DEBAKL ZVEZDE: Pevci sa 5:0 osigurali drugo mesto

Kraj meča

Fudbaleri Crvene zvezde gosti su Totenhema u 3. kolu Lige šampiona!

TOK MEČA, TOTENHEM - C. ZVEZDA 5:0

92. Minut kraj utakmice

82. minut - Opao je već tempo, Vukanović je u igri umesto Van la Pare.

72. minut - Kejn je opet strelac! Nema milosti, jeftino padaju igrači Zvezde, ovaj put nije uspela ofsajd zamka!

69. minut - Lep udarac Marina, malo je nedostajalo da matira Totenhem, lopta je prohujala uz stativu.

66. minut - Odličan potez Garsije, oduzeo je loptu domaćim igračima u defanzivnoj liniji, razmenio dupli pas sa Marinom, ali je šutirao pravo u Gazanigu.

Totenham, Crvena zvezda

62. minut - Petrović i Pavkov ulaze umesto Kanjasa i Tomanea! Zanimljiv potez Milojevića, dao je šansu nekadašnjem vezisti Rada u velikoj utakmici!

56. minut - Lamela pogađa za 4:0! Surovo već deluje ova partija Pevaca, iz okreta je lagano Argentinac pogodio, na pas Orijea.

55. minut - Oprobao je i Lamela šut, lopta je prošla uz stativu. Uzvratio je Gobeljišć, ali pravo u naručje golmanu Totenhema.

50. minut - Drugo poluvreme počelo je bez izmena, Zvezda drži loptu, Totenhem vreba kontru. Potpuno očekivano, iz kiksa su Pevci lagano došli do trećeg gola, a sada je malo nedostajalo da iznenada Son dođe do het trika.

45. minut - KRAJ PRVOG DELA! Zvezda je imala sjajan period igre posle drugog gola, napala je i parirala, ali je jedan trenutak nepažnje bio dovoljan da do kraja odredi tok utakmice. Suvi kvalitet lviceprvaka Evrope je u potpunosti došao do izražaja, rešen je Totenhem da prebrodi dugu krizu.

43. minut - Son povećava prednost, pala je Zvezda i munjevita akcija je finiširala poluvreme! Marin je preterao sa fintama i ostavio loptu igračima Totenhema, koji je to umeo da kazni! Ndombele je preuzeo loptu i asistirao Korejcu.

38. minut - Probao je Kejn da munjevito uposli Sona, nije prošlo, Degenek je pročitao to i počistio na petercu.

35. minut - Probao je Gobeljić da uhvati volej, ali ništa od pogotka, sve opasnije deluju izabranici Vladana Milojevića!

33. minut - Komplikovao je Van la Para po levoj strani čekajući Marina, kog je potom Son povredio. Pridigao se Zvezdin plej, iako ga je korejski igrač zgazio.

31. minut - Novi šut posle kornera, Gazaniga je zabeležio novu odbranu! Lep nalet Zvezde, nisu ustuknuli i bunkerisali se crveno-beli čim izgube loptu, što je rezultiralo inicijativom. U međuvremenu, i Bajern je izjednačio protiv Olimpijakosa.

28. minut - Uspela je Zvezda da prebaci težište igre na polovinu Pevaca, Marin je sa nekoliko dobrih poteza ohrabrio saigrače! Iznuđen je i slobodan udarac, po levoj strani je Marin uspeo da podigne mobilnost odbrane Totenhema.

26. minut - Već četiri odrane ima Borjan, a sada je jednu zabeležio Gazaniga! Van la Para ga je naterao skokom da interveniše.

20. minut - Prvi udarac Zvezde, Milunović šutira glavom, lopta ide preko prečke. U međuvremenu, Bajern je primio gol od Olimpijakosa, El Arabi doneo je vođstvo Pirejcima.

16. minut - Uspela je šok terapija za Pevce, vode već ubedljivo. Son je strelac! Dobio je loptu sa desne strane, na levoj su ga zaboravili čuvari, Garsija i Gobeljić.

14. minut - Nije uspela Zvezda da se oslobodi startnog pritiska sve do ovog momenta, kada je Gobeljić sa desnog krila daleko bolje mogao da uposli saigrače.

9. minut - GOL, KEJN STRELAC! Već iz prve ozbiljne prilike Totenhem je poveo, Kejn je vrhunski skočio posle kornera i poslao loptu iza Borjana.

5. minut - Son je šutirao prvi, Borjan je lagano odbranio. Nije bilo naivno, pretrčao je korejski igrač nekoliko igrača, ali je traljavo zahvatio loptu kada je sebi stvorio prostor.

4. minut - Probao je iz kontre Kejn da se prošeta kroz odbranu, ali je zakomplikovao sa driblinzima i izgubio loptu. Delovalo je i da želi da iznudi penal, italijanski arbitar je samo odmahnuo rukom.

1. minut - Počela je utakmica! Inače, Delije su se okupile u jednom sektoru, ima ih oko 200. Grupisali su se svi koji su mogli da dođu do karte, jer je klub bio kažnjen.

Zvezda igra u Londonu posle velike pobede nad Olimpijakosom, dok je Totenhem u velikoj krizi, koju je produbio Bajern sa čak 7:2 upravo u prestonici Engleske!

Zato je ovaj meč okarakterisan kao "biti ili ne biti" za trenera Maurisija Poketina, kome se već dugo smeši otkaz.

Inače, uvertira nije baš najbolja za crveno-bele, omladinci su pretrpeli debakl sa 9:2.

Što se tiče postave, Garsija i Van la Para su na krilima, Marin kreira, Tomane je u srcu napada, leđa čuvaju Kanjas i Vulić!

Iz postave je ovaj put ispao Jovančić, Vulić je mesto zaslužio usponom forme, što je krunisao golom protiv Grka.

Tottenham, red star, crvena zvezda, totenham, utakmica, fudbal, London

Inače, Sparsi imaju četiri promene u odnosu na vikend meč protiv Votforda, Dejvis, Ndombele, Son i Lamela su starteri.

Sa klupe, šansu u Zvezdi čekaju Popović, Ivanić, Pavkov, Babić, Žander, Petrović i Vukanović.