DUPLA KRUNA! Crvena zvezda posle 14 godina stiže do duple krune, 11. u svojoj istroiji

Malo toga su pokazali večiti rivali, gotovo ništa

Fudbaler Crvene zvezde osvojili su pehar Kupa Srbije na Marakani pobedom nad Partizanom nakon haotične penal serije, posle krajnje ružne utakmice i lošeg fudbala završene bez golova nakon 120 minuta.

PREKID UTAKMICE!

Neverovatno šta se dešava - Krstović je pogodio iz penala, za 3:3 u penal seriji, ušao u verbalni sukob sa Stojkolvićem, koji ga je pogodio loptom i zaradio drugi žuti karton. Ipak, nastavio je Stojković meč, ipak nije sankcionisan posle haotične situacije.

KRAJ

2. PRODUŽETAK

118. minut - Čeka se samo kraj utakmice, svi ga čekaju, agonija od fudbala...

114. minut - Vreme ide, bližimo se penalima, gotovo da se ništa bitno ne dešava na terenu, kao i u većem delu drugog poluvremena i u dodatnom vremenu.

110. minut - Partizan trenutno sa igračem manje, jer je Uroševića uhvatio grč. Marko Živković se sprema da ga zameni i da završi ovu jako tešku utakmicu za gledanje.

1. PRODUŽETAK

105. minut - Malo je nedostajalo da Partizan povede potpuno neočekivano, posle kiksa Borjana! Golman Zvezde je ispustio loptu, Šćekić je sačekao i šutirao, međutim Gobeljić se isprečio i spasao svoj tim. Odmah potom Jovanović je svirao kraj prvog produžetka.

104. minut - Kontra udar Zvezde posle akcije Partizana koja je obećavala, Srnić je na kraju bio sa loptom negde na ćošku kaznenog prostora, ipak vrlo loše je tukao i poslao loptu daleko iznad gola.

101. minut - I Ben ide napolje, ne može ni on više, Stanković je uveo svežu krv u liku mladog Krstovića.

99. minut
 - Evo prvog udarca u gol posle dugo vremena, izveli su ga igrači Partizana, ačnije Ltuovac. Bila je to teška pozicija za njega, iz polukoreta, pa je Borjan bio spreman da se postavi i interveniše.

92. minut - Natho je probao iz velike daljine, prilično neprecizan udarac od Izraelca.

91. minut - Nova dvostruka izmena u Zvezdi, Degenek je ušao umesto Ivanića, a Vukanović umesto Falćinelija. Čudna izmena Stankovića koju če verovatno pojasniti psole utakmice.

KRAJ- 0:0

87. minut - Nova izmena u Partizanu, Stanojević daje šansu mladom Štuliću, ovaj će na teren umesto Jojića.

84. minut - Sam finiš utakmice, Partizan kao da je posustao, Zvezda ima više energije da napada, otud i dva brza žuta kartona za crno-bele, za Zdjelara i Miljkovića.

78. minut - ŠANSA za Zvezdu, Partizan se odbranio! Ben je orkenuo svog čuvara kod gol-aut linije, poslao loptu na peterac, gde je Urošević u poslednji čas intervenisao i blokirao udarac Nikolića, sprečio, čini se, siguran gol crveno-belih.

76. minut - Konačno, prva šansa za neki tim u nastavku! Zvezda je imala priliku da prekine monotoniju svojim najjačim oružjem, prekidom. Milunović je zahvatio loptu glavom posle kornera Bena, ipak direktno je defanzivac Zvezde gađao u dobro postavljenog Stojkovića.

72. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi, van su Gajić i Katai, na terenu su Gobeljić i Srnić. Menja i Stnojević, Lazar Marković je ustupio mesto Lutovcu, a Jović Nathu. Na terenu, od fudbala, malo toga, gotovo ništa ne pokazuju večiti rivali.

66. minut - Holendera nije bilo nigde dosad, ali evo i njegovog buđenja - imao je šansu da ugrozi Borjana, ipak tukao je u Milunovića koji je bio ispred njega i loptu odbio u korner.

66. minut - Prva izmena u Zvezdi, na teren ide Nikolić, izlazi Kanga.

65. minut - Opasnost po Zvezdu, posle kiksa Borjana na izletabju, ipak pripomogli su saigrači i izbacili loptu u korner isppred igrača Partizana.

62. minut - Dva žuta kartona, prve na utakmici, podelio je Jovanović - Lazaru Markoviću zbog prigovora, a onda Benu zbog toga što je neoprezno udario Uroševića rukom u lice.

61. minut - Evo odgovora zvezde - šansa za Kataija. Ipak, previsoko je tukao ofanzivac Zvezde, iako je bio potpuno sam blizu penala. Poslao je loptu daleko preko gola.

60. minut - Evo polušanse za Partizan, ipak daleko je Šćekić tukao glavom na korner Jojića. Da li je ovo ipak početak dinamičnijeg perioda igre.

57. minut - Doslovce - ništa vredno pomena se ne dešava već nekoliko minuta. Partizan je malo pomerio težište igre na polovinu Zvezde, ali ništa više od toga. Crveno-beli imaju posed, ne i ideju kako da materijalizuju loptu duže u nogama.

51. minut - Sve vredno pomena u drugom poluvremenu, a nema baš mnogo situacija, se dešava na polovini Partizana. Zvezda dominira u posedu, ali nailazi na dobro organizovanu i pokretljivu odbranu rivala.

46. minut - Izmena u Partizanu, Sveta Marković ne može dalje, a u igri je iskusni Bojan Ostojić, junak finala Kupa 2019. godine na ovom stadionu.

POLUVREME

43. minut - Falćineli je opet bio u šansi, i to kakvoj! Opet je italijan dobio loptu po zemlji od Gajića, genijalno je zahvatio loptu petom, Stojković je bio paralisan na crti, međutim lopta je prošla pored druge stative.

39. minut - Čudne odluke sudije Jovanovića, ne maši se za kartone iako je imao još jednu situaciju u kojoj je morao da sankcioniše aktere. Marković je rukama ščepao ivanića, sprečio ga da se zaleti u tranziciji, međutim od svega samo prekršaj za Zvezdu, ali ne i javna opomena za igrača Partizana.

38. minut - Partizanov tinejdžer Jović je zasad najagilniji kod crno-belih, otvorila mu se još jedna prilika, no gađao je neprecizno. Bioe jokružen dvojicom igrača Zvezde.

37. minut - Novi nalet Zvezde koji je poveo ivanić, ušao je u kazneni prostor Partizana, zavrnuo loptu, ipak tamo je Falćineli već protrčao, a Kanga zakasnio, pa je odbrana Partizana uspela da iskontroliše ovu situaciju.

33. minut - Stojković je rutinski pročitao "slobodnjak" Kataija, nije bilo opasnosti po gol Partizana, mada je to bila dobra pozicija da se zapreti.

31. minut - Kakva prilika za Partizan! Marković je lukavo proigrao Jovića, gurnuo je loptu kroz noge Milunoviću blizu gol-aut linije, a mladi napadač Partizana loše šutirao, dodšue borjan je bi osavladan u tom mmomentu. ipak, Rodić je bio na dva metra od gola, izbacio loptu daleko u polje.

24. minut - Najbolja šansa na utakmici! Partizan je imao mnogo sreće posle defanzivnog kiska mladog Jovića koji je promašio loptu nakon centaršuta Ivanića. Gajić je bio spreman, prihvatio i ubacio na dva metra od gola, a tamo je Falćineli samo zakaćio u klizećem startu i promašio čitav gol. Mnogo sreće po crno-bele...

16. minut - Još jedan opasan start, ali još jednom je sudija Jovanović progledao kroz prste igraču koji je oštro startovao - Šćekiću. Prethodno je oprostio grub start Kangi. Izvesno je da će svaki sledeći sličan start sankcionisati javnom opomenom.

15. minut - Evo i prvog šuta Partizana, mladi Jović pokazuje zbog čega je i u ovom derbiju dobio poverenje od starta - tukao je u gol Zvezde, ali je Borjan zaustavio taj pokušaj.

13. minut - Crno-beli zasad potpuno bezopasni, bez udarca ka golu Borjana, mada su minuli i napadi Zvezde...

7. minut - Opasan udarac Ivanića, takozvani suvi list sa 25 metara, vrlo neugodan pokušaj za Stojkovića, ali lopta je prohujala pored stative. Zvezda, zasad, konkretnija.

3. minut - Težak pad Svete Markovića posle vazdušnog duela sa Kataijem, nije to bilo nimalo naivno, ali nastavlja meč Partizanov defanzivac.

2. minut - Šansa za zvezdu, Falćineli je mogao bolje iz ove pozicije, nije najbolje tehnički izveo udarac, poslao je loptu pored stative po zemlji. Ispred njega je bio Vujačić, ali je Italijan imao dovoljno prostora da preciznije gađa.

SASTAVI

PARTIZAN: Stojković, Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Jojić, L. Marković, Jović, Holender
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Milunović, Pankov, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai, Ben, Falčineli