Crvena zvezda bolja od šampiona Bugarske

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Ludogorec sa 1:0 u trećem kontrolnom meču u Beleku.

Posle 0:0 sa Vardarom, želja crveno-belih je da budu malo efikasniji na ovom meču, u čemu su donekle i uspeli, jer su dali bar jedan gol.

Strelac je bio Gobeljić u 27. minutu, ali treba istaći da je Zvezda u prvom poluvremenu igrala odlično i totalno je dominirala, dok su u drugom poluvremenu ekipe bile ujednačene. Treba reći da je Milan Pavkov promašio penal u 85. minutu

Uskoro opširnije...

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA - LUDOGOREC 1:0

(Gobeljić 27,)

ZVEZDA: Borjan, Degenek, Boaći, Babić, Petrović, Nikolić, Rodić, Gavrić, Jovančić, Ben, Gobeljić

LUDOGOREC: Ilijev, Manolev, Terziev Sisinjo Forster Badji Marselinjo Oliveira Souza Cibota Bakslov Švierčok

TOK MEČA

II POLUVREME:

90. MIN: KRAJ

84. MIN: Penal za Zvezdu, ali je Milan Pavkov promašio šut, to jest golman mu je odbranio. Prava šteta jer su crveno-beli mogli da reše pitanje pobednika.

81. MIN: Odličan šut Njegoša Petrovića iz daljine, a golman je jedva skrenuo preko prečke.

77. MIN: Nova šansa, najbolja za Ludogorec, ali je Rodić spasao ovaj šut i sprečio da uđe u mrežu.

74. MIN: Rasplamsala se borba na terenu, bilo je i čarki Pavkova sa jednim igračem Ludogoreca, ali se sve brzo smirilo.

64. MIN: Izmene u Zvezdi Gajić Simić Vulić, Pavkov i Vukanović su ušli umesto Bena, Boaćija, Gobeljića, Gavrića i Jovančića..

58. MIN: Još jedna šansa Ludogoreca, ali je ovoga puta Borjan odbranio šut kroz sredinu. Trener bugarskog tima je već izmenio šestoricu igrača i želi da održi jak ritam igre u drugom poluvremenu.

56. MIN: Šansa za Ludogorec, prva na utakmici, ali je stativu pogodio Čibota.

51. MIN: Mali prekid zbog povrede Boaćija, koji će morati van terena da mu se ukaže pomoć.

47. MIN: Nema izmena u sastavu Zvezde u drugom poluvemenu. Ludogorec krenuo malo snažnije kako bi popravio utisak, jer su u prvom bili dosta bledi.

I POLUVREME

45. MIN: U prvom poluvremenu viđena je prava takmičarska igra, pre svega Zvezde koja je igrala vrlo agresivno.

41. MIN: Ludogorec nema ništa od igre, poptpuno su ih odsekli igrači Zvezde i prekinuli svaku saradnju. Zvezda je imala još jednu priliku Jovančić je imao priliku za gol posle kornera, ali je sudija prekinuo igru pre toga zbog prekršaja.

33. MIN: I dalje konstantni napadi Zvezde, vreoma agresivno na prednjoj polovini terena, ne dozvoljavaju ni milimetar prostora za manevar igračima Ludogoreca.

27. MIN: Gooool 1:0 Marko Gobeljić je strelac. Odlican kontranapad Zvezde,Ben je centrirao s leve strane i nije nasao Boaćija. Na svu sreću Gobeljić je prihvatio loptu i najpre je asistirao Nikoliću kom je golman odbranio šut,ali je Gobeljić bio jos jednom tu da loptu spremi u mrežu.

20. MIN:  I dalje bez golova i izglednih prilika na ovom meču. Zvezda ima igru, napada iz svih pravaca, ali za sada nije bila u ozbiljnijoj prilici za gol.  Zvezda igra visoki presing pred samim golom Ludogoreca.

11. MIN: Još jedan dobar napad Zvezde, gde je priliku imao Nikolić, ali nije uspeo da se ispred šesnaesterca izbori sa tri odbrambena igrača, usledila je kontra Ludogoreca, ali je Jovančić dobro reagovao.

6. MIN: Napada Zvezda sa svih strana, imali su i jednu priliku kada je korner izveo Ben, kao i nekoliko prilika sa krila.

1. MIN: Zvezda je krenula sa sedam igrača sa centra, jedan je izveo loptu, a šestorica u liniji, što je novina u odnosu na Milojevića.