Drugi poraz Crvene zvezde za redom od Partizana, ovog puta u okviru ABA lige

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u drugom derbiju ove sezone rezultatom 98:87, po četvrtinama 17:25; 30:11; 25:27; 24:24.

Utakmica je startovala pozitivno u korist Zvezde, dogovori iz svlačionice su ispoštovani i napadi su delovali podjednako dobro kao i odbrane.

Lako se dolazilo do poena kroz celu prvu četvrtinu, a kao lider se istakao Giedraitis sa svojim lakim poenima. Partizan je ušao sa određenim nedoumicama i čudnim kombinacijama u meč, rano je izveden Ledej za Smailagića, međutim to nije odmah donelo prednosti.

Tek se u drugoj četvrtini video napredak kada je svoju energiju u tim uneo Aleksa Avramović, pre svega kao predvodnik defanzivne linije, a onda i dobrim prodorima je razbijao odbranu crno-belih. Nizom od 7 poena su se vratili u nerešen rezultat, a potom su kvalitetnom odbranom u potpunosti napravili opstrukciju igre Zvezde i sprečili svaku kreaciju.

To je igrače grčkog trenera navelo na veliki broj grešaka, pa su ukradene lopte kroz kontranapade pretvarali u lake poene.

Iako je poluvreme završeno sa 11 poena prednosti za Partizan, crno-beli su silovito startovali treću deonicu. Nekoliko poena Nanelija koji se uključio u utakmicu i to je bila najveća prednost Partizana - +18. Ipak, budi se i Zvezda u jednom trenutku kada je domaćin energetski posustao i kreacijom u šutu Teodosića se vraćaju u utakmicu i četvrtinu zavšavaju sa tek 9 poena zaostatka.

Četvrta deonica je bio period nastavka toljenja rezultata, ali su crno beli uspeli da se ustale i da nađu način kako da napadaju i brane protivnika. Nije Zvezda nijednom uspela da se vrati u ovoj deonici i deluje da je Partizan imao istu prednost kao Barselona protiv njih. Sve vreme je bio onaj osećaj kao da Zvezda ne može da stigne prednost, što se na terenu pokazalo kao tačno.

Za razliku od prvog derbija gde se moglo reći da je Zvezda ispustila pobedu svojim greškama, ovde se sa apsolutnom sigurnošću može reći da je Partizna pobedu zaradio odličnom igrom kroz celu utakmicu izuzev prve četvrtine.

Sledeće mečeve i Partizan i Zvezda igraju u Evroligi. Crno-beli će u petak 3. novembra igrati protiv Baskonije, dok će tim sa Malog Kalemegdana nastupati protiv Bajerna dan ranije.