Đoković savladao Italijana na početku turnira u Dubaiju

Lorenco Museti jednostavno nije imao nikakve šanse

Prvi meč u 2022. godini i prva pobeda!

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković prošao je u drugo kolo turnira u Dubaiju pošto je na startu eliminisao Lorenca Musetija u dva seta posle nešto manje od sat i 15 minuta igre - 2:0 (6:3, 6:3).

Po jedan brejk u oba seta bio je dovoljan Đokoviću da stigne do pobede na Bliskom istoku. Lorenco se isuviše kasno probudio kako bi došao do senzacije, pošto je Đoković u tom trenutku već imao set i brejk prednosti.

U prvom setu, Novak se uglavnom oslanjao na dobre procente prvog servisa i tako je rešavao sve probleme. Stigao je do brejka u četvrtom gemu iz druge brejk lopte, potom je imao manje probleme i da ga sačuva, jer je Museti imao tri vezane šanse da uzvrati. Ali Đoković se konsolidovao, vezao šest poena i potom je sve teklo kao med i mleko.

TOK MEČA

2. SET

6:3 - GOTOVO JE! Novak je u drugom kolu Dubaija!

5:3 - Novak će u narednom gemu možda moći i do pobede. Prekinut je nalet Musetija i to u gemu bez izgubljenog poena. Sjajan posao Đokovića!

4:3 - Museti je definitivno u manjem naletu. Uzima servis gem bez ijednog izgubljenog poena. Nadamo se ipak brzom završetku posla.

4:2 - Auh, kakva drama! Museti se probudio i mogao je vrlo lako da se potpuno vrati u ovaj meč. Stigao je Italijan prvo do jedne, pa do druge, pa potom i treće brejk lopte, ali je Novak sve redom uspeo da spasi. Na kraju je Đoković čak uspeo da sačuva i četvrtu brejk loptu i da veže i tri poena i završi posao. Još dva gema do pobede.

3:2 - Konačno Museti prekida seriju Novaka Đokovića i osvaja jedan gem. Međutim, problem je što i dalje ima brejk zaostatka, a protiv Novaka će to biti teško nadoknaditi.

3:1 - Još jedan ekspresan gem za Novaka, deluje da Lorenco Museti jednostavno nema kvalitet trenutno da se nosi sa najboljim teniserom planete u ovom momentu. Jedan poen je osvojio, ali nije mogao više.

2:1 - BREJK! Novak gazi ka lakoj pobedi! Đoković je bez izgubljenog poena uzeo servis Musetiju i sada samo treba da "overi" trijumf na svom prvom meču u kalendarskoj godini.

1:1 - Museti je malo stabilizovao svoju igru. Sada je stigao do 30:30 na Novakov servis, ali je Đoković uspeo da dobrom igrom, uprkos sjajnom Lorencovom riternu, poravna rezultat u ovom setu.

0:1 - Drugi set počinje jednim jako lakim servis gemom Lorenca Musetija, koji je prepustio samo jedan poen Đokoviću i prebacio pritisak na njegovu stranu.

1. SET

6:3 - GEM, SET! Novaka sada sjajno služi prvi servis, tako da je odmah stigao do tri set lopte. I iskoristio je prvu, vodi sa 1:0 protiv Musetija.

5:3 - Uzvraća Museti na identičan način. Bez izgubljenog poena je osvojio svoj servis gem, ali sada ima teži deo posla pred sobom, jer Novak servira za prvi set.

5:2 - Ali Novak tu nadu odmah gasi, Srbin je bez ijednog izgubljenog poena osvojio peti gem u prvom setu i sada je Lorenco na mukama, jer servira za opstanak u prvom setu.

4:2 - Koliko-toliko lakši gem za Lorenca Musetija. Nije dopustio Italijan nijednu brejk loptu Đokoviću, a iskoristio je prvu gem loptu koja mu se ukazala i ostavio je sebe u igri za osvajanje seta.

4:1 - Kakve muke na Novakov servis, možda malo i nenadano... Imao je Italijan čak tri prilike da vrati brejk, poveo je sa 0:40, ali je Đoković još jednom pokazao svoju mentalnu snagu i potom je vezao šest poena i potvrdio osvojeno u prethodnom gemu.

3:1 - BREJK! Evo ga! Velika borba viđena je na servis Lorenca Musetija, Đoković je već kod rezultata 30:40 mogao da stigne do oduzetog servisa protivniku, a pošto nije tada, jeste posle drugog đusa!

2:1 - Sa nulom. Đoković je bukvalno počistio Musetija u ovom servis gemu i bez izgubljenog poena stekao je novu prednost u prvom setu.

1:1 - Lorenco Museti je bio u istoj situaciji kao i Novak u prvom gemu. Đoković je poveo sa 0:30, da bi potom Italijan uzvratio i poravnao na 1:1.

1:0 - Prvi servis gem na meču osvaja Novak Đoković! Dva od šest prvih servisa pogodio je srpski teniser, što će se svakako popraviti, poveo je Museti sa 0:30, ali drame potom ipak nije bilo.