Đoković razbio Amerikanca i plasirao se u finale Australian Opena!

Srpski teniser, Novak Đoković, plasirao se u finale Australijan opena, pošto je u polufinalu pobedio Tomija Pola rezultatom 3:0 (7:5, 6:1, 6:2) posle dva sata i 22 minuta igre.

Uz puno trenutaka nervoze i veliki broj neiznuđenih grešaka, Đoković je uspeo da izađe na kraj sa američkim teniserom bez većih problema.

Srbin je 10. put u karijeri ušao u finale prvog grend slema u sezoni i boriće se protiv Stefanosa Cicipasa da popravi rekord čiji je vlasnik i osvoji 10. titulu na ovom turniru

Takođe, ako pobedi Grka u nedelju, Novak će se vratiti na prvo mesto ATP liste posle više od šest meseci.

Nadali smo se i očekivali da će Đoković lakše doći do prednosti. I delovalo je da će to da se desi.

Novak je bio tako blizu osvajanja prvog seta nakon 35 minuta igre, ali se dogodio veliki pad u igri, što je Amerikanac iskoristio da se vrati u set. Pri rezultatu 5:1 i 30:30 Đoković je ušao u raspravu sa sudijom, nakon koje je počeo da pravi veliki broj grešaka. Amerikanac je osvojio četiri vezana gema i stigao do 5:5.

Srećom, Novak se probudio u pravom trenutku, lako je osvojio 11. gem, a zatim je brejkom stigao do prvog seta.

Drugi set završio se onako kako je trebalo i prvi...

Đoković je pravio brejk u drugom i četvrtom gemu, dok je u trećem uspeo da spasi tri brejk lopte. Tokom tog napornog i dramatičnog gema na Novakovom servisu, delovalo je da Srbin oseća bol u problematičnoj zadnjoj loži, pošto se nekoliko puta uhvatio za bandažiranu butinu.

Međutim, problem se nije primetio na terenu.

Iako su se ređale greške na obe strane, naš teniser je bio dovoljno dobar da Amerikanac nema rešenje. Ni publika nije uspela da podigne Pola i pogura ga ka još jednom neverovatnom povratku. Jedino što je 37. teniser sveta uspeo jeste to što je izbegao gubitak seta sa nulom pored svog imena.

Uzeo je Novak brejk i na startu trećeg seta i to u trenucima kada smo videli verovatno i najbolji tenis dvojice rivala.