DA SE NAJEŽIŠ! Majstorija Dejana Savićevića i dan danas ostavlja ljude u čudu (VIDEO)

Na današnji dan pre tačno 31 godinu fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su veliku pobedu na gostovanju Bajernu u Minhenu u okviru prve utakmice polufinala Kupa šampiona.

Crveno-beli su golovima Darka Pančeva u 45. i Dejana Savićevića u 70. minutu slavili sa 2:1 na Olimpijskom stadionu u Minhenu. Jedini gol za domaći tim postigao je Roland Volfart u 24. minutu.

Više od 20.000 Delija zanemelo je u 24. minutu kada su Švabl i Volfart izigrali odbranu Crvene zvezde i matirali Stojanovića.

Međutim, taj gol nije poremetio igru crveno-belih. Nagrada za to je stigla u samom finišu prvog poluvremena kada je sevnula kontra koju je završio Pančev.

Akciju za udžbenike izveli su Radinović, Belodedić, Prosinečki, Binić, a poznata "Kobra" ubacila loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu na terenu je postojao samo jedan tim. Crvena zvezda je diktirala tempo, ali sve do 75. minuta nije uspela da materijalizuje prednost u polju. Tada je ponovo sevnula kontra u kojoj je Pančev uposlio Savićevića, a ovaj rutinski matirao Aumana.

"Dejane, Dejane, Dejane, kakva radost na Olimpijskom stadionu - olimpijsko veselje Crvene zvezde. Pogledajte kako igra veliki tim", verovatno i danas svaki navijač Crvene zvezde ove reči zna napamet.