ĐOKOVIĆ OPET MAESTRALAN! Kecmanović umalo napravio senzaciju, Novak ostao pribran i plasirao se dalje

Najbolji teniser sveta plasirao se u polufinale Srbija opena.

Đoković je u četvrtfinalu posle dva sata i 20 minuta igre savladao Miomira Kecmanovića sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:3.

Novak je, kao i dan ranije protiv Lasla Đerea, izgubio prvi set, imao brejk zaostatka u drugom, a zatim napravio veliki preokret.

Kurir sport

TOK MEČA

3. SET

6:3 - Gotov je meč! Posle 2 sata i 20 minuta!

5:3 - Đoković je potvrdio brejk i stigao na korak od pobede.

4:3 - Brejk Đokovića! Čini se u pravom trenutku. Stigao je do tri vezane brejk šanse a prvu pretvorio u brejk.

3:3 - Bez izgubljenog poena Đoković dobija svoj servis.

2:3 - Kecmanović drži svoj servis.

2:2 - Novak je prilično nervozan u ovim momentima, ali dobija svoj gem servis.

1:2 - Kecmanović je upisao jedan as u gemu u kome je izgubio samo jedan poen.

1:1 - Đoković osvaja svoj prvi servis u odlučujućem setu.

0:1 - Sjajan tenis u prvom gemu odlučujućeg seta. Kecmanović osvaja svoj servis prvim vinerom u ovom delu meča.

2. SET

6:3 - Đoković as servisom završava drugi set! Treći set odlučuje pobednika.

5:3 - Potpuni preokret Đokovića u drugom setu, saa on ima brejk prednosti i servira za set.

4:3 - Đoković bez izgubljenog poena stiže do nove prednosti u drugom setu.

3:3 - Posle naleta Novaka, jedan lagan gem za Kecmanovića. Ujedno je prekinuo nalet rivala.

3:2 - Novak pravi preokret.

2:2 - Prvi brejk Đokovića u meču! Iskoristio je treću brejk loptu za izjednačenje. Publika je većinski na Novakovoj strani.

1:2 - Novi brejk Kecmanovića! Miomir je iskoristio prvu šansu i stekao ogromnu prednost.

1:1 - Đoković je prvi put u meču stigao do brejk prilike. Tačnije, imao je dve brejk šanse, ali je Kecmanović na sjajan način uspeo da se izvuče.

1:0 - Kecmanović je propustio jednu brejk loptu.

1. SET

4:6 - Kecmanović je sa dobra četiri servisa dobio gem i set. As servisom je završio prvi set koji je trajao 49 minuta.

4:5 - Đoković koristi prvu od dve gem lopte i smanjuje rezultat.

3:5 - Lak gem za Kecmanovića, ima čak 11 direktnih poena.

3:4 - Đoković drži korak za Kecmanovićem.

2:4 - Posle velike borbe Kecmanović drži svoj servis.

2:3 - Neverovatan gem, Đoković je spasao pet brejk lopti, od toga tri vezane. Prekinuo je nalet Kecmanovića od tri vezana gema.

1:3 - Kecmanović je potvrdio brejk. Novak je bio na 40:40, ali je i dalje bez brejk šanse.

1:2 - Prvi brejk u meču! Novak je otvorio gem sa dve vezane duple servis greške, zatim je Kecmanović dve neizneđe greške napravio, a onda je Novak dve loptice ubacio u mrežu.

1:1 - Trećom neiznuđenom greškom u meču Đoković gubi gem.

1:0 - Đoković je prvi stigao do vođstva u ovom meču i to u servis gemu.

Novak Đoković i Miomir Kecmanović su dvojica najboljih srpskih tenisera na ATP listi.

Upravo će se njih dvojica sastati u četvrtfinalu Srbija opena.

Novak je do ove runde stigao teškom pobedom nad Laslom Đereom. Posle tri seta rezultat je glasio 2:6, 7:6, 7:6. Sa druge strane Kecmanović je bio bolji od Australijanca Džona Milmana sa 2:0 (6:4, 7:6).

Đoković je uoči ovog meča izjavio.

"Miša je u životnoj formi. U poslednja tri ili četiri meseca beleži najbolje rezultate u karijeri. Mlad je, perspektivan, ima sve mogućnosti da dođe do teniskog vrha. Ali neka sačeka malo, ne mora sada", našalio se Novak.

Sa druge strane Kecmanović je poručio:

"Osećam se dobro, u dobrom sam nizu rezultata i u formi, ovo mi je peto četvrtfinale. Nisam dugo morao da ostanem na terenu. Ko god da bude rival, spreman sam. Protiv Noleta mora stalno dobro da se igra. Ja sam spreman. Nikad nisam ovoliko pobeđivao, bilo bi loše da nisam zadovoljan".

Nole i Miša su se do sada sastali samo jednom, i to na prošlogodišnjem izdanju Srbija opena, kada je Novak slavio sa 6:1, 6:3.

Pobednik meča u polufinalu ide na boljeg iz okršaja Tijago Monteiro - Karen Hačanov.