Crveno-beli deklasirali FMP sa +30

Dominacija tima Dejana Radonjića u pravom smislu te reči

Košarkaši Crvene zvezde iskoristili su meč sa FMP-om kao oporavak od neugodnog poraza u Podgorici, te su u 23. kolu ABA lige deklasirali "pantere" sa 101:71.

Sada je prošlo skoro 10 godina otkada crveno-beli nisu poraženi od ovog beogradskog rivala, a sada gost nije imao niti jednog momenta nadu da će taj lanac neuspeha i prekinuti.

FMP nije loše odigrao prvu četvrtinu, bio je solidno efikasan, ali je imao raspucane domaćine naspram sebe, tako da je moral padao iz deonice u deonicu. Upravo u trećoj četvrtini su gosti doživeli totalni krah, shodno tome da su za 10 minuta postigli samo četiri poena. Za sve to vreme, na drugoj strani su Lojd, Dobrić i Davodivac igrali veoma dobar meč i uvek su iznalazili rešenje da svojoj ekipi dodaju plus na vođstvo.

Zvezda je sada na 18-3 i nalazi se nadomak plej-ofa regionalne lige, dok FMP ostaje na 8-13 i samo jednu pobedu i utakmicu više od Krke koja je trenutno ispod crte.

Uskoro opširnije...

Tok meča:

4/4

35. minut (86:57) - Na pola gasa, crveno-beli polako privode meč kraju. Posedi su sve duži i bez prevelikih pretenzija da se napadne koš protivnika, jer je razlika sada već prevelika. FMP je za pet minuta postigao više poena nego za čitavu treću četvrtinu.

3/4

30. minut (80:51) - Neverovatno je da je FMP uspeo da postigne samo četiri poena za 10 minuta igre. Nisu ni crveno-beli bili efikasni, ali su dodatno uvećali prednost i sada su na prevelikih +29. Čini se da je u gostujućem sastavu samo Nenadić ozbiljno i motivisano ušao u susret, te sa 20 poena, četiri skoka i tri asistencije ulazi u poslednju deonicu.

25. minut (71:47) - Serija od 8:0 Zvezde na startu drugog poluvremena samo je potvrdila evidentno stanje na terenu. Sada je već jasno da ovde drugog ishoda nema, a još jasnije je da je Džordan Lojd odlučio da ovu utakmicu pretvori u svoj šou. Amerikanac je ubacio četiri trojke sa 50 odsto uspešnosti sa tih spoljnih pozicija.

2/4

20. minut (63:47) - Nakon dosadašnjeg dela susreta, može se zaključiti da čitava bitka na terenu može da se završi samo jednim ishodom. Domaćin je siguran i ima dosta više od igre. Razlika i procep između dva tima samo raste, a sada se i Dobrić priključio Davidovcu i Lojdu, pa sada crveno-beli imaju tri igrača sa dvocifrenim učinkom. Poluvreme je tu, a čini se i da Zvezda polako stavlja pobedu u džep.

15. minut (47:36) - I dalje Zvezda lagano drži prednost i ranih minuta, a sada se razigrao i Lojd koji je vrlo brzo sakupio 10 poena. Ipak, Davidovac je taj koji i dalje vodi glavnu reč, a crveno-beli se nalaze na dvocifrenoj prednosti.

1/4

10. minut (35:27) - Davidovac je totalno preuzeo glavnu ulogu u ovom susretu i za sada je najbolji na terenu što se tiče domaće ekipe, dok je sa druge strane Nenadić jedini dvocifreni igrač uz 2/3 za dva, 1/1 za tri i 1/4 sa slobodnih bacanja. Zvezda ne dozvoljava protivniku da se primakne i za sada je prilično sigurna.

5. minut (19:11) - Dobar start tima sa Malog Kalemegdana, a u to ih je uveo Dejan Davidovac koji je pogodio trojku uz još dva slobodna bacanja, ispratio ga je Noko koji je iskoristio asistencije Voldena. FMP imao samo uvodno vođstvo od 2:0, ali nakon toga je razlika samo rasla.

Pre meča:

Zvezda se trenutno nalazi na trećoj poziciji regionalnog šampionata sa skorom 17-3, dok je današnji protivnik na 8-12 i prilično strepi za opstanak.

Crveno-beli su u prošlom kolu poraženi od Budućnosti i to prilično glatko, dok je FMP u veoma neizvesnoj utakmici bio bolji od Cibone.