Desetkovana Zvezda doživela težak poraz od Baskonije

Crveno-beli su izgledali izmoreno i bez momenta da priđu raspucanom domaćinu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 10. kolu Evrolige na gostovanju Baskoniji 93:74, a izostanak Luke Mitrovića i Nejta Voltersa se osetio na oba kraja terena, pogotovo u odbrani koja je u dosadašnjem delu sezone bila zaštitni znak crveno-belih.

Defanziva. Ona je totalno izostala u Španiji i evidentan je bio umor beogradskog tima. Te dve stvari mogu da se povežu, a uz izostanak dva bitna igrača, poraz je zakucao na vrata.

Ako je ko pokazao zube domaćinu, onda je to bio Nikola Ivanović koji je odigrao dobru partiju, ali nije bio ispraćen od strane kolega.

Ivanović je ubacio 21 poen i bio daleko najefikasniji igrač Zvezde.

Kod domaćina, Inoh je sa dabl-dabl učinkom od 23 poena i 11 skokova bio najbolji, a uz sjajno Gedraitisa koji je ubacio dva poena manje, Baskonija je otišla do pobede.

Jedina dva vođstva je Zvezda imala na startu meča, prvo za 2:0 i onda za 4:2, i od toga momenta kreće da se muči.

Još uvek nije postojala nada nakon prve četvrtine, jer su ulazili neki šutevi, pa je bilo još potrebno da se pritegne odbrana - što se nije dogodilo do kraja meča.

Već početkom druge deonice, Baskonija je stigla do dvocifrenog vođstva, a na poluvremenu smo videli i ogromnih +23.

Uz izostanak Mitrovića i Voltersa, crveno-beli su se suočili i sa povredom Kalinića koji je dobio udarac i nije nastupio u drugom delu igre.

Do kraja susreta, razlika nije padala ispod -14 i utakmica je bila odlučena već na pet minuta do poslednje sirene.

Zvezda sada ima 4-6 u Evroligi, kao i Baskonija ovom pobedom i na deobi su 11. pozicije.

Crveno-beli nastavljaju turneju u Španiji i sele se u Madrid gde će odigrati duel protiv Reala u četvrtak od 20.45 časova.

TOK MEČA

Četvrta deonica

10. minut (93:74) - KRAJ SUSRETA... Zvezda je ubedljivo poražena u Španiji.

9. minut (91:74) - Kraj meča je blizu, opušteno se igra bez pritiska.

8. minut (89:72) - Odmah ide odgovor za tri poena. Prilazimo kraju utakmice.

7. minut (86:72) - Holins pogađa za dva, a onda i za tri. Smanjuje se razlika.

6. minutu (86:67) - Promašuje Simonović za tri poena. Sada je pitanje samo sa kolikom razlikom će završiti ovaj meč.

5. minut (84:65) - Pogađa Grendžer za tri i ide tajm-aut. Ovo je sada skoro bezizlazna situacija.

4. minut (79:65) - Cirbes dobar u reketu. Evo Zvezde na -14. Možda još uvek nije za preveliku nadu, ali dobio je protivnik neki pritisak.

3. minut (79:63) - Nastavlja Ivanović i velika je šteta što ga ne prate kolege. Ima već 21 poen.

2. minut (77:59) - Još jednom Fontekio, pa Uskoković, pa Vanja Marinković. Red trojki u Španiji.

1. minut (71:56) - Od poluvremena, na terenu nema ni Nikole Kalinića koji je dobio udarac. Zvezda je tek sada desetkovana, a Ivanović upisuje još jedan poen sa penala. Taman kada su malo živnuli, stiže trojka Fontekija.

Treća deonica

10. minut (68:53) - Ivanović za tri poena. Podgoričanin pokušava da vrati crveno-bele na pravi put. Povezao je pet poena i Zvezda će sa -15 u poslednju četvrtinu.

9. minut (68:48) - Gedraitis je taj faktor koji je nezaustavljiv za Zvezdu. Ponovo pogađa za tri.

8. minut (65:46) - Ulazi u igru Uskoković, a ostaje i Ivanović, tako da Radonjić pokušava da ubrza malo igru.

7. minut (65:46) - Obruč je totalno nezaštićen i to je tako od samog starta meča.

6. minut (63:44) - Igra se tempom koji odgovara Baskoniji i razlika stagnira ili se minimalno pomera gore-dole.

5. minut (61:42) - Kuzmić se bori i pogađa. On je svetla tačka u ofanzivi.

4. minut (61:40) - Evo trojke dobrića uz slobodno bacanje, ali odbrana i dalje ne funkcioniše. Imamo prvi tajm-aut u drugom delu igre.

3. minut (59:34) - Evo prvih poena Branka Lazića, ali Gedraitis uzvraća polaganjem.

2. minut (57:32) - Nastavljaju se promašaji za tri poena, pa su sada to učinili Lazić i Davidovac.

1. minut (55:32) - Uvodni minut u drugom poluvremenu bez poena. Dobrić je promašio za tri poena otvoren šut.

Druga deonica

10. minut (55:32) - Ogromna razlika na poluvremenu. Videćemo, pred nama je još 20 minuta. Domaći kolektiv je na pogon trojki stigao do +23.

9. minut (52:32) - Davidovac polovično efikasan sa slobodnih bacanja. Nedovoljno za veći povratak.

8. minut (50:31) - I pored trojke Ivanovića, nastavlja se katastrofalna odbrana koja je u ovom momentu već primila 50 poena.

7. minut (47:26) - Poeni Dobrića, ali ponovo 2+1 za Baskoniju. Promaja u reketu.

6. minut (42:24) - Konfuzni napadi na obe strane, ali vreme protiče i Zvezda ima veliki minus.

5. minut (42:24) - Nije ništa popravljeno manjom pauzom i imamo i dalje konfuziju u napadu, a raste prednost Baskonije.

4. minut (37:22) - Ponovo mora tajm-aut, jer je ovo definitivno najloših 14 minuta ove sezone.

3. minut (33:22) - U ovim momentima imamo Zvezdu koja je bila aktuelna prošle godine u Evroligi, što i nije baš pohvalno. Nadamo se buđenju.

2.minut (33:22) - Gedraitis za tri i sada Radonjić mora da reaguje tajm-autom jer je već dvocifrena razlika.

1. minut (30:22) -  Loš start četvrtine za crveno-bele i jedan prilično loš faul Cirbesa koji je sada u igri umesto Kuzmića.

Prva deonica

10. minut (25:22) - Kakva trojka Holinsa za kraj! U poslednjoj sekundi je Amerikanac izbacio jedan težak šut koji je od table završio u košu.

9. minut (23:19) - Videli smo čak 15 šutiranih trojki i u ovoj dalekometnoj borbi za sada je za zeru bolja Baskonija.

8. minut (21:17) - Po jedan pogodak iza linije za obe ekipe - Sedekerskis i Ivanović nastavljaju rafalnu paljbu iz daleka.

7. minut (18:14) - Tri poena Holinsa! Samo još odbrana da se zakrpi i biće sve bolje.

6. minut (16:9) - Upisuje se i bivši igrač Zvezde, Lendri Noko, koji takođe dobija 2+1. Nastavlja se slaba defanzivna sekvenca.

5. minut (12:8) - Ponovo je Zvezda prišla preko Nikole Ivanovića koji je odmenio Markovića na parketu. Novo odvajanje domaćina ponovo je delo Gedraitisa. Idu trojke Litvancu.

4. minut (9:5) - Boldvin nakon slabije defanzive Dobrića pogađa uz faul, a onda i dodatno slobodno bacanje.

3. minut (6:5) - Gedraitis ponovo za tri poena, ali vraća istom merom Dobrić!

2. minut (3:2) - Serija promašaja na obe strane, ali ofanzivni skokovi Kuzmića omogućavaju dosta šansi.

1. minut (3:2) - Zvezda otvara meč poenima Kuzmića, ali Gedraitis pogađa za tri poena u ranoj fazi napada.

PRE MEČA

Crveno-beli u Španiju dolaze sa velikom pobedom u večitom derbiju nad Partizanom, a ima i dobar trend u samom elitnom evropskom takmičenju pošto ima dva trijumfa u nizu.

Poslednji meč u Evroligi je Zvezda odigrala u Pioniru savladavši Asvel 73:67 i u mnogo boljoj atmosferi dočekuju meč od današnjeg protivnika.

Najteža stvar za beogradski tim je to što u timu neće biti Luke Mitrovića, koji nije doputovao u Španiju, ali ni Nejta Voltersa koji se povredio na treningu.

Baskonija je dva dana pred ovaj susret dobila i novog trenera u vidu Nevena Spahije koji je zamenio Duška Ivanovića.

Domaćin je u seriji od četiri poraza u Evroligi, dok u poslednjih 10 mečeva u svim takmičenjima imaju samo dve pobede.