Bukari het trikom ZAPALIO Marakanu! Zvezda petardirala Pjunik i zakazala revanš

Videli smo igru mačke i miša na našem najvećem stadionu, Zvezda je praktično obezbedila plasman u Ligu Evrope i prolaz u plej-of za Ligu šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde priredili su još jednu spektakularnu partiju za svoje navijače, ugođaj za pamćenje, i novu ubedljivu pobedu na "Marakani" gde je "stradao" jermenski Pjunik u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona - 5:0 (3:0)!

Ko je večeras gledao utakmicu srpskog i jermenskog prvaka mogao je još jednom da se uveri u snagu ekipe Dejana Stankovića i "dubinu" u postavi kojom raspolaže trener crveno-belih. Bez ikakve dileme, junak utakmice i prva zvezda večeri, sigurno i ove runde kvalifikacije bio je Osman Bukari - sasvim sigurno novi ljubimac navijača!

Ganjanin je odigrao jednu od utakmica karijere, postigao het-trik i asistirao Kangvi za drugi gol, u 2. minutu mu je poništen pogodak, što je samo bila najava njegove večeri koja će se dugo pamtiti i kojom se "uvukao" pod koži ljubitelja fudbala i crveno-belih.

Resital Ganjanina bio je samo kap u moru dobrih stvari koje su igrači Zvezde demonstrirali večeras. Jermeni su bili nemoćni svedoci tima čiji kvalitet trenutno premašuje ovaj nivo takmičenja i igranje sa rivalima ovakvog ranga.

Zvezda je ovom pobedom praktično osigurala Ligu Evrope i plasman u plej-of za plasman u Ligu šampiona gde će joj rival, i to je gotovo izvesno, biti daleko jači rival Makabi Haifa koji je u nezadrživom naletu, posel Olimpijakosa (4:0), napusnio i mrežu Apolona (4:0). Ali sa ovakvom igrom, sa ovakvim individualcima i moćnom timskom partijom, crveno-beli nemaju koga da se plaše.

Koja reč o samoj utakmici...

U duelu Davida i Golijata pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog momenta. Ni poništen gol Bukarija nije mnogo poremetio srpski tim da nastavi da energijom i kvalitetom lomi krši otpor Jermena. Nagrada je stigla preko senzacionalnog Bukarija koji je zadao prvi udarac gostima, a onda, na adrenalinu vozio sve do momenta kad ga je Stanković zamenio u drugom delu, a ovaj pobrao ovacije kakve dugo neki igrač nije od navijača Zvezde.

Do tada, Bukari je na turbo pogon vezivao u čvor svoje čuvare, bežao im kako je hteo i kud je hteo, u 34. minutu "spojio" je Kangvu sa golom, u 44. krunisao svoju partiju još jednim golom za ekstazu 40.000 ljdui na našem najvećem stadionu.

Nastavak je bio sporiji za Zvezdu, ali je opet Bukari bio taj koji je sve podigoa na viši nivo, istina u situaciji kod četvrtog gola, njegovog trećeg, "pomogao" mu je golman gostiju da se proslavi, i bio je to momenat kada su gosti potučeni do nogu, jer su dotad, u par navrata, čak i mogli do gola koji bi ih osokolio i dao im nadu. Stanković je osvežio postavu uvođenjem Srnića, Pavkova, Sanogoa, Mitrovića, i upravo je ovaj potonji ponovo podsetio sve da je Zvezdinih 500.000 Radničkom bilo malo za njegov potencijal. U gotovo prvom dodiru sa loptom, Mitrović je spakovao loptu u dalji donji ugao Jermena, zapečatio još jedno čarobno veče crveno-belih.

Za kraj, mala mrlja na pobedi je crveni karton Milana Rodića, bez ikakve potrebe, no bek Zvezde će odmoriti za put u Jerevan i biti spreman za ono što psoe ltoga dolazi - borba prsa u prsa sa Makabijem za Ligu šampiona, za novac, za slavu.

U nastavku pogledajte kako je sve to večeras izgledalo na Marakani - uz snimke golova Zvezde.

TOK MEČA

CRVENA ZVEZDA - PJUNIK 5:0
(Bukari 29, 44, 70, Kangva 34, Mitrović 78)

89. minut - Crveni karotn za Rodića! Glupost beka Zvezde, start s leđa, zbog koje će propustiti revanš u Jerevanu.

78. minut - GOL, 5:0, Stefan Mitrović! Kad hoće, onda hoće sve! Stefan Mitrović je iz prvog dodira sa loptom uspeo da postigne gol, peti za zvezdu, a svoj prvi evropski, na debiju na evro sceni. Spektakularno veče po crveno-bele.

76. minut - Ovacije navijača za igrača utakmcie, neverovatnog Bukarija koji je napustio teren, ustupio mesto Mustafi, a Stanković je istovremeno izvršio još dve izmene: Mitrović je ušao umesto Ivanića, a Sanogo umesto Kange.

74. minut - Kanga... Sjajno je gađao omaleni šuter Zvezde, sa mnogo sećaja negde sa ivice kaznenog prostora, gađao je mesto kod leve stative, međutim bio je zamalo neprecizan.

70. minut - GOL, 4:0! Bukari... Treći gol neverovatnog Ganjanina koji moguće igra utakmicu karijere. Pogodio je ovog puta i uz malo sreće, pošto je golman gostiju Jurčenko loše cenio centaršut Bukarija, pogrešio, a onda praktično sam sebe matirao. "Pola gola" ide njemu na dušu.

69. minut - Izmena i kdo Zvezde. Katai je napolju, ušao je Srnić. Traži izlazak i Pešić... Pavkov će umesto njega. Ovacije je dobio najbolji strelac ekipe u Superligi (5 golova).

65. minut - Ukazala se Zvezdi polukontra koju je "povukao" Bukari, ali e stao, "odložio" do Kange koji niej časio časa - tukao je sa gotovo 30 metara direktno u golmana Jurčenka. Sprema se izmena kod gostiju, u igri je Uroš Nenadović, izašao je Harudijan.

60. minut - Još jedan opasan napad Pjunika, Dašjan je izigrao dvojicu defanzivaca Zvezde, prigrao Juričića čiji je udarac u psoeldnji čas izblokiran pred golom Beograđana. Gosti i te kako umeju da naprave problem u napadu, ali ih je skupo koštala loša defanzivna postavka.

56. minut - Izuzetan pokušaj Gonzalesa, sa skoro 35 metara, Borjan je bio ugrožen, ali je krajnjim naporom uspeo da paradom izbaci loptu u kroner. U međuvremenu, Marjan Radeski je zamenio Jusufa OtubanjaPomenuti Gonzales je na poluvremenu ušao umesto Davidijana.

54. minut - Mirna, strpljiva, staložena igra Zvezde, bez žurbe i previše rizika. Sav posao Stankovićev tim odrado je u prvom poluvremenu, ali se, pokazuje to i uvod drugog poluvremena, ne zadovoljava postignutim.

48. minut - Bukari  umalo da postigne i treći gol! Tukao je negde sa ivice kaznenog prostora, lopta je "u dizanju", pogodila igrača Pjunika i odbila se u korner.

POLUVREME

44. minut - GOL, 3:0, šou Bukarija! Šta radi ovaj čovek - nezadrživ je, neuhvatljiv, rastura odbranu Pjunika u paramparčad. Drugi gol Ganjanina, opet po istom receptu, brzopotezni dribling i neodbranjiv udarac u dalji ugao o stativu! Marakana je u transu, dva gola i asistencija za 45 minuta neverovatnog Bukarija.

39. minut - Opasna situacija na samoj ivici kaznenog prostora Zvezde, Milunović je kiksnuo u dodavanju do Dragovića, napadač Pjunika presekao pas, a onda je Dragović, nemajući kud, morao da ruši protivničkog igrača. Zaradio je žuti karton, a gosti nisu uspeli da profitiraju iz slobodnog udarca.

34. minut - Trese se mreža Pjunika... Da li je gol? Da, gol je - Zvezda vodi 2:0! Kangva je strelac. Sudija je proveravao da li je Zambijac rukom uneo loptu u mrežu, što je isprva detektovao arbitar, međutim video snimak ga je demantovao. Prethodno, Bukari je brzinom i driblinzima izludeo odbranu gostiju, mogao je i da šutira, ali je asistencijom spojio Kangvu sa golom.

29. minut - GOL, 1:0, Bukari! Gotovo identična situacija kao i u 2. minutu kada je Zvezdi poništen gol, ovog puta sve je bilo čisto. "Sevnula" je kontra Zvezde u jeku napada gostiju, Katai je dao "for" Bukariju u prostor, ovaj je bio sma kao duh na polovini jermena, prvim dodirom obišao golmana Jurčenka, drugim poslao loptu u mrežu.

25. minut - Nervoza u taboru Zvezde, Katai je zbog prigovora sudiji dobio žuti karton što je publika ispratila negodovanjem. Gosti su se, čini se, polako oslobodili najvećeg pritiska crveno-belih.

17. minut - Opet kombinacija Katai - Bukari pravi probleme Pjuniku, i ponovo su se gosti odbranili. jurčenko je refleksno, nogom, zaustavio pokušaj krilnog napadača Zvezde.

14. minut - Šansa za Zvezdum napali su "iz vazduha" domaći, pokušao je glavom Pešić, ali je golman gostiju Jurčenko bio dobro postavljen. Spreman da interveniše.

12. minut - I dalje bez golova na našem najvećem stadionu, Zvezda vodi igru, diktira ritam, ali, zasad, Jermeni imaju defanzivan odgovor na svaki pokušaj crveno-belih.

8. minut - Splasnula je euforija koja je narasla do neba posle poništenog gola Zvezde. Crveno-beli od početka u nadređenom položaju nad rivalom, najveća borba se odvija nasredini terena.

2. minut - GOOOOOL, 1:0... Bukari! Ipak - ne! Ofsajd je u pitanju - VAR je presudio da je nesuđeni strelac bio prvi iza odbrane gostiju na dodavanje Kataija. Šteta. Bio je to sjajan napad i gotovo savršena akcija i kontra, koja, nažalost po domaće, nije završena onako kako su želeli.

Fudbaleri Crvene zvezde pokazali su se moćno u superligaškom uvodu sezone - da vidimo koliko mogu na prvom evropskom stepeniku?

Crveno-beli protiv jermenskog Pjunika otvaraju evropsku sezonu u kojoj žele samo jedno - plasman u Ligu šampiona. Do tamo dele je četiri utakmice, dve runde, i dosad nikad jednostavniji put do elite, makar je to tako na papiru.

Prvi na tom putu je Pjunik koji imenom ne uliva zebnju, ali je eliminacijom Kluža (na penale) i Didelanža u narednom krugu (ukupno 5:2) pokazao da ima solidne adute za ovaj nivo takmičenja. Utakmica kreće od 20:45 sati - uz TV prenos na kanalima RTS 1 i Arena 1 Premium.

SASTAVI

Crvena zvezda: Borjan, Eraković, Milunović, Dragović, Rodić, Kanga, Kangva, Ivanić, Bukari, Katai, Pešić.

Pjunik: Jurčenko, Renzo Hose, Gajić, Karutjunijan, Juričić, Žuninjo, Cocijuc, Davidijan, Dašijan, Kovalenko, Otubandžo.