DRAMA U KVALIFIKACIJAMA ZA OI! Srbija jedva pobedila reprezentaciju Filipina

Naša ekipa se plasirala u polufinale kvalifikacionog turnira

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedili su Filipine 83:76 u hali Pionir i ovaj meč je našim momcima obezbedio plasman u polufinale turnira sa prvog mesta u grupi.

Na prošlom duelu dve ekipe na Mundobasketu u Kini Srbija je pobedila ubedljivo 126:67, ali sada su nas dobro namučili, pa čak imali i priliku da pobede. Ipak, treba reći da je ovo bila univerzitetska ekipa Filipina.

Srbija je igrala bez Bjelice i Kalinića na ovom meču koji su pauzirali zbog zadobijenih udaraca na prošlom meču, kao i Vase Micića koji je odmarao.

Prava drama viđena je u finišu meča. Bilo je 77:76 na minut i po pre kraja.Međutim, Filipini promašuju dva napada, a tada je Marjanović uzeo loptu u svoje ruke i sa četiri vezana poena iz dva napada doneo 81:76 na 36 sekundi pre kraja.

Ponovo novi napad Filipina koji promašuju, a Marjanović se dokopao lopte  i priveli smo meč laganmo kraju.

Inače, odigrali smo mnogo bolje nego protiv Dominkane.

Problem je bio što smo ispustili čak 16 poena prednosti (56:40) koliko smo imali na početku treće četvrtine. Igrali smo solidno držali do 10 poena razlike, a onda se sve raspalo. Filipini su zaigrali jače i uspeli da dođu do izjednačenja 67:67 na početku trećeg perioda.

Uskoro opširnije..

.Srbija - Filipini

SRBIJA - FILIPINI  67:62 (22:16, 23:18, 22:28)

TOK MEČA

4/4

38. min: 75:74 Ne može Srbija da reši odbranu protivnika, ide se preko Bobija, koji je uspeo da pogodi jednom, sledeći put je promašio. Igrači Filipina izuzetno agresivni, kao da su namirisali pobedu.

36.min: 73:72 Drama se nastavlja, Filipini uporni ne odustaju i to im se isplaćuje, samo su na jedan poen zaostatka, a na sve to desila se povreda Jovića koji je čini se istegao listi ili povredio zglob, pa su mu pomogli da izadje sa terena i ne deluje uopšte dobro

34. min: 71:67 Dve dobre odbrane, poeni Marjanovića i Anđušića i opet smo u blagoj prednosti.

31. min: 67:67 Drama u Pioniru, ovo niko nije očekivao da se Filipini ovako približe. Srbija ulazi u četvrti period sa četiri beka.

3/4

30 min: 67:62 Uporni Filipinci muče našu selekciju, ne daju im da se odvoje i da prelome meč. Uspeli su sa 15 razlike da spuste na samo 5. Ubacili su nam čak 28 poena za ovu četvrtinu a za celo prvo poluvreme samo 34.

27. min: 61:53 Nikako Srbija da prelomi meč na ozbiljniju razliku, Filipini se vraćaju svaki put, jer naši igrači kao i juče protiv Dominikane igraju slabo jedan na jedan odbranu.

24. min: 56:40 Polako Srbija podiže prednost i to atraktivnom igrom sa puno lepih poteza. Petorka na terenu Anđušić, Davidovac, Jović, Marjanović i Dobrić

22. min: 49:34 Srbija kreće furiozno u treći period, cilj je napraviti razliku za mirnu završnicu. Dobrić je lider ekipe sa 16 poena, 5 skokova i 4 asistencije

2/4

20. min: 45:34 Ponovo su gosti iz Filipina zuonskom odbranom osujetili naše napade i brzom igrom uspeli da spuste razliku na pristojnih 11 razlike. Ipak, deluje da naši momci igraju koliko im je dovoljno.

18. min: 42:27 Nova trojka Teodosića, nekoliko dobrih poteza naše ekipe i opet imamo ubedljivo vođstvo.

17. min: 34:25 Srbija forsira zonsku odbranu i daje priliku Filipinima da se vrate u meč šutem spolja.

14. min: 32:18 Srbija je krenula jako u drugoj četvrtini, vratio se u igru Dobrić i odmah trojkom donosi novu prednost, a ukupno je ubacio 11 poena za 6 minuta koliko je na terenu. Razigrao se i Bobi Marjanović.

12 min: 24:18 Nastavlja se utakmica, igra se vrlo brzo bez faula upravo zbog zonske odbrane koju igraju obe ekipe.Košarka Srbija - Filipini

1/4

10. min: 22:16 Teodosićeva minijatura od 5 poena vezanih ponovo diže razliku za naš tim. Filipini igraju zonsku odbranu i tako teraju naše igrače da više šutiraju spolja.

8. min: 15:14 Opao je ritam meča sa početka, kada smo furiozno krenuli. Filipinci se prilagodili i sada su u egalu sa nama.

6. min: 13:10 Filipini uzvraćaju jako agresivnom odbranom, kojom su poremetili nekoliko napada Srbije i uhvatili priključak.

3. min: 11:2 Dve trojke Dobrića, jedna Anđušića i zakucavanje Marjanovića za lagano vođstvo Srbije

1. min:  3:0 Srbija počinje u petorci Jović, Anđušić, Dobrić, Davidovac i Marjanović. Odmah u prvom napadu Dobrić ubacuje trojku.

📢 Medicinski raport: Zbog udaraca koje su pretrpeli u jučerašnjem duelu protiv 🇩🇴 Dominikanske Republike, Nemanja Bjelica i Nikola Kalinić će propustiti večerašnji utakmicu protiv 🇵🇭 Filipina.#FIBAOQT #RoadToTokyo #Tokyo2020 pic.twitter.com/ViSc4P8ngz