Crvena zvezda lako savladala Nemce – Istakao se Jirka (FOTO)

JAK otpor nemačkog četvrtoligaša srpskom šampionu. Fudbaleri Crvene zvezde su na prvoj prijateljskoj utakmici u Antaliji savladali nemačkog četvrtoligaša Nordhauzena Vaker u utakmici u kojoj je dobar utisak ostavio po levom krilu novajlija Erik Jirka – (2:0).

Strelci za crveno-bele bili su Hajdin u 3, Jovičić u 28. minutu. Druga provera je sutra (15.00) i biće mnogo ozbiljnija, pošto je rival Austrija iz Beča.

Već na startu je mogla da se uoči eksplozivnost, kao strune zategnutog Slovaka Jirke, jer je njegov prodor ispao najzaslužniji za vodeći gol Hajdina, desnog bek na sinoćnjoj utakmici.

Kada su borbeni Nemci u 18. minutu napravili dobar prodor i šansu, prodoran Milojevićev glas bio je dovoljan za dodatnu ozbiljnost. Njegovi izabranici su nastavili da napadaju, stvaraju šanse, pa je Jovičićev šut u 28. minutu prošao kroz noge golmana rivala i duplirao prednost. U drugom poluvremenu izašao je potpuno novi tim koji je dozvolio protivniku da stvori još nekoliko prilika, što je u par navrata dodatno razjarilo Milojevića. Rezervni golman Popović istakao se sa dve odlipne intervencije. Joveljić je propustio dve odlične prilike, Simić, Ebisilio i Gobeljić (pogodio stativu) po jednu, uz utisak da je drugo poluvereme bilo dosta „tanje“ nego prvo.

Crvena zvezda: Borjan, Hajdin, Savić, Babić, Rodić, Jovičić, Jovančić, Ben, Marin, Jirka, Pavkov. U drugom poluvremenu su ušli: Popović, Gobeljić, Stojković, Milunović, Terzić, Čaušić, Milijaš, Ebisilio, Jevtović, Simić, Joveljić.