Crvena zvezda poražena od Lajpciga, bilo je dobro ali nedovoljno za Ligu šampiona…

Zvezda je odigrala dobro drugo poluvreme, iako je primila dva gola, ali... Nedovoljno je to u Ligi šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su, reklo bi se, solidnu utakmicu u Nemačkoj protiv Lajpciga, gde su poraženi rezultatom 3:1 u okviru 3. kola grupne faze Lige šampiona. Jedini pogodak za aktuelnog šampiona Srbije postigao je Marko Stamenić, dok su na drugoj strani pogađali David Raum, Ćavi Simons i Dani Olmo.

Zvezda je stigla u Nemačku sa etiketom ogromnog autsajdera, nešto slabije igre u prvenstvu Srbije su kumovale da se ta etiketa prilepi na njihovo čelo, pa verovatno dosta ljudi ništa nije ni očekivalo. Stigle su Delije kako iz Srbije, tako i iz različitih delova Evrope da prate voljeni klub, a ono što su videli - videli su samo u drugom poluvremenu.

Crvena zvezda je u meč u Nemačkoj ušla sa ogromnom dozom straha, previše defanzivno su se orjentisali, branili su se sa svih 11 fudbalera, te je bilo pitanje samo kada će taj otpor pući i kada će Lajpcig doći do gola. Desilo se relativno brzo, već u 13. minutu je kapitulirala odbrana kluba iz Srbije i sve se činilo kao nemoguća misija.

Branio je ponovo Glazer sve što je mogao, činio je čuda i on je i najzaslužniji zašto je na poluvremenu rezultat bio samo 1:0, iako je pomalo i VAR kumovao tom odlukom, pošto je Zvezdi poništio penal.

Setila se Zvezda da igra fudbal, ali tek u drugom poluvremenu. Malo je 45 minuta da se slavi u utakmici Lige šampiona. Uspela je Zvezda da postigne gol, Stamenić je dao "sladak ukus" ovoj utakmici, ali je to neutralisano preko "lepotice" Ćavija Simonsa i Danija Olmo.

Kada se spusti zavesa na utakmicu, ima Zvezda za čim da žali, Lajpcig je pokazao svoje slabosti, ali crveno-beli to nisu iskoristili.

Lajpcig - Zvezda 3:1 (1:0)

Sudije: Hose Marija Sančez, Raul Kabanjero, Injigo Prijeto, Hose Luis Munuera, VAR: Karlos del Sero Grande i Rikardo de Burgos

SASTAVI:

Lajpcig: Blasvič - Henriks, Simakan, Lukeba, Raum - Simons, Kampl, Šlager, Forsberg - Poulsen, Openda.

Crvena zvezda: Glazer - Dragović, Điga, Rodić - Mijailović, Ivanić, Hvang, Stamenić, Mitrović - Olajinka, Endiaje.

Lajpcig je već od prvog minuta pokazao da neće lako predati svoj dom, da su spremni na borbu i da u isto vreme žele da pokažu da su oni "gazda" u Nemačkoj. Tako je Openda mogao da se nađe u prilici već u prvim sekundama meča, kada ga je Dragović uspešno zagradio i nije mu dozvolio da dođe do lopte.

To je najavilo ofanzivan Lajpcig, ali, prva prilika na utkamici je viđena od strane Crvene zvezde, pošto je Hvang bio taj koji je imao ozbiljniji udarac i koji je mogao da ugrozi Blasviča. Korejanac je dobio loptu na 20-ak metara od gola, namestio se i tukao po gol, ali je lopta otišla pored gola.

Odmah je zatim mogao Lajpcig do gola, Naser Điga je napravio grešku, lopta je došla do Opende, ali se on nije snašao.

Potom, pao je i prvi i jedini gol u prvom poluvremenu. Prelepa akcija, tri poteza, a David Raum je ostao sam i lako je savladao Glazera.

U nastavku je šansu imala i Crvena zvezda, igrao se 23. minut meča, pokušao je Mirko Ivanić, ali je golman Blasvič to lako odbranio.

Još jedna drama je viđena u 28. minutu, kada je sudija dosudio penal za Crvenu zvezdu. Ipak, posle gledanja VAR-a, doneta je odluka da se taj penal poništi i to je bilo sve od prilika u prvih 45 minuta, makar onih ozbiljnijih.

Drugo poluvreme je startovalo inicijativom Zvezde, napadali su crveno-beli iz petnih žila. Ulazak Osmana Bukarija je dosta promenio DNK napada Crvene zvezde, što se videlo odmah. Napadi su dobili smisao, ali su bili daleko od realizacije.

Međutim, čak i uprkos tim napadima, samo 13 minuta u drugom poluvremenu je bilo dovoljno da Ćavi Simons postigne evrogol.

Namestio se fudbaler Lajpciga, prelepo gađao i još bolje pogodio.

Tada je odlučio Bahar da u igru pošalje "klince" željne dokazivanja, što je urodilo pldom.

Igrao se 70. minut meča, kada je viđena gužva, nekoliko udaraca na sve strane i nekako je lopta došla do Marka Stamenića, koji je ostao sam i postigao je gol koji je smanjio rezultat na 2:1, čime je pružio šansu Zvezdi da dođe i do bodova.