DRAMA U NIŠU: Crvena zvezda “prokockala” 6 poena prednosti i izgubila KUP!

pobedili su u finalu Kupa Radivoja Koraća Crvenu zvezdu sa 85:84. Ovo je njihov treći uzastopni duel u borbi za Žućkovu levicu i treća pobeda crno-belih. Partizan je slavio dva prethodna puta, a Zvezda je želela da vrati "levicu u svoj posed, ali nije uspela.

Meč je odlučen posle 45. minuta velike borbe.

Prava drama viđena je u poslednjih minut i po meča. Zvezda je imala 71:66, a Volden je fauliran za dva slobodna bacanja. Međutim, on je doživeo lakšu povredu pa je Birčević šutirao umesto njega i bio polovičan. Zatim, je ubacio Braun sa distance za 73:67, a onda Jaramaz trojku za 73:70, ali Davidovac uzvraća trojkom.

Usledila je penal završnica, najpre je Pejdžd dao koš uz dodatno bacanje za 76:73, pa je na 18 sekundi fauliran Davidovac koji je precizan, a onda Pejdž daje trojku za 78:76 na 7 sekundi pre kraja. Zvezda je krenula u napad, ali je Panteru sviran faul u napadu. Partizan je imao napad i fauliran je pejdž na 2 sekunde pre kraja. Daje oba bacanja za 78:78 i odvodi meč u produžetak.

45. MIN:

45. MIN: 84:85 Beron preuzima odgovornost, dribla loptu naskače i promašuje trojku na 14 sekundi do kraja, usledio je faul Štimca na skoku i dva bacanja za Mozlija.

44. MIN: 84:85 Vraća se Zvezda sa četiri slobodna bacanja zaredom posle dobre odbrane. Sledi nova greška Pejdža u napadu. Zvezda ima napad ulazi se u poslednji minut

44. MIN: 80:85 Ali, Zvezda ne koristi poklon, promašuju, Partizan je dodao gas, Jaramaz je uspeo da preokrene, sa sedam vezanih poena za plus 5.

42. MIN: 80:78 Po jedan promašaj na obe strane terena, a onda Gist zakucava ponovo za novo vođstvo Zvezde.. Pejdž pravi faul u napadu.

IV ČETVRTINA:

40. MIN: 78:78 Partizan je imao napad, fauliran je Pejdž na dve sekunde pre kraja. Daje oba bacanja za produžetak.

40. MIN: 78:76 Partizan je krenuo u napad. Pejdž pogađa trojku, a na 7 sekundi pre kraja sviraju sudije faul u napadu Panteru.

40. MIN:76:73 Još 17 sekundi do kraja Zvezda ima napad, Partizan će morati da pravi faul. Fauliraju Davidovca koji daje dva bacanja.

40. MIN: 76:70 Zvezda je na plus 6 na samo 30 sekundi pre kraja, posle trojke Davidovca koji je dogovorio na trojku Jaramaza.

39. MIN: 71:66 Pejdž daje trojku za izjednačenje i novu dramu, ali Beron uzvraća za novo vđstvo Zvezde, zatim Partizan promašuje napad, a Gist zakucava u sledećm napadu za plus pet.

37. MIN: 64:63 Neverovatna drama u Nišu, Volden je trojkom vratio Partizan u život, pa Braun daje jedno slobodno bacanje, a Volden sa bacanja smanjuje na samo poen zaostatka.

35. MIN: 63:59 Trojka Brauna i faul pod košem, pa Zvezda ima loptu sa strane, a onda Beron utrčava i daje poena za vođstvo Zvezde.

35. MIN: 58:59 Velika borba na parketu Čaira, ali ulog je veliki pa pomalo i drhte ruke igračima i nema mnogo poena. Ekipe su u egalu i smenjuju se u vođstvu.

33. MIN: 58:57 Ponovo Zvezda pojačava odbranu, zasutavalja prodore kroz reket, i na drugoj stani nalazi mnogo bolja rešenja u napadu. Uspeli su ponovo da stignu razliku. Trinkijeri traži tajmaut, ali se ništa nienpromenilo košem Dženkinsa Zvezda prvi put vodi posle početka meča.

32. MIN: 51:57 I dalje crno-beli čuvaju makar i minimalnu prednost na ovom meču i ne daju rivalu da preokrene rezultat. Taman kada se crveno-beli približe oni ubace trojku, koja dosta psihološki deluje

III ČETVRTINA:

30.MIN: 49:52 Zvezda je izjednačila na 46:46, a onda je Zagorac vezao dve trojke za ponovnu prednost Partizana, ali Dženkins vraća jednu trojku.

28. MIN: 44:45 Igra se na mahove, čas jedni imaju inicijativu, čas drugi, a Zvezda se polako opet približila, najpre Davidovac trojkom smanjuje pradnost, a Štimac sa bacanja donosi samo jedan poen minusa.

25. MIN: 38:45 Probudio se Džejms Gist i vezao sedam poena čime je uspeo da približi Zvezdu rivalu, ali uzvraća Partizan preko Birčevića i Pejdža koji trojkom diže prednost.

24. MIN: 34:39 Zvezda ima čak 16 izgubljenih lopti, a Partizan 7 i tu može da se traži minimalna razlika u poenima na ovom meču.

21. MIN: 31:37 Zvezda kreće agresivno u odbrani, ali ipak Partizan odmah poentira preko Jankovića. Sudije prekinule meč zbog pogrdnog navijanja navijača Partizaa i psovki upućenih supruzi nebojše Čovića, pa je morao da reaguje Novica Veličković i da zamoli navijače da navijaju sportski.

II ČETVRTINA:

20. MIN: 31:34 Ne uspeva Zvezda da napravi preokret. Braun je na klupi, Davidovac je preuzeo ulogu poentera i igra leđima protiv Trifunovića od koga je viši,  bori se i Štimac, ali ga Mozli fenomenalno čuva, jer je fizički dominantniji pa ga izgurava iz reketa. Ipak centar Zvezde se snalazi na iskustvo i ima 6 poena i 6 skokova. Navijači Partizana vređaju suprugu predesednika Zvezde, pa su sudije dva puta zaustavljale igru i tražile od spikera da ih upozori da navijaju sportski inače će biti pražnjenja hale.

Braun ima 11 poena, Štimac 6 uz 6 skokova, kod Partizana Jaramaz 9 poena.

17. MIN 26:27 Uspela je Zvezda da se približi, ali usledila je serija grešaka u napadu jedne i druge ekipe, koraci, faulovi... tako da je i dalje rezultat vrlo mali. Lorenco Braun je jedini raspoloženi igrač Zvezde i sa 11 poena od ukupno 26 tima uspeo je da ih vrati u egal.

15. MIN: 22:25 Zvezda nema rešenje u napadu, jer Partizan čita svaku akciju i seče dodavanja posle igre dva na dva i iz prodora. Crveno-beli zavise od individualne igre Lorenca Brauna (9 poena), koji je stvarno nezaustavljiv i pitanje je koliko može sam, a da ga ostali ne isprate.

13. MIN: 15:23 Ponovo "blickrig" Partizana i mini serija 4-0. Prvo kreacija Jaramaza iz pik en rola, a zatim dobra odbrana i skok pa brz kontranapad Veličkovića za plus osam.

12. MIN: 15:19 Neverovatno je šta promašuju igrači Zvezde, kontranapade i zicere pod košem, i na sreću po njih ni Partizan ne koristi tu priliku da poveća razliku, a na kraju Davidovac daje prvi koš za Zvezdu u drugom periodu. Crno-beli mnogo agresivniji u odbrani. Međutim, imaju problema da zagrade Majkla Odža koji već dva puta skače u napadu i dva puta je fauliran.

I ČETVRTINA: 13:19

10. MIN: 13:19  Vrlo tesna utakmica, Partizan konkretniji, Zvezda dekoncentrisana, što se vidi po faulovima koji potpuno bespotrebno pravi na skoku u napadu, jer daju crno-belima dva bacanja, a da nisu ni krenuli u napad.  A osim toga opterećeni su faulovima krilni centri Jagodiž Kuridža i Gist sa po dva penala.

9. MIN: 11:14. Tomas promašuje dva bacanja za ubedljivije vođstvo. Zvezda veoma slaba u napadu, nesigurna na zicerima, nema šuta, dok se i Partizan pomalo muči, ali je konkretniji i zna šta hoće u napadu i na koga se igra.

7. MIN: 9:12 Šakota uvodi u igru Lorenca Brauna, izašao je Dženkins, ali i Beron, umesto koga je ušao Panter i odmah pogodio trojku.

7. MIN: 6:11 Ekipe su u egalu, igra se čvrsto u odbrani na ivici faula, ali Partizan ima blagu inicijativu u napadu zahvaljujući Veličkoviću i Jaramazu. Zvezdi škripi organizacija napada, jer Dženkins nije klasičan plejmejker, ali može da odigra neko vreme, ali se vidi da nije siguran u toj ulozi.

3. MIN: 2:5 Zagorac krade loptu, dodaje do Jaramaza koji iz kontre zakucava za izjednačenje na startu, a zatim Novica ubacuje trojku. Malo koševa je palo za tri minuta

2. MIN: 2:0 Zvezda je krenula u petorci Dženkins, Lazić, Beron, Kuridža - Jagodić i Štimac, što je petorka koja nije do sada počinjala, jer je uvek startovao Lorenco Braun kao plejmejker. Partizan je u svojoj klasičnoj petorci Volden, Jaramaz, Zagorac, Veličković, i Janković.