DELIRIJUM! Katai postigao gol u 93. minutu i odveo Zvezdu na +13 bodova u odnosu na Partizan

Dva gola postigao je sjajni fudbaler Crvene zvezde

Ponovo se Zvezda "izvukla" na jugu Srbije! Delovalo je dosta dugo da će Radnik iz Surdulice doći do boda protiv aktuelnog šampiona, ali su crveno-beli kod sebe imali mađioničara Kataija. Sa dva gola, od kojih je drugi stigao u 92. minutu, crveno-beli su slavili pobedu - 1:2 (0:1).

RADNIK SURDULICA - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)

/Spasić 47' - Katai 34', Katai 90+2'/

UŽIVO KOMENTAR MEČA

90+2. minut: GOL, 1:2! Šok za domaće, Katai strelac iz slobodnog udarca, perfektan udarac, svi su otišli da slave kod Delija.

90. minut: Igraće se čak sedam minuta nadoknade.

87. minut: Gobeljić menja Erakovića. Karton za Bogdanovića iz Radnika. Sanogo menja Mijailovića.

86. minut: Tenzije! Crveni karton za Gorana Negića, sekretara Crvene zvezde!

82. minut: Umesto Filipa Petrovića na terenu je Luka Velikić, dobio je žuti karton.

79. minut: Minut kasnije, sjajna šansa za Zvezdu, šutirao je Ben, a igrači iz Surdulice otklanjaju opasnost sa gol linije!

78. minut: Kakva šansa za Radnik da dođe do prednosti! Duronjić je šutirao malo pored stative, mogao je ovo da bude vrlo neprijatan šok za Zvezdu!

74. minut: Odličnu šansu će imati Radnik iz Surdulice. Ben pravi faul na 20 metara od gola po sredini. Sjajna prilika za neki direktan udarac. Ipak, loš udarac Rustemovića.

67. minut: Srnić dobija žuti karton zbog simulacije. Hteo je da iznudi penal, a to se Minakoviću nimalo nije dopalo. Prethodno Abubakar Sadik takođe upisan u beležnicu.

65. minut: Marong izlazi, Subotić ulazi. Srnić je ušao umesto Kangve. U međuvremenu promašaj Bena iz slobodnjaka, ide lopta preko gola.

64. minut: Slobodan udarac za Zvezdu sa 18 metara. Pre toga će se ukazati pomoć jednom igraču Radnika.

59. minut: Pokušava Zvezda uglavnom preko levog boka da dođe do gola. Sada je Mitrović zaustavljen. Jednostavno čvrsto igraju domaći.

55. minut: Radnik je odmah stao da brani ono što je stekao. El Fardu Ben je ušao u igru umesto Jovana Mijatovića.

47. minut: GOL, 1-1! ŠOK U SURDULICI! Strelac je Spasić, sjajna akcija Radnika, gotovo identična Zvezdinoj, našao se Spasić iskosa 12 metara i našao put do mreže.

46. minut: Umesto Mirka Ivanića na terenu je Stefan Mitrović. Nastavljeno je drugo poluvreme.

POLUVREME

45+2. minut: Jak šut Mustafe sa nekih 12 metara, ali je odbranjen, kraj prvog poluvremena.

45. minut: Radnik je imao finu priliku posle prekida, međutim dosuđen je ofsajd. Dva minuta nadoknade će se igrati u osunčanoj Surdulici.

40. minut: Sadik zaustavlja Kataija u kontri. Manji prekid zbog povrede igrača domaće ekipe.

35. minut: GOL, 0-1! Aleksandar Katai! Odlična je bila to akcija Crvene zvezde po sredini terena, lopta je došla do Kataija, koji je sa nekih 14 metara poslao loptu u mrežu u desni ćošak.

30. minut: Nastavlja Zvezda sa pritiskom, ali za sada ne uspeva da pronađe put do gola. Imali su crveno-beli centaršut sa desne strane preko Kataija. Bilo je to skromno, igrači Radnika su uspeli da otklone opasnost.

26. minut: Ponovo Katai preti golu Radnika iz Surdulice. Iz svega samo korner. Mijailović na kraju pravi prekršaj.

20. minut: Dva vezana kornera za Radnik iz Surdulice. Prvi je otklonjen bez većih problema, drugi je bio dosta dramatičniji, uspeli su gosti nekako da ga otklone. Borjan posle trećeg kornera spašava siguran gol Radnika! Odbranila se Zvezda nekako...

16. minut: Još jednom u nizu su igrači Crvene zvezde ispunili kazneni prostor rivala, pokušali da ga nateraju na neku vrstu greške, ali u tome nisu uspeli.

14. minut: Mijailović je zapretio, ali je lopta otišla preko gola. Zvezda i dalje ima kontrolu nad utakmicom, ali se Radnik takođe oslobađa pritiska. Doduše, sada je Katai izblokiran posle još jednog dobrog napada Radnika.

9. minut: Prvi ozbiljniji napad Surduličana završava se ofsajdom. Zvezda je i pored toga sasvim dobro pokrila napadača domaće ekipe.

8. minut: Iako Zvezda uglavnom druži posed lopte i ima inicijativu, za sada nije bilo neke veće pretnje po gol Surduličana, koji odolevaju čvrstom odbranom.

4. minut: Zvezda od samog početka napada, a Radnik gotovo da nema loptu u svojem posedu.

1. minut: U suncem obasjanoj Surdulici počela je utakmica između Zvezde i Radnika u kojoj crveno-beli napadaju sa leve na desnu stranu iz ugla gledanja kamere tokom prvog poluvremena.

SASTAVI

RADNIK: Vujanac – Rustemović, Oreščanin, Sadik, Stojanović – Petrović, Marong – Spasić, Danoski, Duronjić – Kunić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Eraković, Dragović, Milunović, Azarov – Mijailović, Kangva – Mustafa, Ivanić, Katai – Mijatović.