DRAMA U BEOGRADU! Lorenco Braun doneo Feneru pobedu u poslednjoj sekundi utakmice…

Utakmicu između Zvezde i Fenerbahčea možete pratiti uživo na Telegrafu

Zaista, velika šteta. Košarkaši Crvene zvezde lavovski su se borili u 18. kolu Evrolige, ali su ipak poraženi u dramatičnoj završnici od Fenerbahčea sa 73:71 u Beogradu. Lorenco Braun, bivši Zvezdin igrač, presudio je pogotkom u poslednjoj desetinki.

Tok meča:

4/4

10. minut - Izgubljena lopta Zvezdem ali promašaj i Fenera! Idu crveno-beli po vođstvo. Promašaj još jedan i Lorenco Braun je pretrčava čitav teren za pet sekundi i pogađa u poslednjoj desetinki. Zaista neverovatno. Fener pobeđuje.

9. minut (71:71) - Davidovac za tri!!! Tajm-aut Kokoškov. Poeni za Fener - ulazimo u poslednji minut sa egal rezultatom!

8. minut (68:69) - Totalno je stao napad Zvezde, ali je preživela pošto nije ni Fener bio efikasan.

7. minut (68:69) - Gudurić siguran sa linije penala, a onda i naredni napad pogađa za dva. Fener vodi.

6. minut (68:65) - Taman kada se osetilo da Zvezda može da se totalno odvoji, posle trojke Bartela stigao je jedan pasivan napad koji je rezultovao izgubljenom lotpom i 2+1 za Brauna. Mora da zove Radonjić novi tajm-aut. Sada sve ide na mišiće - Jagodić-Kuridža je pogodio oba slobodna bacanja.

5. minut (66:62) - Odlična finta Dobrića i iznuđen faul na liniji za tri poena. Sada već razlika raste, ali Bartel to skraćuje trojkom.

4. minut (63:59) - Ponovo Obrajant uz faul! Odlično funkcioniše Zvezdin centar koji je doneo +4 domaćoj ekipi. Počeo je Fener polako da gubi živce, Volden je ukrao jednu živu loptu, ali nije bilo promene.KK Crvena zvezda

3. minut (60:59) - Održavala se Zvezda na tri razlike sve dok Pjer nije bio fauliran i poslat na slobodna bacanja (2/2).

2. minut (58:55) - Gudurić je precizan sa polu-distance. Dobrić hrabro ide ka košu i pogađa uz faul, a onda i Davidovac za +3!

1. minut (53:53) - Dva ofanzivna skoka Veselog, ali ne i treći, ali ni Obrajant ne pogađa na drugoj strani.

3/4

10. minut (53;53) - Radanov za tri! Precizan je ponovo Edi na drugoj strani. Gotova je treća četvrtina, nerešeno je!

9. minut (50:51) - Za Obrajanta 2+1! Edi na drugoj strani pogađa.

8. minut (47:49) - Nastavlja se rezultatska klackalica kao i na nivou čitavog meča. Hamilton pravi faul u napadu, a pošto je Fener u bonusu, Jagodić-Kuridža sa linije penala promašuje prvo, ali pogađa drugo za novu prednost Zvezde.  Onda su usledila tri napada totalno suluda na obe strane, što prekida Braun sa trojkom.

7. minut (46:46) - Kakva rampa Obrajanta! Hamilton je stradao, ali to nije donelo novu promenu rezultata na drugoj strani pošto crveno-beli nisu imali ideju kako da napadnu protivnika. Usledilo je 2/2 Bartela na jednoj i Radanova 2/2 sa druge strane sa linije penala.

6. minut (44:44) - Dobar pas Koloma, poeni Obrajanta! Suzbijeno je nadiranje Fenera i rezultat je ponovo poravnat. Tajm aut Kokoškova.

5. minut (42:44) - Loši zaista minuti za Zvezdu u ovim momentima, ali ni Fener ne blista. Duverioglu pravi faul u napadu i šalje svoju ekipu u bonus. Crveno-beli su bili bez poena skoro pet minuta, a onda se Kolom ohrabrio, probio na polaganje, pogodio i zaradio slobodno bacanje koje je konvertovao.

4. minut (39:44) - Bilo je pitanje ko će prvi da kazni nešto anarhičniju igru na terenu - nažalost, to je bio Lorenco Braun koji je pogodio za tri i naterao Radonjića na još jedan tajm-aut.

3. minut (39:41) - Šteta što požrtvovanost Jagodića-Kuridže nije rezultovala poenima. rezultat se ne menja još od trojke Uljanovasa u prvom napadu Fenera u četvrtini.

2. minut (39:41) - Tri čiste izgubljene lopte Zvezde u samo minut i po igre. Na sreću Uljanovas nije pogodio iz drugog pokušaja, a onda i Jagodić-Kuridža krade loptu.

1. minut (39:41) - Kokoškov je na poluvremenu rekao da očekuje agresivniju i učinkovitiju igru od svojih izabranika, dok je Radonjić poželeo više skokova, a manje izgubljenih lopti. Utakmica je nastavljena - dobra ideja ali loš pas Lazića koji kažnjava Uljanovas trojkom.

2/4

10. minut (39:38) - Gudurić je u centru pažnje. Prvo dobra odbrana povratnika u Evropu, a onda dva promašaja za tri poena u roku od pet sekundi. Snašli su se nekako igrači Fenera da se vrate u vođstvo, ali Kolom kao i na kraju prve četvrtine pogađa i postavlja konačnih 39:38 za Zvezdu. Dobar otpor crveno-belih!

9. minut (37:36) - Turska ekipa je ponovo probila u samu srž reketa, te je Bartel pogodio. Fener prati Zvezdu i čeka grešku. Radonjić zove tajm-aut.

8. minut (37:34) - Rit ima neki svoj ritam, ali prilično dobar za Zvezdu pošto ne pokušava mnogo, ali kada pokuša, pogodi.

7. minut (35:34) - Dobrić za tri! Već naredni napad Gudurić je bacio loptu u aut, ali nesmotrenom greškom vraćena je lopta Feneru. To je omogućilo Guduriću da se iskupi sa linije za tri poena.

6. minut (32:31) -  Bio je precizan oba puta sa penala srpski bek, a onda je Volden za tri pogodio za vođstvo Zvezde! Fener nakon toga smanjuje na -1.

5. minut (27:29) - Fenerbahče koristi kontru kao najjače oružje, ali nije bilo faulova već tri minuta. Nakon tajm-auta, Davidovac je krenuo ka košu protivnika kada ga je Edi faulirao. Sa klupe Zvezde su odmah krenuli da dozivaju nesportsku koja je i dosuđena posle gledanja snimka.

4. minut (27:27) - Pjer ponovo na ofanzivno skoku, dodaje loptu za Veselog koji ponovo pogađa, ali Obrajant uzvraća.

3. minut (25:25) - Bez poena u ovom minutu uz evidentno loš početak Lorenca Brauna.

2. minut (25:25) - Radanov za tri! Imala je pauza uticaja na crveno-bele koji su naterali protivnika na jedan iznuđeni šut, ali Veseli je već nakon izgubljene lopte poentirao za poravnanje.

1. minut (22:23) - Samo 45 sekundi bilo je potrebno gostima iz Turske da preokrenu rezultat, tako da je Dejan Radonjić morao da reaguje tajm-autom.

1/4:

10. minut (22:18) - Bitno je da igrači Fenera brzo gube živce - napravili su četiri faula u razmaku od 30 sekundi što je omogućilo Obrajantu da pogodi sa linije za slobodna bacanja (2/2). Mahmutoglu sa distance vraća -1 ali sjajni Kolom pogađa trojku preko ruke za kraj četvrtine!

9. minut (17:16) - Odlična odbrana Radanova! Mladi košarkaš tima sa Malog Kalemegdana je odlično odrađivao posao u defanzivi i u prošle dve utakmice, tako da je sada samo nastavio istim putem. Domaćin dva puta uspeva da ugura protivnika u reket i da ponovo pobede, prvi put od starta meča.

8. minut (13:16) - Obrajant za tri! Ne uzvraća bivši igrač Zvezde Lorenco Braun, ali nakon odbijene lopte Lazić pravi faul i uvodi crveno-bele u bonus.

7. minut (10:15) - Nakon još jednih poena, Fener ima +5 sa čime se ide na tajm-aut.

6. minut (10:13) - Fenerbahče nije igrao poziciono, sve se rešavalo u ranim sekundama napada. Na obe strane po siguran koš.

5. minut (8:11) - Gudurić sada prekida post svoje ekipe jednim polaganjem na drugi obruč.

4. minut (8:9) - Davidovac je prekinuo mini seriju protivnika, ali je loše reagovao u narednom talasu ofanzive. Drugi put De Kolo gubi loptu, sada Dobrić kažnjava trojkom!

3. minut (3:9) - Već treći put ide pas direktno pod koš Zvezde koja nije uspela za sada da nađe način kako da odbrani to. Veseli je ponovo bio strelac, a onda je Uljanovas pogodio.

2. minut (3:5) - Usledila su dva neuspešna napada na obe strane terena, a onda je Fener posle jedne duge akcije u poslednjim sekundima došao do poena. Gudurić je asistirao Bartelu koji je pogodio uz slobodno bacanje.

1. minut (3:2) - Zvezda je na teren izašla sa petorkom Volden, Dobrić, Davidovac, Rit i Kuzmić, a na drugoj strani su Bartel, De Kolo, Gudurić, Uljanovas i Veseli. Upravo je Veseli pogodio iz prvog pokušaja na polaganju, ali Kori Volden uzvraća trojkom za prvo vođstvo crveno-belih.

Pre meča:

Zvezda je u ovoj godini odigrala samo jedan duel, i to protiv Zadra koji je lagano rešila u svoju korist, a dva dana pre Nove godine pao je Panatinaikos u Beogradu.

Istoga dana kada je PAO pao u glavnom gradu Srbije, Fenerbahče je na svom terenu slavio protiv Liona u Evroligi, a onda je u derbiju turskog prvenstva savladao Galatasaraj.

Trener crveno-belih Dejan Radonjić očekuje veliku borbu i maksimum od svojih igrača, ali do srede nije bio siguran koji igrači će mu stajati na raspolaganju pošto Džordan Lojd nije odradio niti jedan trening nakon karantina zbog korona virusom, a pod znakom pitanja su i Hol i Jagodić-Kuridža.

Sa druge strane, Igor Kokoškov je pripremao Fenerbahče kao da će Lojd igrati, dok bivši igrač tima sa Malog Kalemegdana i novo pojačanje Fenera, Marko Gudurić, očekuje pobedu.