Đoković počistio Frica i plasirao se u POLUFINALE US Opena

Još jedan dan u kancelariji, ili na terenu stadiona "Artur Eš" u Novakovom slučaju.

Đoković je upisao očekivan trijumf nad Tejlorom Fricom 3-0, po setovima 6:1, 6:4, 6:4 i plasirao se u polufinale US Opena.

Nije izgledalo da će sve baš ići tim tokom u prvoj polovini prvog seta. Ne toliko zbog rezultata već zbog ne baš sjajne Novakove igre, posebno u svojim servis gemovima.

U prvom je spasio jednu brejk priliku rivala, u drugom iskoristio svoju drugu, međutim usled vrlo lošeg procenta ubačenog prvog servisa Amerikanac je odmah vratio brejk.

Od tog trenutka na terenu je do kraja seta postojao samo jedan teniser. Presudan je bio četvrti gem u kom Fric nije koristio svoje šanse, što je kažnjeno novim izgubljenim servisom. Za čas posla na semaforu je pisalo 6:1 pa je Nole stekao ogromnu psihološku prednost.

I pored četiri duple servis greške, koliko ih je dostigao početkom drugog seta, Novak ga je faktički rešio u svoju korist kada je brejkom poveo sa 2:1.

Preživeo je i golgotu u narednom gemu, četiri šanse Amerikanac je propustio da se vrati u egal, što je na kraju bio i jedini pravu pokušaj koji mu se ukazao u ovom setu. Prolazili su servisi kao na traci i na kraju je sa 6:4 Đoković duplirao vođstvo.

Najzanimljviiji tenis, ali i dešavanja gledali smo u trećem setu. Nije bilo brejka do sedmog gema, ali je jako blizu Fric bio u šestom, međutim tada je Nole bio priseban i sa četiri uzastopna poena održao egal, uz prepoznatljiv urlik na kraju.

Kako to obično biva u sledećem gemu je usledio brejk, koji je bio kratkog maha zbog poprilično kontroverznih dešavanja koja će uslediti.

Naredni protivnik Novaka Đokovića biće pobednik meča Frensis Tijafo - Ben Šelton koji je na programu u noći između utorka i srede.