramaz taj šut za pobedu na isteku poslednjeg napada u regularnom delu utakmice, ali nam je dodatnih pet minuta pokazalo kakva je mašina Nikola Jokić. Samleo je Grke “za doručak“ i obezbedio nam veliki trijumf.

Uživo:

Produžetak:

45. minut (100:94) - Kalinić pogađa dva bacanja za kraj.

45. minut (98:94) - Janis pogađa sa linije penala, Pešić traži tajm-aut

44. minut (97:92) - Jokić pogađa.

44. minut (95:92) - Velika greška Srbije, Janis je iskoristio kontru za svoj 40. poen.

43. minut (95:89) - Vraća Jokić Janisu, unosi ga u koš za +6.

42. minut (91:89) - Janis je ugurao Jokića u koš i zakucao za svoj 37. poen.

41. minut (91:87) - Kalinić "ubacuje" posle asistencije Jokića. Zatim i Lučić u narednom napadu.

IV četvrtina:

40. minut (87:87) - Igraće se produžetak, Jaramaz je promašio šut za pobedu.

40. minut (87:87) - Dorsi pogađa trojku za Grčku, egal je na 12 sekundi do kraja. Prethodno je Lučić promašio pobedu.

39. minut (87:82) - Ludilo u Areni. Jokić je vratio trojku Kalatesa,  da bi za Grke ponovo pogodio van 6.75 Tanasis Adetokumbo. Nažalost po Srbiju, Jokić je u narednom napadu promašio oba bacanja.

38. minut (84:76) - Trojkaaaaa Jaramaza o tablu, sjajna rola beka Bajerna. To je njegov 15. poen.

38. minut (81:76) - Dva poena Jokića sa linije penala.

36. minut (79:76) - Kontranapad Grka i četiri vezana poena.

35. minut (79:72) - Lučić pogađa trojku, Janis s druge strane upisuje svoj 31. poen.

34. minut (76:70) - Agravanis je bio precizan za Grke, prethodno se Jokić vratio u igru.

32. minut (75:68) - Bravo za Jaramaza, pogodio je trojku i ubeležio je svoj 12. poen.

31. minut (72:68) - Janis polaganjem otvara poslednju deonicu, Jaramaz je odmah vratio. Zatim je svoju novu trojku ubacio pomenuti Janis.

III četvrtina:

30. minut (70:63) - Kraj treće četvrtine! Milutinov je pogodio uz zvuk sirene. Uhvatio je jednu loptu posle promašaja Kalinića i odlično se snašao.

30. minut (68:63) - Upropastila je Srbija čak tri napada za dvocifrenu prednost, a onda je sve to trojkom kaznio Papanikolau.

29. minut (67:60) - Dobrić je iz dva napada vezao tri pogođena bacanja! Potom je Milutinov izblokirao Dorsija, pa izvukao floping i tehničku Tanasisa Adetokumba.

27. minut (64:60) - Janis je ponovo zakucao, to je bio njegov 24. poen.

27. minut (64:58) - Kakva rola Gudurića! Najpre trojka srpskog beka, zatim je iznudio i faul Dorsija u napadu.

26. minut (61:58) - Serija promašaja Janisa sa linije penala, ovoga puta bio je polovičan posle nesportske Gudurića.

25. minut (61:57) - Lučič je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja. S druge strane Kostas Adetokumbo je bio precizan za Grke.

24. minut (60:55) - Dorsi je ubacio svoju treću trojku na meču.

22. minut (56:50) - Jokić je pogodio trojku, janis je vratio za dva poena.

21. minut (53:48) - Jaramaz je pogodio za Orlove, revanširao mu se Dorsi već u nastavku.

POLUVREME: Nesporedno po kraju prvog poluvremena dobili smo informaciju kakva je situacija sa povredom Vase Micića i koliko će pauzirati, kao i da je Letonija pregazila Tursku za skor od 4:1 u našoj grupi.

II četvrtina:

20. minut (51:44) - Šteta, Lučić je na pola minuta do kraja promašio zakucavanje, da bi Tanasis zakucao posle dva promašena bacanja Janisa.

19. minut (51:42) - Jokić je pogodio za dva poena, ima ukupno 11, ali je zatim promašio dodatno bacanje.

19. minut (49:42) - Trojka Lučića posle asistencije Jokića, Janis je na drugoj strani promašio dva šuta, a onda je Tanasis napravio faul u napadu.

18. minut (46:42) - Defanzivni skok Jokića i poeni na drugoj strani. Ponovo tajm-aut za Itudisa.

18. minut (44:42) - POVREDA MICIĆA! Marinković je pogodio polaganje, ali ono što brine Orlove jeste povreda Vase Micića. Uhvatio se za koleno i nije mogao da hoda. Dvojica su ga nosili u svlačionicu.

16. minut (42:42) - Slukas i Tanasis su preokrenuli rezultat, Grci su ponovo poveli. samo nakratko, jer su Lučiću upisani poeni posle autokoša.

16. minut (40:38) - Tanasis Adetokumbo pogađa trojku.

15. minut (40:35) - Dorsi pogađa svoju drugu trojku i čuva Grke na distanci.

14. minut (40:32) - Jokić pogađa jedno bacanje posle tehničke koju je Janis dobio, zatim i za dva.

13. minut (37:32) - Nebeski skok i zakucavanje Kostasa Adetokumba, Grci se vraćaju posle minuta odmora.

12. minut (37:28) - Gudurić pogađa za dva poena i tera Itudisa da traži tajm-aut. Prethodno je i Jaramaz bio siguran.

11. minut (33:28) - Kalinić polaganjem otvara drugu deonicu, da bi Janis  s druge strane pogodio trojku za Grke.

I četvrtina:

10. minut (31:25) - Sjajno! Srbija uz zvuk sirene pogađa trojku preko Jaramaza.

9. minut (26:25) - Milutinov sjajno rešava psolednja dva napada Orlova i pogađa u reketu, ali Agrovanis ostaje sam i ubacuje trojku za Grke.

8. minut (22:22) - Janis ubacuje svoj 8. poen, zatim je as Milvokija u kontri zaustavljen faulom. Ipak, pogodio je oba bacanja za egal.

7. minut (22:18) - Milutinov i Gudurić menjaju Jokića i Marinkovica, a svoje prve poene postiže centar CSKA.

6. minut (20:18) - Papanikolau je doveo Grke u prvo vođstvo posle trojke, ali je istu vratio Marinković.

5. minut (17:15) - Izjednačili su Grci na 15:15 preko Dorsija, da bi Jokić zakucao za novo vođstvo.

4. minut (13:10) - Janis ponovo pogađa, i ponovo posle zakucavanja. Zanimljivo, svih 10 poena Grci su dali posle zakucavanja.

3. minut (11:4) - Janis je zakucao i smanjio na 5:4, ali je Micić ponovo pogodio trojku, pritom i dodatno bacanje za +7.

1. minut (5:2) - Odlično je Srbija otvorila meč, Micić je pogodio trojku, Jokić je pogodio za dva.

Najava utakmice:

Na spisku selektora Svetislava Pešića za ovaj meč su Dejan Davidovac, Vanja Marinković, Nikola Kalinić, Vladimir Lučić, Ognjen Dobrić, Dušan Ristić, Nikola Jokić, Marko Jagodić-Kuridža, Vasilije Micić, Marko Gudurić, Ognjen Jaramaz i Nikola Milutinov.

Pešić neće računati na Nemanju Nedovića, Filipa Petruševa i Borišu Simanića, a od ranije je poznato da Nemanja Bjelica neće igrati zbog povrede.

Srbija u novoformiranoj grupi I ima skor 1:3 i ukoliko izgubi od Grčke postoji velika mogućnost da se ne plasira na Mundobasket. Podsetimo, tri selekcije idu dalje, a Orlovi će se sastati još sa Turskom i Velikom Britanijom.

Letonci su u međuvremenu dobili Tursku i imaju skor 4:1, grci su na 3:1, Belgija na 2:2, Turska na 2:3, Srbija i Velika Britanija na 1:3.