DRAMA U PIONIRU: Zvezda slavila u prvoj utakmici FINALA!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizana u prvom meču finala plej-ofa KLS Superlige sa 98:94. Druga utakmica na programu je u sredu od 19 sati a domaćin je Partizan.

Šampion će biti ekipa koja prva dođe do tri pobede. Zvezda je šampion ABA lige, Partizan osvajač Kupa Koraća, pa će ovo finale, osim borbe za titulu, koja nema takmičarsku težinu, biti i borba za prestiž. Dve ekipe su se srele u polufinalu plej-ofa Aba lige kada je Zvezda slavila sa 2:1.

Utakmica je bila neizsvena i uzbudljiva do samog kraja viđeno je čak 29 trojki od strane obe ekipe, ubačeno je skoro 200 poena, varničilo je na terenu, a isključen je i Andrea Trinkijeri u četvrtoj četvrtini na samom početku,

Zvezda je vodila sve vreme punih 37 minuta, između šest i 11 poena razlike (51:40) a poslednji put u četvrtoj četvrtini (81:71). Ali, kada je Partizan uspeo da strpljivom igrom u odbrani i napadu dođe do preokreta na 83:84 na tri minuta pre kraja, serijom 12-2.

Ipak, Zvezda se trgla, trojka Davidovca je donela prednost 91:86, ali smanjuje Veličković skokom u napadu. U neizvesnom finišu na minut pre kraja Zvezda je imala 91:88, a onda je Dobrić trojkom doneo 94:88 i rešava ovaj meč.

Odmah Veličković daje koš na 55 sekudni pre kraja, ali Davidovac je fauliran i sa dva bacanja podiže rezultat. Međutim, Partizan se nije predavao, Pejdž pogađa na 7 sekundi pre kraja trojku za 96:94

Zvezda počela sa petorkom Beron, Faje,  Davidovac, Lazić i Odžo, Partizanovi starteri: Veličković, Tanasković, Marinković, Nikolić, Pejdž

Zanimljivo je da Tanasković Dušan ima 18 godina i da je počeo kao starter na meču.

IV ČETVRTINA:

Dobrić pogađa trojku iz ugla kao i Davidovac i Zvezda pobeđuje.

40. MIN: 95:90 Zvezda ima pet poena prednost na 50 sekundi pre kraja

39. MIN: 88:84 Zvezda je uspela da odbrani dva napada i da sa slobodnim bacanjima ponovo povede.

37. MIN: 83:84 Partizan vodi prvi put na meču posle 37 minuta dominacije Zvezde

36. MIN: 83:82 Totalan preokret i povratak Partizana Renfro igra kao u transu, ubacio je 18 poena. Tomić mora da menja

KK Crvena zvezda - KK Partizan

35. MIN: 82:77 Budi se Partizan, steže odbranu, Veličković ubacuje trojku i opet je drama u Pioniru.Play Video

32. MIN: 81:71 Zvezda je imala pet vezanih bacanja zbog tehničkih grešaka i isključenja i uspela je da vrati prednost na dvocifrenu razliku.

32. MIN: 73:70 Partizan je dao 18 poena iz kontranapada na ovom meču, dok je Zvezda dala samo tri i to govori o igri dva tima. Zvezda ima minimalnu prednost, ali sada bi mogla da profitira.  Posle jendog faula nad Odžom Trinkijeri je prigovorio sudijama i dobio tehničku. Odmah je nastavio dalje da se raspravlja pa je dobio i drugu tehničku i samim tim isključujuću.Play Video

III ČETVRTINA: 25:25

30. MIN: 73:68 kraj četvrtine Veličković pogađa trojku uz zvuk sirene.

30. MIN: 69:65 Drži se Partizan u igri, uglavnom individualnim akcijama, i igraom jedan na jedan. Zvezda ima četiri dvocifrena igrača za sada Simanić 14, Dobrić 13, Beron 12, Davidovac 10, a blizu su oOdžo sa 8 i Čović sa 9 poena. Kod Partizana Marinković 11, Renfro 10, Pejdž i Jaramaz po 9 poena.

26. MIN: 57:54 Partizan se primakao Zvezdi ponovo na samo tri poena razlike, Tomić mora da traži tajm aut.

26. MIN: 56:52 Markus Pejdž sa dve trojke smanjuje prednost i vraća Partizan u neizvesnost

25. MIN:56:46  Zvezda održava prednost između osam i 11 poena, a Partizan pokušava da stigne, igraju čak i presing u prednjem polju kako bi malo poremetili napad rivala, ali im ne uspeva.

22. MIN: 51:40 Zvezda otvara poluvreme sa brutalnim kucanjem Odža i dodatnim bacanjem i odlazi na plus 11.

II ČETVRTINA: 18:18

20. MIN: 48:40 Zvezda ima osam poena razlike na poluvremenu. Crveno-beli dali 10 trojki, crno-beli šest

18. MIN: 47:36 Zvezda ima prednost u skoku, pogotovo u napadu gde su već nekoliko puta poene postizali posle skoka, Partizan gubi koncentraciju u odbrani, prolaze im igrači lako.

15. MIN: 36:30 Prišao je Partizan na tri poena minusa, ali je ponovo Boriša Simanić trojkom podigao prednosti. Zvezda do sada ima samo jedan šut pogođen za DVA POENA, a trojke 9-18

13. MIN: 33:25 Zvezda je nastavila da šutira za tri, Ovoga puta Simanić je bio egzekutor, doduše Partizan igra usko i tera crveno-bele na šut. U Zvezdi Beron ima devet poena, Simanić 6,  Čović i Dobrić po pet kod Partizana  Marinković 8 poena, Nikolić 5.

I ČETVRTINA: 30:22

10. MIN:28:22  Zvezda je dala čak sedam trojki za četvrtinu, ali nije napravila neku ozbiljniju prednost veću od osam poena. Partizan, odgovara kontranapadom i prodorima.

9. MIN: 23:20 Partizan odgovara serijom 7-0 i vraća ovaj meč u neizvesnost

7. MIN: 23:13 Zvezda trojkama održava prednost nad Partizanom i polako je podiže. Čak šest su pogodili iz devet pokušaja. Partizan pokušava pod košem da stvori priliku, ali je prilaz reketu zatvoren, pa se odlučuju za šut., koji ih ne služi samo 3-8 trojke.

4. MIN: 12:5 Nova trojka Berona, ukupno četvrta za Zvezdu a dve je dao Davidovac

2. MIN: 9:5 Zvezda sa tri trojke otvara utakmicu, ali Partizan uzvraća preko Nikolića koji je jedini dao koševe.