DRAMA U FRANCUSKOJ! Poraz od Asvela, Dobrić promašio šut za pobedu

Šetat, Beograđani proćerdali sjajno prvo poluvreme

Košarkaši Zvezde poraženi su u Francuskoj od Asvela u okviru 20. kola Evrolige rezultatom 69:67 posle trilera i dramatičnog finiša.

ASVEL - CRVENA ZVEZDA

TOK MEČA

4/4

39. minut - Džons je vratio vođstvo Asvelu, ležerno je poentirao posle prodora, Zvezda ne koristi dva vezana napada, promašio je Dobrić, potom Vajt napravio prekršaj... Francuzi imaju loptu i vođstvo 66:65 na 70 sekundi pre kraja.

37. minut - Evo, konačno, i Kalinićevog doprinosa, kad je najpotrebnije! Pet vezanih poena ubacio je Zvezdin lider, najpre trojku, a potom je fauliran pri šutu za tri. Ubacio je dva penala. Zvezda ima prednost pred finiš - 63:58. Nažalost, Kalinić mora van igre zbog petog faula. Asvel je u međuvremenu i poveo preko Gista...

35. minut - Izuzetno precizan je večras Dobrić, igrač odluke ako Zvezda uspe da reši ovo u svoju korist. Novu trojku pogodio je Zvezdin krilni igrač, za vođstvo 56:54. Najefikasniji je akter utakmice sa 16 poena. Vajt je jednako dobar, produktivan, nove poene postiže sa penala.

31. minut - Kalinić je u igri, mora sada kad je važno, a Dobrić je preuzeo udarnu napadačku ulogu - pogodio je novu trojku. Za njim i Mitrović poentira! Zvezda dolazi do daha, vraća vođstvo na svoju stranu - 53:49.

3/4 - 49:48

29. minut - Tek što je prvi put ušao u igru u nastavku, Kalinić je odmah zaradio četvrtu ličnu grešku - i odmah se vratio na klupu. Gist koristi jedno bacanje, Zvezda vodi 43:42. Gist donosi preokret Asvelu, koji vodi posle dugo vremena. Trojku je pogodio Dobrić, za njim i Kaudi poentira - nerešeno je (46:46).

25. minut - Stiže odgovor Zvezde preko Mitrovića koji najpre skokom u napadu i asistencijom za Lazića, potom i poenima - prekida seriju Asvela. Lakomb je nezaustavljiv na rugoj strani, njegov 12. poen. Vajt sa penala vraća Zvezdu na šet razlike - 43:37.

24. minut - Zvezda je sad već u problemu, Asvel je prišao na 33:37! Haotično deluju napadi gostiju, ali i odbrana koja dozvoljava lake poene francuskom timu. Lakomb je u naletu, Džons je nastavio tamo gde je ovaj stao, za 35:37 - Radonjić zove tajm-aut.

21. minut - Problem za Zvezdu su tri lične Kalinića koji je sa klupe krenuo u trećoj deonici. Asvel je kreirao seriju 4:0, uzvratio je "duom dvojkom" Holins, da primiri euforičan početak rivala. Crveno-beli vode 37:29.

2/4 - 25:35

20. minut - Haotična završnica poluvremena, Zvezda ne koristi nekoliko vezanih napada, međutim Asvel nikako ne pronalazi napadački ritam. Na poluvremenu, deset razlike za Zvezdu - potpuno zasluženo posle svega viđenog. Vajt sa 8 poena i Dobrić sa 7 najefikasniji kod Beograđana, Osetkovski sa 7 kod Asvela.

18. minut - Trojka Dobrića, iz ćoška, za 33:20! Uzvratio je Džons, potom je Vajt brzopleto hteo da reši napad i promašio, a Radonjić je odmah tražio tajm-aut, čim su gosti opet pogodili. Crveno-beli rezultatski sigurni, vode 33:22

17. minut - Bolji period igre domaćeg tima, Osetkovski je pokrenuo nalet, Najt iz odbojke doneo mini-seriju 4:0, koju Radonjić odmah seče tajm-autom. I dalje Zvezda ima solidnu predost - 27:18.

15. minut - Potpuna dominacija Zvezde, koja kontroliše ritam u oba pravca, vodi 27:11! Osetkovski je na drugoj strani poentirao za domaći tim posle dužeg vremena. Čak devetorica igrača Zvezde su se upisala u strelce, svi koji su dobili minutažu osim Lazića. Osetkovski opet, vraća koliko-toliko domaće u meč, na 25:14. Kalinić vraća istom merom, pa Ti-džej Parker opet zove igrače na predah.

12. minut - Odličan ritam Zvezde, koja ima lepu prednost u povoju druge deonice - 21:11. Poentirao je Kalinić pod košem, kao na treningu, pored svog čuvara. Parker zove tajm-aut.

1/4 - 11:17

9. minut - Trojka Vajta - druga Zvezdina večeras. Prednost je 15:7, Lakomb je smanjuje. Na liniji penala je Ivanović, oba je promašio. Zvezda vodi 15:9.

8. minut - Poeni su prava retkost u prvoj deonici, Zevzda u tom pogledu tek nešto bolja. Trojku je pogodio Holins, za vođstvo 11:7. Ivanović je potom sa dva brza iznuđena prekršaja doneo bonus gostima. Mitrović je bio polovično precizan sa linije penala.

6. minut - Mali broj poena, očekivano, Zvezda se zasad bolje snalazi u napadu - vodi 6:5. Posle Vajta, poentirali su Dobrić i Volters. Na drugoj strani Dio je pogodio trojku. Za domaće, važno je to napomenuti, ne igra najbolji strelac tima Eli Okobo.

3. minut - Asvel je poentirao prvi put posle skoro tri minuta, Zvezda je u međuvremen stekla minimalnih 2:0 preko Vajta. Prethodno, na obe strane, serija promašaja. Poluprazna hala u Vilerbanu.