ĐOKOVIĆ IDE DALJE! Nakon dvodnevne muke, Đoković je savladao Hurkača i plasirao se u 1/4 finala VIMBLDONA

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Andreja Rubljova

Novak Đoković je u četvrtfinalu Vimbldona! Najbolji teniser svih vremena savladao je poljskog tenisera Huberta Hurkača posle veliku četvrtom kolu u meču koji je trajao dva dana i sa 7:6, 7:6, 5:7, 6:4 i prošao među osam najboljih, gde ga čeka sedmi teniser sveta Andrej Rubljov.

Novak je imao ozbiljan test protiv Poljaka koji je u ovom meču oborio rekord ovogodišnjeg Vimbldona po brzini servisa, koji je u jednom momentu iznosio 243 km/h.

Đoković u prva tri seta nije oduzeo servis rivalu, iako je imao pet brejk lopti u drugom setu. Sa druge strane Hurkač nije ni imao brejk priliku sve do završnice trećeg seta, kada je došao do dve brejk lopte koje su bile i set lopte, gde je drugu pretvorio u poen.

Ali, Novak je konačno u četvrtom setu uspeo da dođe do novih brejk lopti. Hurkač je uspeo da spasi dve, ali ne i treću, koju je Novak pretvorio u poen i do kraja je sigurno sačuvao prednost.

Prva dva seta odigrana su u nedelju uveče i Novak ih je dobio posle tajbrejka. Oba su bila "tesna" i neizvesna. U prvom je Novak čak i spasavao tri set lopte, ali je uspeo da se izvuče iz veoma teške situacije i da dođe do seta, a ujedno i rekorda, jer je tada postao čovek koji je najviše puta u istoriji osvojio uzastopno tajbrejkove, pretekavši Pita Samprasa koji je imao 12. Potom je Novak taj rekord dodatno popravio i došao do trinaestog vezanog tajbrejka.

Nije bilo brejka u prvom setu, ali ni brejk lopti, jer su i Novak i Hubert bili izuzetno sigurni na svoj servis. Đoković u prvih nekoliko gemova nije izgubio ni poen, dok je i Hurkač malo poena prepustio Novaku.

A onda je u tajbrejku došlo do velikog iznenađenja, kada je Hurkač uspeo da napravi mini brejk i dođe do tri set lopte. Novak je prve dve spasio na svoj servis, a onda je Hurkač imao set loptu na svoj servis, koji je odlično izveo i onda imao zicer na mreži, ali je zakucao loptu u mrežu i propustio šansu. A šampion poput Novaka to nije propustio i ubrzo je dobio svoju priliku, koju je odmah i iskoristio.

Nešto slično viđeno je i u drugom setu, samo je tu Novak bio bliži brejku. Imao je najpre jednu brejk loptu na startu meča, a potom još četiri u osmom gemu drugog seta. Imao je 0:40, ali je Hurkač uspeo da se spasi. Potom još jednu brejk loptu, ali ni nju nije iskoristio, iako je u jednom momentu delovalo kao da će Novak da napravi brejk, ali do toga nije došlo, jer se Novak upecao na mreži, a u toj situaciji je Hurkač imao mnogo sreće jer mu se jedan "balon" vratio iz Novakovog polja u njegovo, a Đoković nije uspeo da se zaustavi da ne zakači mrežu.

Ušlo se u novi tajbrejk, gde je u jednom momentu delovalo da je Hurkač bliži setu, jer je imao mini brejk pri vođstvu od 5:4 i dva servisa da reši meč. Ali, kao da se ponovo uplašio potencijalnog dobitka seta, Novak mu je oduzeo oba servisa, zatim i iskoristio svoju prvu set loptu.

Brzo nakon toga organizatori su suspendovali meč zbog policijskog časa i on je nastavljen tek sutradan oko 15 časova.

I u trećem setu je nastavljena slična slika. Oba tenisera su bila sigurna na svoj servis sve do završnice, a onda je Hurkač došao do dve set lopte na servis Novaka kada je trebalo da obezbedi tajbrejk.

Novak je prvu uspeo da spasi, kod druge je doživeo ometanje, jer je nekome sa tribina zazvonio telefon neposredno pred servis, pa je napravio prvu servis grešku, a potom je Hurkač uspeo da skoristi set loptu i uvede meč u četvrti set.

Četvrti set je počeo slično, oba tenisera su sigurno osvajla svoje gemove, dok je u sedmom gemu Novak konačno uspeo da slomi servis rivala i da dođe do brejka.

Ubrzo ga je potvrdio, potom je Hurkač uspeo da smanji prednost, ali je onda Novak servisima osigurao pobedu.