Crvena zvezda pobedom nad Čukaričkim postavila neoboriv rekord i stavila pečat na prvi deo sezone (FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde trijumfalno su okončali jednu od najuspešnijih godina u klupskoj istoriji, pošto su na Banovom brdu bili bolji od Čukaričkog sa 2:1.

Sjajan meč odigrali su Čukarički i Crvena zvezda u okviru 21. kola Superlige Srbije po očajnom terenu. Zvezda je slavila 2:1 i povećala razliku u odnosu na Radnički iz Niša (sutra igra protiv Napretka) na 12, odnosno 15 bodova u odnosu na večitog rivala, ekipu Partizana.

Prvi na utakmici pripretio je Lorenco Ebisilio, ali jie Stevanović uspeo da zaustavi šut. U 9. minutu Boaći je iz izgledne situacije loptu poslao pored leve stative, posle čega je usledilo zatišje do 20. minuta i situacije kad je Veljko Simić izbio sam ispred Stevanovića, ali je golman Čukaričkog odlično intervenisao.

Ipak, četiri minuta kasnije, rezultat je bio 1:0 za Zvezdu. Ebisilio je došao do lopte, ćušnuo je ka Boaćiju, on je uspeo da se izbori za prostor, startovao je Puškarić i skrivio penal, koji je Ben rutinski realizovao za vođstvo tima Vladana Milojevića.

Četiri minuta kasnije Čukarički je posle lepe akcije stigao do poravnanja preko Stojanovića, ali je Zvezda u 30. minutu iskoristila kontru, Boaći je dobio dobar pas od Krstičića i pogodio mrežu kroz noge golmana domaćeg tima.

Mogla je Zvezda da reši pitanje pobednika u 48. minutu, kada je Kopitović napravio faul u kaznenom prostoru, ali je Stevanović odlično „skinio“ penal Zvezdinom internacionalcu.

Pokušavao je Čukarički da pripreti, imali su nekoliko poluprilika, ali nisu uspeli da ugroze gol Milana Borjana. Sa druge strane, Boaći, Ebisilio i Simić su imali nekoliko solidnih situacija, ali promere rezultata nije bilo – 2:1 za Crvenu zvezdu, prvi poraz Čukaričkog na svom stadionu u ovoj sezoni, a 19. trijumf aktuelnog šampiona koji gazi ka odbrani šampionskog trona.