ĐOKOVIĆ NASTAVLJA DOMINACIJU! Pao je i Vavrinka, Novaka u osmini finala čeka Hurkač

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio je švajcarskog tenisera Stena Vavrinku sa 6:3, 6:1, 7:6 (7:5) i plasirao se u osminu finala Vimbldona.

Meč je trajao dva sata i 10 minuta, te su njih dvojica ovaj duel završila pre 23 sata po lokalnom vremenu kada nastupa "policijski čas" i mečevi se prekidaju i nastavljaju sutradan.

Razlika u kvalitetu je bila očigledna od starta "duela veterana", Nole je igrao stpljivije i u šestom gemu prvog seta naterao Vavrinku na greške, nabacivao mu loptice na bekhend koji on nije mogao da kontroliše i stigao do brejka. U nastavku je koristio "slabu tačku" protivnika i sigurno priveo set kraju.

Drugi set je protekao u potpunoj dominaciji srpskog tenisera - odmah je Švajcarcu oduzeo servis, a zatim još jednom i potpuno zavladao terenom.

Znao je Vavrinka da mora bolje u nastavku, ako ništa drugo tek da bude dostojanstveno poražen. Servirao je daleko bolje u trećem, nego u prethodna dva seta i rezultatska kalckalica je trajala do taj-brejka.

Đoković će u osmini finala igrati protiv Huberta Hurkača koji je savladao Lorenca Musetija sa 3:0 ranije danas.