Dušan Jovančić i Zoran Tošić izbacili Hajduk iz Splita

Doneo je Hajduk na gostovanje Tobolu dva gola prednosti iz prvog meča, u četvrtom minutu nadoknade izborio je produžetak, ali je na kraju eliminisan u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije.

Tobol je na kraju slavio 4:1, golom u 118. minutu.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali je Tobol uspeo da za 20 minuta drugog dela meča postigne tri gola.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Dušan Jovančić je bio strelac u 56. minutu da bi za 2:0 precizan bio Igor Sergejev u 61. Asistenciju je upisao Zoran Tošić.

Samo šest minuta kasnije Tobol je nakon novog gola Sergejeva imao rezultat koji ga vodi u sledeće kolo kvalifikacija.

Hajduk je u 70. minutu promašio penal, neprecizan je bio Filip Krovinović.

Kada je izgledalo da je sve gotovo, Emir Sahti zatresao je mrežu domaćina u četvrtom minutu nadoknade i doneo Hajduku šansu da kroz produžetke traži prolaz dalje.

Samo dva minuta pre kraja drugog produžetka, u 118. minutu Aškat Tagibergen, koji je u igru ušao na kraju prvog produžetka pogodio je i doneo Tobolu plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.