Da li je trebao biti penal za Čukarički?

Sudija je procenio da duel nije imao dovoljno intenziteta za prekršaj

Fudbaleri Crvene zvezde igraju na Brdu meč 21. kola protiv Čukaričkog u prvom prolećnom superligaškom susretu.

Već prvi meč postaće predmet polemike u krugovima onih koji su bliži Partizanu, jer se u 19. minutu dogodio start Marka Gobeljića na Veljku Birmančeviću.

Birmančević je čekao loptu u kaznenom prostoru Zvezde, Gobeljić je bio iza njega i na usporenom snimku se vidi da ga drži rukom.

Glavni sudija meča Danilo Grujić to nije video i nije sankcionisao najstrožom kaznom.

Zvezda je, u trenutku kada se ovaj start desio, već vodila 2:0 golovima Njegoša Petrovića iz 14. i Veljka Nikolića iz petog minuta.

Inače, Gobeljić je pre sporne situacije imao sjajnu priliku posle kornera da volejem i zatrese mrežu rivala, ali mu je tada sjajno odbranio golman Čukaričkog Đorđe Petrović.