DELIRIJUM U NIŠU! Pešić u 97. minutu doneo Zvezdi pobedu protiv Radničkog

Veoma dobra, prvenstvena, utakmica viđena je na jugu Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su protiv Radničkog iz Niša sa 2:1 u meču 16. kola Superlige Srbije, pošto je Aleksandar Pešić sačuvao svoju klub u 97. minutu, kada su već svi mislili da je gotovo. Mogle su Nišlije i do boda, ali je nadoknada i VAR uzela maha u čitavoj priči.

Opšta ludnica je viđena u Čairu ovog podneva u poslednjim trenucima meča.

Radnički Niš - Crvena zvezda 1:2

Uvodni minuta meča su donekle naglasili ono što se može desiti na samoj utakmici. Već u 4. minutu susreta je dobru priliku imao Stefan Dimić, koji je uz pomoć Nikole Štulića uspeo da oduzme loptu od Milana Borjana, golmana Crvene zvezde, šutirao je, ali je pogodio u grudi upravo Borjana i to je bilo sve od ove prve, uvodne akcije.

Već pet minuta kasnije je svoju priliku imala Crvena zvezda, odigrana je akcija i upućen centaršut. Dragan Rosić je pokušao da stigne do nje, ali se samo sudario sa svojim igračem i lopta je došla do Gelora Kange na 18 metara. Šutirao je Gabonac, ali je Jamkam sa gol linije izbacio loptu.

Posle ove dve prilike u 10 minuta, došlo je do zatijša sve do 30. minuta. Ovde je posle kornera najviši bio Milunović i tukao je po golu, ali je Rosić uspeo da odbrani i iz svega napravio samo kontru za svoj tim, ali ništa se nije izrodilo ni ovde.

Pokušao je i Radnički u nekoliko navrata preko Stefana Cvetkovića, ali nisu to ni bili konkretni pokušaju. Otprilike samo udarci koji su jedva i stigli do glmana Borjana.

Najzanimljivije je bilo u 41. minutu, kada je Gelor Kanga centrirao, Nemanja Milunović je udario glavom pošto je bio najviši u skoku, ali je Rosić nekako odbranio ovaj udarac. Lopta se odbila na pet metara do Mirka Ivanića. Crnogorski reprezentativac je prihvatio loptu, šutirao je, ali je Rosić ponovo maestralno intervenisao i sprečio svoju ekipu da primi gol.

Konačno, najveće tenzije su viđene u 45. minutu. Bukari je pao u šesnaestercu, sudija Marko Ivković je pokazao na penal što je izazvalo protest kod fudbalera Radničkog. Ipak, Ivković je pozvan od strane VAR sobe i pregledao je snimak, kada je odlučio da ipak ne bude dosuđen penal.

Sve to je iznerviralo i Nenada Lalatovića koji mu je imao svašta za reći.