Da nije bilo Rajkovića, obrukali bi se… Srbija poražena od Belgije

Očajna utakmica reprezentacije Srbije!

Prijateljski meč protiv Belgije pokazao je brojne problem u igri našeg državnog tima. Belgijanci su slavili sa 1:0 (1:0), golom Karaska u 2. minutu.

A, mogli je da bude mnogo, mnogo više golova u mreži Srbije. Nije ih bilo samo zahvaljujući neverovatnom Predragu Rajkoviću.

Golman Srbije odbranio je pet zicera fudbalerima Belgije i omogućio da izgubimo minamalnim rezultatom.

Međutim, nije problem rezultat, već ono što smo gledali u 90 minuta, a to baš ne valja. Iako je Piksi promešao karte, igra je morala da bude bolja. Voljni momenat takođe je bio upitan, jer nismo videli veliku želju i agresivnost u igri Orlova.

Veoma je sporan i bio ulazak u utakmicu Strahinje Pavlovića. Za prva tri minuta, defanzivac Srbije je napravio dve nedopustive greške koje su donele domaćinu dva zicera. Jedan su pretvorili u gol, drugi nisu.

Nije ni sreća bila saveznik Srbije kada je Đuričić pogađao prvo stativu, pa prečku... Ali po onome što smo prikazali u 90 minuta - nismo je ni zaslužili.

Mnogo problem i mnogo pitanja su pred Draganom Stojkovićem. Srbija u nedelju igra meč odluke u bici za EP (15 časova, Leskovac). Rival našeg tima je Bugarska, najslabija ekipa u našoj kvalifikacionoj grupi.