DRAMA U MORAČI! Zvezda katastrofalna za 3 poena, Budućnost slavila protiv Zvezde i smanjila na 2:1

Dela Vale heroj domaćeg tima

Košarkaški Crvene zvezde poraženi su od Budućnosti u Podgorici rezultatom 75:71 , u trećoj utakmici finalne serije ABA lige!

Budućnost je sredinom poslednje deonice otišla na +7 i tu prednost je zadržala u uzbudljivoj završnici, te su na taj način smanjili prednost crveno-belih na 2:1. Naredni meč igra se u ponedeljak, takođe u Podgorici, od 20.30 časova.

Uskoro opširnije...

Uživo:

IV četvrtina:

40. minut (75:71) - Dela Vale pogađa dva slobodna bacanja i to je kraj.

40. minut (73:71) - Lojd pogađa dva penala na 35 sekundi do kraja.

40. minut (73:69) - Trojka Dobrića, ali i trojka Dela Valea.

39. minut (70:64) - Ivanović pogađa dva bacanja posle sumnjivog faula Simonovića.

38. minut (68:63) - Noko pogađa za Zvezdu, prethodno je Ivanović bio precizan za domaćina.

37. minut (64:61) - Dobrić je vezao četiri poena posle tajm-auta Radonjića.

36. minut (64:57) - Nikolić pogađa dalekomentu trojku, domaćin opet ima +7.

35. minut (61:57) - Dela Vale pogađa svioju treću trojku nakon poena Noka. Potom je i Lojd promašio šut za tri poena.

35. minut (58:55) - Edžam faulira Noka i ide napolje zbog pete lične. U međuvremenu je dobio tehničku, jer je šutirao reklame. Međutim, Lojd je promašio poklon bacanje.

35. minut (57:55) - Hol pogađa flouter, Noko bez potrebe pravi faul u skoku. Potom je i Lojd faulirao Rida.

34. minut (57:53) - Budućnost promašila dva šuta, ali su uhvatili lopte ispod koša. U međuvremenu je Volden napravio peti faul.

33. minut (55:53) - Ponovo vodi Budućnost posle poena Nikolića.

32. minut (53:53) - Vraća se Zvezda posle poena Lojda i Davidovca, ali i Lazića koji je potom ukrao loptu i izjednačio rezultat (53:53)

III četvrtina:

Košarka KK Budućnost VOLI - KK Crvena zvezda

30. minut (51:47) - Budućnost je mogla na +10 posle promašaja Lojda, da bi Davidovac uz zvuk sirene pogodio trojku.

30. minut (51:44) - Ponovo Edžam pogađa, njegovih osam vezanih poena.

29. minut (49:44) - Raspala se igra Zvezde! Mitrović je u kontri promašio polaganje, ali je Edžam ubacio dva bacanja.

29. minut (45:44) - Edžam pogađa iz okreta, Budućnost ponovo vodi.

27. minut (41:44) - Dorbić je vezao četiri poena za Zvezdu, Milojević traži tajm-aut.

26. minut (41:40) - Nikolić pogađa trojku za Budućnost.

26. minut (38:40) - Ivanović pogađa sa linije penala, a potom Noko ubacuje nove poene za Zvezdu.

25. minut (36:38) - Ivanović je promašio trojku za Budućnost, Volden nije za Zvezdu koja je povela 38:36. Mogla je i do +5 da je Davidovac ubacio otvoren šut. za tri.

22. minut (36:35) - Lazić pogađa otvorenu trojku na ulasku u drugi minut treće deonice.

21. minut (36:32) - Rid pogađa jedno slobodno bacanje posle faula Lazića, zatim Nikolić ne uspeva posle ofanzivnog skoka.

II četvrtina:

20. minut (35:32) - Italijan dela Vale je raspoložen za igru, pogodio je svoju treću trojku na meču na 20 sekundi do kraja (35:32). Zvezda je imala napad do kraja, ali Dobrić nije pogodio trojku.

20. minut (32:32) - Imala je Budućnost šansu za +5, ali je Nikolić promašio trojku. Zatim je Noko bio precizan na drugoj strani za 32:32, a prethodno je upisao svoj osmi skok na meču.

17. minut (30:30) - Dela Vale pogađa još jednu trojku za Budućnost.

16. minut (27:30) - Sjajan potez Lojda, pogodio je 2+1. Pobegao je Edžamu na drugi obruč. Zatim je i Noko pogodio ispod koša i naterao je Milojevića da traži tajm-aut.Play Video0:33

14. minut (24:21) - Lojd ponovo nije pogodio trojku za Zvezdu, kaznio je to Rid poenima preko Noka.

13. minut (20:21) - Nikola Ivanović pogađa trojku za Budućnost, Lojd s druge strane nije bio precizan van linije 6.75.

12. minut (17:21) - Lojd je precizan sa linije penala, dok ej Davidovac mogao da odvede Zvezdu na +7. Međutim, nije pogodio otvorenu trojku.

11. minut (17:19) - Mitrović otvara drugu deonicu poenima ispod koša. Tačnije, zakucavanjem preko Kuzmića.

I četvrtina:

10. minut (15:19) - Zvezda vodi posle prve deonice, Davidovac je na 6 sekundi do kraja pogodio trojku!

8. minut (13:13) - Lojd je pogodio težak šut, da bi Zoran Nikolić zakucao na drugoj strani.

7. minut (9:11) - Rid je pogodio jedno slobodno bacanje za domaćina, potom su Dobrić i Davidovac doneli prednost Zvezdi.

6. minut (8:7) - Dobrić pogađa trojku. prvu za Zvezdu na ovom meču.

5. minut (8:4) - Kobs je pogodio 2+1 za Budućnost, prethodno je Volden napravio faul. Mini serija domaćina od 5:0.

3. minut (3:2) - Dela Vale je pogodio tri slobodna bacanja, zatim je Lazić promašio šut za tri poena, da bi Simonović ubacio prve poene za goste.

1. minut (0:0) - Bez poena nakon 60 sekundi. Nikolić je pogodio trojku za domaćina koja nije priznata, da bi crveno-beli bespotrebno prokockali napad.

Najava meča:

KK Crvena zvezda - KK Budućnost

Crveno-beli vode u seriji 2:0 i imaju prvu meč loptu za novu titulu u regionalnoj ligi i plasman u Evroligu.

U potpunosti smo svesni da igramo protiv kvalitetne ekipe Budućnosti. Moramo biti spremni da odgovorimo energetski i da odigramo s maksimalnom koncentracijom svih 40 minuta - rekao je trener Zvezde Dejan Radonjić za klupski sajt.

Trener Budućnosti Dejan Milojević rekao je da očekuje psihološki jako tešku utakmicu.

- Zvezda će biti sigurno rasterećenija. Međutim, mi smo i u te dve utakmice u Beogradu pokazali da ako smanjimo oscilacije i budemo čvršći, imamo čemu da se nadamo. Nema predaje, da probamo prvo da smanjimo - poručio je Milojević.

Zvezda trenutno vodi 25:23 u međusobnim duelima, dok je u Podgorici skor 18:4 u korist Budućnosti. Podsetimo, tim iz Podgorice u ABA nije izgubio meč na domaćem terenu od oktobra 2019.