Crveno beli razbili Čuku, dali Partizanu šansu da se bori za LŠ

Odlična predstava na Marakani

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u 33. kolu Superlige Srbije protiv Čukaričkog sa 4:0, a ovom rezultatu se najviše može radovati Partizan koji bi u jednom kolu mogao da priđe na -4 od drugog mesta i kvalifikacija za Ligu šampiona.

Strelci u pobedi crveno-belih bili su Kings Kangva u pestom, Marko Rakonjac u 19. i Stefan Mitrović u 79. minutu, a veoma bitna stvar za domaćina bio je debi Uroša Spajića koji je dobio prvih 15 minuta na Marakani i postigao poslednji gol na meču.

Zvezda ne posustaje iako je već obezbedila titulu, a nova žrtva je bio Čukarički koji je igrao da utemelji svoje šanse za drugu poziciju, ali mu baš i nije pošlo za rukom.

Već u šestom minutu je bio u minusu nakon centaršuta Nikolića sa desne strane, na prvu stativu je natrčao Kangva koji je iz drugog plana glavom pogodio mrežu.

U 19. minutu je već bilo 2:0, a sada je centaršut došao sa leve strane od strane Azarova koji je pronašao Rakonjca na drugoj stativi, te bivši napadač upravo Čuke nije imao težak posao da i on glavom prevari Belića.

Na dva druga gola se čekalo dosta, sve do 79. minuta kada je Mitrović bio precizan, dok je u samom 90. minutu mrežu zatresao i Uroš Spajić primivši loptu na butinu i pogodivši iz voleja sa nekih 12-13 metara.

Svoju priliku su dobili i Leković, Mituljikić, kao i Spajić, Zvezda sada ima prostora da kombinuje i razigrava igrače.

Ukoliko Partizan bude savladao TSC, upravo će timu iz Bačke Topole i Čukaričkom prići na -4, iako je sada na petom mestu i izvan evro takmičenja.