BUKARI ZVEZDIN HEROJ! Zvezda slavila u Novom Sadu

Fudbaler iz Gane bio je dvostruki strelac

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu u Novom Sadu sa 2:1, u okviru 16. kola Superlige Srbije.

Fantastičan meč, koji je opravdao epitet derbija kola pripao je izabranicima Baraka Bahara.Već u 3. minutu Beograđani su došli do vođstva.

Odlični krilni napadač Osman Bukari prihvatio je loptu na desnoj strani terena i sa desetak metara raspalio po njoj a ona je završila u Carevićevoj mreži.

Pogodak fudbalera iz Gane podsetio je na onaj koji je postigao protiv Jang Bojsa, u meču koji je završen rezultatom 2:2.

U 11. minutu Zvezda je mogla da duplira prednost, ali je fantastičan šut Hvanga umesto u mreži pogodio prečku.

Kako to obično biva, u 13. minutu usledila je kazna. Idealno je Crnomarković uposlio Milosavljevića koji je šutirao pored Glazera i pogodio mrežu za izjednačenje. Gol je priznat nakon VAR intervencije jer se proveravala ofsajd pozicija.

U međuvremenu, tačnije u 25. minutu na povredu se požalio Inijo, a njegovo mesto na terenu preuzeo je Kembel. Samo minut kasnije Zvezda je ponovo povela. Novi gol za goste postigao je Bukari, a pogotku je prethodila velika greška defanzivaca Vojvodine.

Do kraja poluvremena rezultat je ostao nepromenjen, a vredni pomena su žuti kartoni koje su dobili fudbaleri domaćih Đorđe Crnomarković i Milan Lazarević.

Novosađani su krenuli žustrije u drugom poluvremenu i umalo da im se to ekspresno ispalti. Norman Kembel je šutirao sa leve strane sa nekih 13-14 metara, ali se istakao Omri Glazer.

Ubrzo nakon toga javnu opomenu zaradio je trener Novosađana Ranko Popović jer je protestovao na sudijsku odluku. Zvezda se oslobodila pritiska i bila blizu postizanja trećeg gola, ali je udarac Mirka Ivanića sa 20-ak metara završio pored gola Carevića.

Barak Bahar je u 63. minutu odlučio da u igru uvede Jovana Mijatovića i Srđana Mijailovića, dok su teren napustili Šerif Endijae i Marko Stamenić. Samo dva minuta kasnije na dvostruku izmenu odlučio se i Popović pa je na teren umesto Radulovića i Malbašića u igru poslao Ivanovića i Nikolića.

Bahar je u 70. minutu pružio šansu i Lučiću koji je zamenio Gelora Kangu. Samo pet minuta nakon što je ušao u igru, mladi fudbaler je mogao da zatrese mrežu, ali se istakao odlični Carević.

Finiš utakmice naterao je Baraka Bahara da iz igre izvede najboljeg pojedinca meča i pojača defanzivu uvođenjem Uroša Spajića, kako bi sačuvao sva tri boda.

Igrao se 90. minut kada je na intervenciju 4. sudije isključen pomoćni trener Vojvodine.

Nakon ovog kola Zvezda je smanjila zaostatak za Partizanom na tri boda, dok Vojvodina deli četvrto mesto sa ekipom Mladosti iz Lučana.