Crveno-beli sa 20 trojki zatrpali koš FMP-a

Neverovatni procenti crveno-belih

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP na gostovanju u Železniku sa 111:75, u desetom kolu ABA lige i prekinuli su loš niz od četiri uzastopna poraza u svim takmičenjima.

Crveno-beli su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu, kada su trojkama potpuno rasturili, isprva veoma motivisanog rivala.

FMP nije uspeo ni posle devet godina da prvi put pobedi Zvezdu, pa je tim Vlade Jovanovića ostao na samo dva trijumfa iz sedam odigranih mečeva ove sezone.

Meč je obeležio Ognjen Dobrić koji je ubacio 21 poen, većinu van linije 6,75.

Prvo poluvreme obeležila je jedna brojka - 61. Toliko je poena Zvezda ubacila FMP-u, usput šutirajući trojke neverovatnih 11 od 15!

Da sve bude još neverovatnije, Branko Lazić, Zvezdin kapiten koga retko vidimo kao aktivnog u napadu šutnuo je i bez greške pogodio četiri uz još dva pokušaja s poludistance.

FMP je krenuo veoma obećavajuće poenima Nemanje Popovića prvo pod košem a onda i spolja. "Panteri" su u uvodnim minutima prednost od nekoliko poena uvećali do maksimalnih sedam kada je bilo 11:4.KK Crvena zvezda, KK FMP

Od tog trenutka Zvezda steže odbranu, FMP počinje da greši u napadima, a Lazić i ekipa da rešetaju trojkama.

U tom periodu se videlo da FMP-u fali Filip Čović kao organizator, a on je izostao sa meča zbog povrede, odnosno polomljenog nosa.

Serija crveno-belih od 15:0 preokrenula je stvari na terenu, pa je Zvezda već do kraja prve četvrtine imala 30 postignutih i svega 19 primljenih poena.KK Crvena zvezda, KK FMP

Taj trend se nastavio i u drugoj deonici u kojoj je FMP platio danak svom neiskustvu. Imali su igrači tima iz Železnika seriju 5:0 kojom su prišli na 51:38 pred završnicu poluvremena.

Za minut ili minut i po, tih 13 poena prednosti za Zvezdu, pretvoreno je u 23, a FMP je imao šansu da kazni promašaje crveno-belih u nizu.

Kada to nije učinio, šampionu Srbije je jedna pozitivna "varnica" bila dovoljna.

Volden je poluvreme završio u velikom stilu, trojkom uz faul. Do kraja je ostalo u tom trenutku još deset sekundi. FMP je prodao loptu, ona je stigla do Rita koji je sa zvukom sirene pogodio novu trojku i potpuno uništio samopouzdanje domaćina.

Četvrta četvrtina:KK Crvena zvezda, KK FMP

36. minut - Pogodak Pecarskog iz stepbeka, Simanić ne zakucava zbog faula igrača FMP-a. Njegovim slobodnim bacanjem Zvezda dolazi do stotke, 100:69. Lazarević u kontri siguran posle izgubljene lopte Simanića - 100:71.

35. minut - Lep okret Simanića, ali se posle njega zapetljao i izbacio loptu za Davidovca koga faulira Popović. Lazić pogađa u prodoru uz faul - 99:67 vode crveno-beli.

34. minut - Kuzmić pogađa izbliza, Popović u tome nije uspeo. Nije ni Simanić na šutu za tri poena - 96:65. Lazarević je pogodio flouter - 96:67.

33. minut - Drugi uzastopni promašaj Lešića za tri, Davidovac takođe ne prolazi. Lešić potom fauliran.

32. minut - Pogađa Pecarski za dva u završnici napada FMP-a, 91:65. Trojka Dobrića posle mnogo kretanja lopte - 94:65 vodi Zvezda.

31. minut - Lešić neprecizan, ništa bolji ni Pecarski. Lep šut Uskokovića sa poludistance posle driblinga - 91:63 vode gosti.

Treća četvrtina:

30. minut - Uskoković je promašio jednu od retkih trojki Zvezde, ali je Davidovac posle ofanzivnog skoka završio na liniji bacanja. Davidovac je na kraju četvrtinu završio polaganjem - 89:63 za Zvezdu.

29. minut - Dobra finta Simanića, ali bolja blokada Pecarskog. Faulira Čarapića. Trojka Lešića - 85:63 za Zvezdu.

28. minut - Jedino Lešić igra u ovim momentima za FMP. Fintirao je šut, krenuo na koš pa bio fauliran, 83:57. Nenadić u kontri takođe nepropisno zaustavljen - 83:59.

27. minut - Uskoković dobija dva bacanja posle faula i pogađa oba. Pogađa i Sava Lešić još jednu trojku, pa onda i Dobrić - 83:55 za Zvezdu.

26. minut - Trojka Voldena iz bloka, Lešić vraća i odgovara na istovetan način. Marko Jagodić Kuridža je fauliran - 78:52 za Zvezdu.KK Crvena zvezda, KK FMP

25. minut - Poeni Lazarevića pod faulom, prethodno se Volden spetljao u napadu Zvezde. FMP pravi seriju od osam poena - 70:48. Trojka Dobrića, pa faul odbrane na Popoviću - 73:49.

24. minut - Dve uzastopno promašene trojke Zvezde, Simonović fauliran posle pokušaja prodora, a Lešić asistira Popoviću. Greše zatim igrači Zvezde, a Čarapić to koristi za brze poene - 70:46 za Zvezdu.

23. minut - Pecarski ubacuje dva penala, Simonović promašuje trojku iz sredine. Ulubaj asistira Lazareviću, ali krilo FMP-a dobija blokadu - 70:42 za Zvezdu.

22. minut - Nova trojka Zvezde, 13. po redu iz 17 pokušaja! Odmah potom i 14. iz 18 šuteva, opet Simonović - 70:40 vode crveno-beli.

21. minut - Zvezda trojkom Lojda otvara i drugo poluvreme, udvojeni Lešić asistira Pecarskom u reketu - 64:40 za Zvezdu.

Druga četvrtina:

20. minut - Više promašaja na obe strane, FMP ne koristi i kažnjava Zvezdu. I kad to nisu uradili "Panteri" uradio je Džordan Lojd trojkom u tranziciji - 54:38. Pod faulom pogađa trojku Kori Volden, Stefan Đorđević je napravio prekršaj posle preuzimanja - 58:38 za Zvezdu. Deset sekundi pre kraja poluvremena FMP gubi loptu, Rit dobija pas u ćošku i daje novu trojku - 61:38 za Zvezdu na poluvremenu.

19. minut - Volden se vratio u igru, Lojd je bacio "er bol" posle finte, a Čarapić je u kontri došao do dva bacanja - 51:38. Lazić je promašio dva šuta s poludistance.

18. minut - Trojka Simonovića, 8/11 do sada Zvezda puca spolja, 51:33. Popović nije uspeo da vrati trojku, Lazarević je pokupio ofanzivni skok, a Lazić ga je udario u lice i dobio nesportsku. Koš sa slobodnog bacanja, pa trojka Lazarevića, četiri poena za praktilno jedan napad "Pantera" - 51:37 vodi Zvezda.

17. minut - Četiri od četiri za tri, Branko Lazić igra najbolju napadačku partiju dugo unazad. Ognjen Čarapić kreće u brz napad i realizuje ga - 48:33 za Zvezdu.

16. minut - Treća trojka Lazića, nekoliko loših akcija pre toga i za jene i za druge sve do koša iz floutera Stefana Đorđevića - 45:31

15. minut -
 Statičan napad Zvezde rešava Lojd trojkom sa osam i po metara, ali Čarapić je vraća. Zvezda je imala 16 razlike, sada je 42:29.

14. minut - Pogodak Simonovića za tri, pa onda i za dva, u međuvremeu je bio precizan i Ulubaj - 39:26 vode gosti sa Malog Kalemegdana.

13. minut - Simonović levom rukom pogađa, promenio je ruku u vazduhu. FMP nastavlja sa promašajima, Dobrić to kažnjava u tranziciji. Kad neće dvojka, hoće trojka FMP! Lazarević precizan - 34:24 vodi Zvezda.

12. minut - Radovanović lupa rampu Voldenu, Nenadić vezuje dva promašaja u dva napada.

11. minut - Volden se vratio u igru, Zvezda ne koristi prvi napad, FMP u tranziciji dolazi do poena, 30:21 za Zvezdu.

Prva četvrtina:

10. minut - Pecarski je izgradio dobru poziciju u reketu i poentirao je pod košem. Davidovac je okrenuo Simovića fintom i iznudio prekršaj - 30:19 na kraju prve četvrtine za Zvezdu.

9. minut - Pecarski uzvraća sa 2+1, Davidovac ne daje trojku posle dobrog dodavanja Uskokovića. Aleksa krade loptu odmah zatim, pa Dobrić ide na liniju penala - 28:17 vode gosti.

8. minut - Utrčavanje Dobrića, Jagodić-Kuridža je dobro dodao, 23:12 vode crveno-beli. Čarapić nepropisno zaustavljen ali nije pogodio nijedno od dva bacanja. Nenadić je bio polovičan posle faula, a Uskoković je sjajno našao Kuridžu u reketu za koš i faul - 26:14 za Zvezdu.

7. minut - Trojka Dobrića! Sada pogađaju sve crveno-beli sa Malog Kalemegdana. Na sve to i tehnička za trenera FMP-a Vladu Jovanovića zbog protesta jer smatra da je Lešić fauliran u prethodnom napadu. Lešić ovog puta dobija faul posle serije Zvezde od 15:0. Posle Lešića, na liniji penala se našao i Davidovac - 21:12 za Zvezdu.

Branko Lazić

6. minut - Ništa od trojke FMP-a, pogađa još jednu Lazić. Serija crveno-belih je 11:0 i sada Zvezda vodi 15:11. Promašio je Lešić laku situaciju na obruču.

5. minut - Trojka Branka Lazića iz ugla, asistirao mu je Lojd. Dobro se brani Zvezda, Lazareviću ispada lopta, Lojd ne pogađa u kontri, ali Simonović hvata skok u napadu i biva fauliran - 11:10. Zvezda vodi po prvi put posle izgubljene lopte Ulubaja i poena Lojda na obruču - 12:11 za Zvezdu.

4. minut - Gubi loptu Marko Simonović, Čarapić napada u tranziciji i dobija faul. Bolja energija FMP-a na startu meča, 11:4. Kuzmić opet na šutu pod faulom - 11:6 za FMP.

3. minut - Lep pas Čarapića za Lazarevića koji sam ispod koša rešava napad. Sličan pas ide i od Simonovića za Kuzmića - 7:4 za FMP. Đorđević asistira Popoviću, već sedam poena za njega - 9:4 vode Panteri.

2. minut - Popović dobija loptu u ćošku i daje trojku! Pet poena za mladog igrača, dok Zvezda pravi faul u napadu. "Panteri" su napravili faul u ofanzivi, a Marko Simonović je fauliran na drugoj strani - 5:2 za FMP.

1. minut - Nemanja Popović upisuje prve poene za FMP, Lojd ne završava trojkom prvi napad Zvezde - 2:0 za FMP.