Cedevita Olimpija nokautirala Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Stožicama od Cedevita Olimpije u meču devetog kola ABA lige sa 75:64.

Crveno-beli nisu mogli da pronađu rešenje u odbrani za svog nekadašnjeg kapitena Marka Simonovića, niti za individualne role Rajana Boutrajta i Kodija Miler-Mekintajera, pa su u "razmeni vatre" i serija tokom meča zasluženo izašli pognutih glava.

Najefikasniji je kod pobednika bio Boutrajt sa 17 poena, dok je Simonović dodao 16. U crveno-belom dresu se istakao Lorenco Braun sa 17 poena, dok je Bili Beron imao deset.

Podatak da su gosti dugo imali više izgubljenih lopti nego asistencija u prvom poluvremenu, dovoljno govori o tome koliko Zvezda nije odigrala dobro prvo poluvreme sve do same završnice.

Šut za tri je u tom delu igre nikako nije služio i još kada se kod rivala raspucao Rajan Boutrajt to je bio recept za probleme srpskog šampiona.

Krenulo je dobro po Zvezdu. Uvodna dva i po minuta su bila tvrda i loša na obe strane pa sve do prodora i polaganja Lorenca Brauna uz faul Eda Murića - do poena i koša niko nije mogao.

Zvezda je trojkom Simanića posle dva i po minuta bez poena, postigla šest za svega tridesetak sekundi i vodila 6:0.

Razbudila se potom i Cedevita Olimpija i spomenuti Boutrajt. Tada kreću muke. Prvo ga je Beron faulirao na šutu za tri poena, a onda je Boutrajt trojkom produžio seriju svog tima od osam poena za izjednačenje 12:12.

Egal se nastavio sve do početka druge deonice kada Filip Krušlin ubacuje pet vezanih poena, a onda se opet aktivira Boutrajt sa dve uzastopne trojke čime odvodi Slovence do 31:21 i prve dvocifrene prednosti.

Od tog trenutka do poslednja dva minuta, Cedevita Olimpija je bila bolji tim. U završnici je popustio tim Slavena Rimca, pojačala se Zvezdina odbrana, pa su Faje i Beron trojkama približili Šakotin sastav na samo tri poena zaostatka 35:32.

Slovenački tim pravi seriju u nastavku preko Marka Simonovića i zahvaljujući nizu grešaka Bilija Berona. Amerikanac je u tim trenucima imao tek tri od devet iz igre, prodao je olako nekoliko lopti i Simonović je sa dve trojke, ofanzivnim skokom i asistencijom to kaznio, te poveo Cedevita Olimpiju ka novom dvocifrenom plusu - 47:37.

Sve dok ga Hopkins nije zamenio na terenu, Simonović je igrao odlično, nakon čega je napadačku "palicu" preuzeo Boutrajt uz Miler-Mekintajera, a Cedevita Olimpija je imala kontrolu.

I to sve do poslednja dva minuta, kao i u prethodnoj četvrtini. Tada je Lorenco Braun pogodio trojku, Džejms Gist je bio polovičan sa linije penala kao i Derik Braun pa je Zvezda pred završnih deset minuta imala podnošljiv zaostatak 53:48.

Četvrta četvrtina je krenula loše po Zvezdu.

Četvrta četvrtina:

Crveno-beli nisu mogli da pronađu rešenje u odbrani za svog nekadašnjeg kapitena Marka Simonovića, niti za individualne role Rajana Boutrajta i Kodija Miler-Mekintajera, pa su u "razmeni vatre" i serija tokom meča zasluženo izašli pognutih glava.

Najefikasniji je kod pobednika bio Boutrajt sa 17 poena, dok je Simonović dodao 13.