EFES PREŽIVEO ZVEZDU… Micić presudio bivšem klubu u poslednjoj sekundi…

Crveno-beli ispustili trijumf...

Velika šteta! Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da slave u Istanbulu nakon što je Vasilije Micić u poslednjem napadu iznudio faul i pogodio penale koji su doneli Efesu pobedu od 84:83.

TOK MEČA

IV ČETVRTINA

10. minut (80:83) - Kaaaaalinić! Ova lopta je kružila večnost!

9. minut (78:81) - Zvezda troši vreme, ali i pravi ne baš pametne faulove. Približava se Efes preko penala.

8. minut (74:81) - Crveno-beli su držali loptu skoro čitav minut zbog ofanzivnih skokova. Bliži mu se samoj završnici.

7. minut (74:81) - Kalinić sjajan! U ovim momentima Zvezda izgleda mnogo bolje od protivnika na terenu, a samo je tri minuta do kraja!

6. minut (74:77) - Druga trojka Lazarevića u nizu! Slabija defanziva je sada zakrpljena ofanzivom.

5. minut (72:74) - Ponovo nesreća... Zvezda ne posustaje i ima adute.

4. minut (70:74) - Kad je teško, tu je trojka! Ovo je sada već psihološka igra u Istanbulu.

3. minut (70:71) - Micić je sve preuzeo na sebe, radi sjajan posao i održava Efes u igri.

2. minut (68:71) - Ivanović pogađa trojku! Larkin sa druge strane nije precizan, ali i pored nešto slabije igre puni kolone.

1. minut (68:68) - Sada imamo i izjednačenje, sve zbog lukavosti Micića koji se podvukao pod Kuzmića i dobio 2+1.

III ČETVRTINA

10. minut (65:68) - Koliko nesrećnih okolnosti u reketu Zvezde. Približio se šampion Evrope, ali gosti idu sa vođstvom u poslednju deonicu!

9. minut (61:68) - Druga trojka Džonija Ivanovića! Taman kada Efes uspe da uđe u ritam, dalekometna paljba mu sve sruši.

8. minut (60:65) - Kalinić za tri! Ipak, Micić vraća istom merom i budi se plej Srbije nakon lošeg poluvremena.

7. minut (57:62) - Dva puta na "gurku" u reketu domaćin dolazi do mini serije i sada Zvezda mora da bude čvrsta da zadrži nalet.

6. minut (53:62) - Ne ide prvaku Evrope sada ni za tri poena, a procenti ostaju dobri zbog Plajsa koji je bombardovao u prvom poluvremenu.

5. minut (53:62) - Kakva igra Branka Lazića! Prvo iznuđen faul u odbrani, poeni, pa onda i trojka! Ataman traži tajm-aut.

4. minut (50:56) - Ni defanzivni skok sada ne radi za Efes, jer Kuzmić lako iz odbojke vraća loptu u koš.

3. minut (50:54) - Šteta što je Kalinić nagazio na liniju, ofanzivni kapaciteti su na maksimumu trenutno.

2. minut (48:52) - Holins za tri! Održava Zvezda prednost i pritisak nad domaćinom.

1. minut (43:46) - Nastavlja se nervoza u Efesu, nisu dobili ono što su hteli, te se i dalje traže.

II ČETVRTINA

10. minut (43:46) - Zvezda će na pauzu sa vođstvom. Jedino je Plajs bio enigma, ali svi ostali su pod kontrolom. Ako bi gosti koristili nervozu domaćina na ovaj način i u nastavku, možda bi tradicija i mogla da padne.

9. minut (39:44) - Lazić za tri! Odvajaju se crveno-beli i prave još veći pritisak na protivnika.

8. minut (39:41) - Mora Ataman da traži tajm-aut, nikako da probudi svoju ekipu iz letargije.

7. minut (39:39) - I dalje Beograđani održavaju egal, i dalje pametno igraju u odbrani i to je ono glavno oružje koje nije postojalo u prvoj deonici.

6. minut (36:37) - Kuzmić sjajan i u ofanzivi i u defanizivi.

5. minut (36:35) - Previše nervoze u igri Efesa iskorišćeno je sa druge strane i Zvezda uspeva da ostane na minusu od jednog poseda.

4. minut (34:30) - Mogao je srpski predstavnik i da povede trojkom Kalinića, ali nakon promašaja stiže kazna na drugoj strani od Plajsa.

3. minut (31:30) - Zvezda je na samo jedan poena razlike! Ataman mora da zove tajm-aut jer je njegov tim izgubio onaj recept iz prve četvrtine.

2. minut (31:26) - Trojka Lazića! Larkin mora nazad u igru, jer bez njega nema širine. Ipak, evo i pivotiranja Kuzmića i razlika pada.

1. minut (31:21) - U tri napada, Zvezda je pokazala prepoznatljivu odbranu, ali nije to uspela da iskoristi u napadu.

I ČETVRTINA

10. minut (31:21) - Kraj prve četvrtine i Efes ima dvocifrenu razliku. Moglo je to da bude nešto blaže, ali u poslednjem napadu lopta nije htela u koš, a i dobili su podbacivanje nakon kojeg je pripala lopta turskoj ekipi.

9. minut (28:21) - Slabo rotiranje sada crveno-belih. Nedopustivo je da Anderson i Buboa ostaju sami za tri poena. Evo i Vase Micića prvi put u igri. Aron Vajt drži Zvezdu u igri, trojka Amerikanca!

8. minut (23:16) - Došao je turski predstavnik i do dvocifrene razlike (23:13), ali je Vajt uspeo da ugura loptu u koš iz odbojke, te uz faul pogodio za 2+1.

7. minut (21:13) - Posle koša na obe strane, ostaje Efesu razlika koju je stekao ranije.

6. minut (18:11) - Malo po malo, sve veća je razlika, iako Zvezda uspeva da probije kroz reket. Problem je nedostatak defanzivnog dela u dosadašnjem delu meča. Mitrović je sada taj koji zna šta radi.

5. minut (15:9) - Mitrović ostaje sam na obruču i imamo prvi tajm-aut na susretu.

4. minut (13:7) - Larkin dobija jedan fantomski faul u prodoru i pogađa sa penala, ali Volters braća polaganjem na drugoj strani.

3. minut (11:5) - Nastavlja Plajs sa dalekometnom paljbom i sada Zvezda mora da bude obazriva, jer ne sme dopustiti rano odvajanje.

2. minut (6:3) - Prvo ništa, a sada tri trojke u 60 sekundi. Prvo Anderson, a onda Volters, da bi Plajs zaključio ovu efikasnu seriju.

1. minut (0:0) - Bez poena uz dosta trčanja na startu meča.

početak - Kalinić, Kuzmić, Holins, Volters i Mitrović čine prvu petorku Zvezde u Turskoj.

PRE MEČA

Zvezda igra toplo-hladno na evropskoj sceni, ali je i dalje prilično blizu zone Top 8.

Za to joj je potrebna jedna pobeda, a sustigli bi upravo Efes koji je sa skorom 8-8 upravo zauzima poslednju poziciju za drugu fazu takmičenja.

Još je rano pričati o kraju prvog dela takmičenja, a tim iz Istanula svakako nije ispunio očekivanja što se tiče ove sezone i ima već šest pobeda manje od vodeće Barselone.

Do ovog momenta, Zvezda nije uspela da slavi protiv Efesa na njegovom terenu, a najbliža je bila još 2015. godine kada je izgubila 85:84. Nakon toga, sve je za turskog predstavnika u Istanbulu išlo glatko.

Što se tiče sastava crveno-belih, strateg Dejan Radonjić izjavio je da su male šanse da Ognjen Dobrić pomogne ekipi, dok su ostali u rosteru.